Jubilál a fesztivál, hiszen pontosan huszonöt évvel ezelőtt volt az első tánc köré szerveződő rendezvény, akkor még a Petőfi Színház volt az anyaintézmény, három év elteltével viszont és azóta is a Pannon Várszínház. Vándorfi László, a teátrum igazgatója huszonöt éve azon dolgozik, hogy évről évre minél színvonalasabb repertoárból választhasson a közönség. A fesztivál még soha nem maradt el, noha nem volt mindig megfelelő anyagi háttér.
A fesztivál idén is törekszik az összművészeti jellegre, és ebben az évben a nemzetköziség hangsúlyosan megmutatkozik, hiszen nyolc külföldi előadás is látható lesz, számos kültéri darabbal. A szervezők még arra is figyeltek, hogy minden korosztály megtalálhassa a neki illő előadást. Vándorfi megköszönte Veszprém város önkormányzatának a támogatást, amely kiemelt fesztiválként kezeli a programot.
Horváth Csaba, a Forte Társulat és a TÁNC Nemzetközi Kortárs Fesztivál művészeti vezetője három évvel ezelőtt került a szervező stábba, noha versenyzőként, később koreográfusként a kezdetektől részt vett a fesztiválon. Kifejtette, a tánc nem valami elitista műfaj, amit csak bizonyos körökben érthetnek, hanem a legbefogadóbb műfaj, ami mindenkinek szól, s nyitott a társművészetek felé.
Németh Rajmund, a Veszprém-Balaton 2023 EKF program kulturális projektmenedzsere bízik abban, hogy idén is sokan felismerik majd, hogy a kortárs tánc mindenkihez és mindenkinek szól. Kozma András a Nemzeti Színház dramaturgja is részt vett a sajtótájékoztatón, hiszen az EKF mellett a X. Színházi Olimpia is támogatja a fesztivált. Kiemelte, bár az olimpiáról sokaknak a versenyzés jut az eszébe, a színháznál a legfontosabb inkább a találkozás. A fesztivál szakmai tanácsadója Szabó György, a zsűri tagjai: Pongor Ildikó, Fuchs Lívia, Zsótér Sándor, Kerekes Blanka, M. Tóth Géza, Hegyeshalmi László.
A program itt olvasható.