Kiütéses vereséget szenvedett a Fejér-B.Á.L. Veszprém

2023. február 7. 18:33
A rendkívül sok hibával játszó Fejér-B.Á.L. Veszprém tizenhét góllal alulmaradt a német Göppingen vendéglátójaként a férfi kézilabda Európa-liga keddi csoportmérkőzésén.

Szűk két hónapnyi téli szünet után folytatódtak a férfi kézilabda Európa-liga csoportküzdelmei. Az A-jelű hatos utolsó helyén álló Fejér-B.Á.L. Veszprém (egy győzelem, öt vereség) kedd este a második Göppingent (négy győzelem, két vereség) fogadta a Veszprém Arénában.

Emlékezetes, hogy a Magyar Kupa-ezüstérmes éppen a nagy múltú, kilencszeres német bajnok (1954, 1955, 1958, 1959, 1960, 1961, 1965, 1970, 1972), kétszeres BEK-győztes (1960, 1962) és négyszeres EHF-Kupa-győztes (2011, 2012, 2016, 2017) vendégeként kezdte meg a sorozatot október végén, amikor is 46-30-ra alulmaradt.

A cikk alján képgaléria találhatóA cikk alján képgaléria található

Az esélyek tehát egyértelműen a vendégek mellett szóltak, az pedig tovább nehezítette a mieink helyzetét, hogy a csapatkapitány Kristóf Mátyás mellett a gárda egyik gólfelelőse, Stranigg János is hiányzott ugyancsak sérülés miatt.

A találkozót egyperces gyászszünet előzte meg a törökországi-szíriai földrengések áldozataira emlékezve.

Podoba védése adta meg az alaphangot, majd Szrnka mattolta az exszegedi Segot. A meccs elején jól tartotta magát a házigazda, amely Ludmán duplájával az 5. percben még vezetni tudott (4-3). A német együttes – melynek kezdőjében kapott helyet az idényt még a Telekom Veszprémnél kezdő Blagotinsek – pillanatok alatt fordított. Szrnka révén ekkor még sikerült egyenlíteni, aztán elöl és hátul is jöttek a hibák, amelyeket könyörtelenül kihasználtak a vendégek (10. perc: 5-8).

A kinti meccsen látott „őrült” tempó ezúttal elmaradt, de felállt fal ellen is rendre eredményesnek bizonyult a Göppingen. Bár Éles és Szmetán révén ismét sikerült közelebb lopódzni, a folytatásban szemlátomást megakadt a veszprémi támadógépezet. Cserékkel, időkéréssel és átmenetileg hét a hat elleni játékkal is próbálkozott Konkoly-mester, de hiába, tanítványai nyolc percig gólképtelenek maradtak (19. perc: 7-13).

Szmetán törte meg a gólcsendet, de nem változott a meccs képe: támadásban sok technikai hibával, hátul pedig kevés ellenállást tanúsítva kézilabdáztak a mieink. Hattal a szünet előtt is hat volt közte (10-16), amikor zsinórban hármat vágtak a németek. A sérülése után felépült Machac zárta le az ötperces góltalansági időszakot, amire a játékrészt öt találattal záró Gulliksen válaszolt. Tíz is lehetett volna közte, de Podoba védte Malus kísérletét (félidei állás: 11-20).

Szmetán villant meg ismét a szünet után, amire hárommal felelt a rivális, így már kétszámjegyűre nőtt a különbség. Éles pillanati következtek: az irányító két átlövést és egy hétméterest is belőtt a csereként beállt Buchelenek (36. perc: 15-24).

A szintén a szünetben beállt Balogh bemutatta első védéseit, csapata küzdött becsülettel, ami arra volt elég, hogy átmenetileg ne nőjön tovább a különbség (41. perc: 18-28). Sajnos ismét csökkent a koncnetráció a vendéglátónál, amely rengeteg labdát eladott. A tizennyolc esztendős Buchele több bravúrt is bemutatott. Tízzel a vége előtt már tizenöt volt közte, 20-35-nél a második idejét is kikérte Konkoly Csaba.

A végjátékban már csak az lehetett kérdéses, hogy megússzák-e a kék mezesek negyven kapott gól alatt. Bár Balogh többször is hárított, ez végül nem sikerült. A 23-40-es végeredményt az ötgólos Ludmán állította be.

Folytatás jövő kedden Schaffhausenben, de előtte (szombaton) még egy komlói „kirándulás” vár a mieinkre az NB I-ben.

Férfi kézilabda Európa-liga, A csoport, 7. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Frisch Auf Göppingen 23-40 (11-20)
Veszprém Aréna, 500 néző. Vezette: Vesovic, Mitrovic (montenegróiak)
Veszprém: Podoba – Szmetán P. 3, Pulay 2, Bugyáki, Szrnka 3, Ludmán 5, Éles B. 7 (1)
Csere: Balogh T. (kapus), Molnár B., Szucsik, Tóth P., Gál 2, Vetési, Machac 1, Hári, Preszter
Vezetőedző: Konkoly Csaba
Göppingen: Sego – Gulliksen 5, Schmidt 5, Blagotinsek 2, Kneule 3, Sarac 5, Schiller 4 (1)
Csere: Buchele (kapus), Kozina 3, Malus 1, Lindenchrone 2, Neudeck 1, Goller 4, Hermann 5
Vezetőedző: Markus Baur
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Edzői értékelés

Azt hittük, hogy közelebb lehetünk az európai elithez. Nem így történt, ettől pedig mélységes letargiába estük. A második félidő elején bizakodtunk, hogy láthatunk kézilabdára utaló jeleket, de nem így alakult. Görcsösen játszottunk, ez pedig jelentős törést okozott

– értékelt Konkoly Csaba a lefújást követően.

Fejér-B.Á.L. Veszprém – Frisch Auf Göppingen 23-40 (11-20)