2022. szeptember 25.
//
Eufrozina névnap

Idei második BL-meccsét is megnyerte a Veszprém

A Telekom Veszprém hét góllal múlta felül az FC Porto csapatát a kézilabda Bajnokok Ligája szerda esti csoportmérkőzésén.

A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata az elmúlt héten pazar rajtot produkált a Bajnokok Ligája nyitókörében: Momir Ilics együttese két vállra fektette a francia bajnok Paris Saint-Germaint. Szerdán este újabb megmérettetés várt a sorozatban az „Építőkre”, méghozzá a Porto otthonában.

A veszprémiek soraiból egyedül a svéd beállós, Andreas Nilsson hiányzott, aki a PSG elleni BL-rangadón szenvedett kisebb szemsérülést. A magyar rekordbajnok az idei kiírásban eddig az összes mérkőzését megnyerte: egyértelmű cél volt tehát a hibátlan mutató megőrzése.

Strlek góljával kezdődött az összecsapás, ám ezt követően a házigazda 3-0-s sorozatot produkált. Észbe is kaptak a vendégek, akik Jahja, Strlek és Mahé jóvoltából visszavették fórjukat (11. perc: 3-4). Az átütő erő ugyanakkor mindkét csapatból hiányzott, több hibát is vétettek a felek.

Thurin duplája után Branquinho és Christensen is betalált, de a Telekomnak mindig volt válasza a túloldalon (22. perc: 9-10). Nenadics ezt követően magára vállalta a vezérszerepet: a szerb irányító három gólt dobott sorozatban, ám a portugálok kapaszkodtak (26. perc: 11-12).

Kettőből kettő! (fotó: ehfcl.eurohandball.com)Kettőből kettő! (fotó: ehfcl.eurohandball.com)

Corrales több bravúrt is bemutatott, Ilics Zorán és Petar Nenadics pedig ismét eredményes volt. A játékrész hajrájára sikerült tetemesebb előnyt kiharcolnia a bakonyiaknak, akik így végül négygólos előnnyel vonulhattak pihenőre (félidei részeredmény: 12-16).

A második felvonást remekül kezdték Momir Ilics tanítványai. Vajlupov gólja után már hat gól volt a különbség a riválisok között (33. perc: 13-19). Fernandes, majd Areia is szépített, ám a magyarok magabiztosan kézilabdáztak, higgadtan őrizték előnyüket (40. perc: 18-24).

Corrales remekelt, Elísson és Pechmalbec több remek megmozdulást is találatra váltott. Magnus Andersson rövid időn belül kétszer is időt kért, ám szavai nem segítettek a vendéglátón. A hazaiak kedvtelenül, motiválatlanul, szervezetlenül kézilabdáztak (50. perc: 21-30).

A hajrához érkezve a győztes kiléte kirajzolódott. A veszprémiek higgadtan, nagybetűs csapatként tevékenykedtek a továbbiakban is. Tízzel is vezetett a Telekom, amely végül hét góllal diadalmaskodott idei második BL-csoportmérkőzésén (végeredmény: 28-35).

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 2. forduló:
FC Porto – Telekom Veszprém 28-35 (12-16)
Portugália, Pavilhao Dragao Arena. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).
Porto: Mitrevski – Alves, Thurin 6 (4), Salina 2, Valdess, Christensen 4, Branquinho 3.
Csere: Frandsen (kapus), Silva 4, Areia 3, Iturizza 1, Magalhaes 1, Mikkelsen 1, Oliveria 1, Fernandes 2, Jimenez.
Vezetőedző: Magnus Andersson.
Veszprém: Corrales – Marguc 1, Jajha 2, Mahé 2, Pechmalbck 2, Lauge 4, Strlek 4.
Csere: Cupara (kapus), Nenadics 8, Ligetvári, Sipos 1, Ilics Z. 3, Eldera 1, Elísson 4 (1), Vajlupov 3.

Utolsó módosítás: 2022. szeptember 21. 23:45
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 4. 2022. október 1. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 3. 2022. szeptember 28. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dinamo Bukarest
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 3. ma 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 2. 2022. szeptember 21. 20:45 Portugália Porto Telekom Veszprém 28-35
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 1. 2022. szeptember 15. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém PSG 36-34
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 2. 2022. szeptember 9. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém 21-30