Melinda névnap

Újabb SVSE-sikerek a mezei ligában

2022. november 14. 12:24
SVSE
A Sportolj Velünk SE atlétái remek eredményeket értek el a hétvégén Balácapusztán rendezett mezei liga második fordulójában. A veszprémiek két bajnoki cím mellett öt ezüst- és két bronzérmet is szereztek.

A Nemesvámos határában fekvő római kori romkertben a mezei versenyt az U8-as korosztály kezdte meg (600 m). A fiúknál Kiss Gábor szerezte meg az első ezüstérmet. Az U10-es gyermekek már 1 kilométert futottak, ahol a lányok közül a Schindler ikrek, Dorka és Luca a 2. és a 3. helyen értek a célba. Az U12-esek 1500 m-en versenyeztek: Felber Csaba (7:46) és Bükkösi Luca (8:06) is remekelt.

Az újoncok már külön mérették meg magukat. A fiúk 3000 m-en, a lányok 2000 m-en mérték össze állóképességüket. Kingl Marcell (11:43), Gaál Kolos (12:20), Körmendi Kolos (12:57), Lengyel Márk (13:40) és Keller Márton (13:51) is egyéni csúcsot döntött. A lányoknál Meilinger Vivien (8:16), Simon-Varga Fanni (8:26) és Miklós Luca (8:53) teljesítette a kétkörös távot.

Fotók: SVSEFotók: SVSE

A serdülő fiúknál Szirbek Titusz ezüstérmet vehetett át 4 km-en 14:30-as időeredményéért. Sinka Dániel (15:05) a 10. helyen ért célba, míg Horváth-Buday Bendegúz (16:43) is jól szerepelt. A lányoknál (3000 m) Kiss Zsófia Csenge (12:03), Zsohár Lúcia Lola (12:03) és Hegyi Flóra (12:09) versenyzett. Sándor Mirabella eredménye 13:26 volt, míg Halász Nikolett egyéni csúcsot döntött (14:14).

Az ifjúsági korúaknál Szirbek Albert is ezüstérmet szerzett (17:11). Babics Marcell (18:02), Furda Botond (18:16), Kovács Botond (19:37) is teljesítették a versenytávot. A lányoknál Felber Kata Zselyke (17:13) és Gedra Bettina (17:13) egyszerre értek át a célvonalon a négykörös versenyben.

A női mezőny 5000 m-en, míg a férfiak 7000 m-en küzdöttek meg egymással. Varga Gréta Barbara (18:07) abszolút kategóriában a 2. helyen ért célba, míg a férfiaknál Szögi István Dániel utasított mindenkit maga mögé (22:18). Kovács Ferenc Soma korosztályának bajnoka lett (22:42) és abszolútban a bronzérmes dobogóra állhatott fel.  Zsetnyai Ákos a 8. helyen végzett (23:38).