2023. január 27.
//
Angelika névnap

Bosszantó, fájó vereség

A hét a hat elleni játékkal előrukkoló Fejér-B.Á.L. Veszprém az első félidőben már héttel is vezetett, végül azonban hatalmas csatában egyetlen góllal alulmaradt közvetlen riválisa, a NEKA vendégeként szombaton a férfi kézilabda NB I-ben.

Az NB I utolsó előtti, kieső helyén álló, egyetlen győzelem mellett kilenc vereséget számláló Fejér-B.Á.L. Veszprém szombat este egyik közvetlen riválisához, a három győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel álló Nemzeti Kézilabda Akadémiához látogatott.

A bakonyiak keretéből – akárcsak a francia Montpellier elleni keddi, nyolcgólos vereséggel záruló Európa-liga-találkozón – továbbra is hiányzott Széles Ákos, Kristóf Mátyás, Bugyáki Dávid és Simon Machac.

Bátor húzásnak bizonyult Konkoly Csaba részéről, hogy kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal kezdett. Bár Krakovszki Zsolt vezetésével a hazaiak kezdtek eredményesebben, a mieink a folytatásban négyet lőttek zsinórban (6. perc: 3-5). A balatonbogláriak a folytatásban sem találták ellenfelük emberelőnyös játékának ellenszerét, Pulay kettőt, Éles egyet vágott. A játékrész harmadánál időt is kért Sótonyi László (4-8).

Fotó: Fejér-B.Á.L. Veszprém FacebookFotó: Fejér-B.Á.L. Veszprém Facebook

Hári kisbüntetése után Dely törte meg együttese négyperces gólcsendjét, de a kiválóan védekező Veszprém erre is kettővel felelt. Karai üres kapus találatát újabb három bakonyi bomba követte: Éles hetesből, Stranigg átlövésből, Hári pedig egy szép „kínaiból” volt eredményes (15. perc: 6-13).

Sótonyi mester a második idejét is kikérte, s több poszton is cserélt. Az új emberek jól szálltak be a vendéglátónál, amely Sztraka főszereplésével meg is kezdte a felzárkózást. A 19. percben, 9-14-es állásnál immár Konkoly Csaba hívta magához tanítványait.

Csakhogy a Balaton-partiak is hét a hat elleni játékra váltottak, amivel még közelebb tudtak férkőzni. Héttel a szünet előtt egy gólra is feljöhetett volna a NEKA, ám a csereként beállt Balogh hárította Krakovszki Bence büntetőjét. Stranigg átlövése nyomán viszont a hálóban landolt a játékszer a másik térfélen (25. perc: 13-16). Dely góljára Éles hetesből válaszolt, de a játékrész két hazai góllal zárult, így a szünetben 16-17-es állást mutatott az eredményjelző.

Molnár jegyezte a második játékrész első gólját, amire nyomban kettővel válaszolt, így eaglizált a Sótonyi-csapat. Fordítani viszont nem tudtak, Éles ugyanis hibátlanul lőtte a heteseket, Stranigg pedig kitűnő átlövő teljesítményt nyújtott (40. perc: 18-20).

Kovács és Stranigg pengeváltása után támadásban megtorpant a Fejér-B.Á.L., sorozatban hármat vágott, ezzel fordított a házigazda (46. perc: 22-21). Konkoly Csaba megint időt kért, Szmetán egyenlített. A folytatás is hasonló forgatókönyv szerint zajlott: rendre vezettek a hazaiak, a mieink pedig rendre egalizáltak (54. perc: 26-26).

Dely és Sztraka révén ekkor elmentek kettővel az akadémisták, így már náluk volt a lélektani előny. A mieink háromszor is visszajöttek egy gólra. Szrnka másfél perccel a vége előtt alakította 30-29-re az állást, ám az ellentámadás végén kiállították a beállót. Szilágyi ráadásul kisvártatva büntetőt lőhetett, amit Miklós nem tudott hárítani. Gálnak így már csak szépítésre futotta (31-30).

Hiába tehát a remek kezdés, a Fejér-B.Á.L. Veszprém nem tudta megszakítani rossz sorozatát.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
HSA NEKA–Fejér-B.Á.L. Veszprém 31-30 (16-17)
Balatonboglár, 500 néző. Vezette: Hargitai, Markó
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 3, Papp 1, Dely 5, Temesvári 3, Krakovszki B. 5, Kovács T. 1
Csere: Palasics (kapus), Karai 1, Ács 2, Sztraka 6, Sisa 1, Dobi 1, Szilágyi 2 (1), Fekete
Vezetőedző: Sótonyi László
Veszprém: Podoba – Tóth P. 2, Pulay 3, Éles B. 6 (3), Szrnka 1, Stranigg 7, Hári 1
Csere: Balogh T., Miklós (kapusok), Gál 5, Molnár B. 3, Szatmári, Ludmán, Szmetán P. 2, Vetési

Utolsó módosítás: 2023. január 20. 10:54
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2022/2023 15. 2023. február 18. 18:00 Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Budakalász
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2022/2023 14. 2023. február 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2022/2023 4. 2023. február 1. 18:00 Budaörs, Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budai Farkasok Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 13. 2022. december 17. 18:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Csurgó 27-32
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 6. 2022. december 13. 18:45 Eperjes, Szlovákia Tatran Presov Fejér-B.Á.L. Veszprém 22-20
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Budai Farkasok 36-31