Szögi István nem jutott elődöntőbe 1500-on

2023. augusztus 19. 20:32 // Forrás: MTI
A veszprémi Szögi István 11. helyen ért célba futamában, így nem jutott tovább az elődöntőbe férfi 1500 méteren a budapesti atlétikai világbajnokság szombati versenynapján.

Az SVSE középtávfutója a bombaerős mezőny harmadik előfutamában kapott helyet, melyben az első hat között kellett volna végeznie az elődöntőhöz.

A magyar atléta a belső pályáról rajtolt, így a kezdés után az "ő nyakába zúdultak" a többiek. Szögi ennek ellenére jól tartotta magát és az első másfél körben a mezőny első felében helyezkedett. Innen aztán fokozatosan hátrébb szorult, az utolsó körre pedig egyértelmű hátrányba került a mezőny elejéhez képest. A 28 éves sportoló a hajrában mindent megpróbált, de az első hatra nem volt esélye és végül egyéni csúcsától kevesebb mint egy másodperccel elmaradva, 3:37:57 perces eredménnyel a 11. helyen ért célba.

Szögi István a férfi 1500 méteres síkfutás előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. augusztus 19-én. MTI/Derencsényi IstvánSzögi István a férfi 1500 méteres síkfutás előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. augusztus 19-én. MTI/Derencsényi István

Ez a második legjobb futásom, messze jobb mint a többi. Nagyon jól éreztem magam az elmúlt hetekben, a közönség pedig extra löketet adott, ezért azt mondtam magamban, hogy muszáj egy nagyot futni. Nagyon jó formában vagyok, ezért egy kicsit csalódottnak érzem magam, mert meg akartam dönteni az egyéni csúcsomat, sőt, titkon a továbbjutásban is bíztam, de látva a mezőnyt, ez most nem volt reális. Belül nem volt egyszerű, de a futam elején szerintem jól megoldottam, 800 és 1100 méter között azonban a lökdösődésben egy kicsit leszakadtam és az utolsó 300 méteren, amikor hajráztam, már olyan messze voltak, hogy ennél a tempónál már nem maradt esélyem

- nyilatkozta az MTI-nek Szögi István.

Nyitókép: Szögi István a férfi 1500 méteres síkfutás előfutama után a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. augusztus 19-én. MTI/Koszticsák Szilárd