Eredményesen szerepelt az SVSE a korosztályos ob-n

2023. szeptember 20. 13:04 // Forrás: SVSE
Az elmúlt hétvégén Pécsett rendezett U16-os atlétikai országos bajnokságon a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái eredményesen szerepeltek.

A szombati versenynapon három bronzérmet szereztek a veszprémi atléták: Derdák Sára 1500 m síkfutásban (4:39.35), Szirbek Titusz szintén 1500 méteren (4:13.41), míg Sinka Dániel 1500 m akadályfutásban (4:45.26) érte el az említett eredményt. Mindhárom atléta egyéni csúcsot ért el.

A születésnapos Sirkó Csenge ötösugrásban 15.49-cel zárt, másnap távolugrásban 4.69-es eredményt ért el. 1500 m síkfutásban állt rajthoz Laki Boglárka (5:08.88) és Zsohár Lúcia Lola (5:31.32) is.

Lány 1500 m akadályfutásban Vass Boglárka 5:54.34-gyel a 8. helyezést érte el, míg a napot a háromszázas futók zárták. A fiúknál Pandur Huba 38:80-nal, míg Balogh Hunor 39.36-os egyéni csúccsal ért célba. A lányoknál Ádám Hanna szép időeredményt ért el (43.82).

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A 800 m fiú síkfutással indították a vasárnapot a veszprémiek, ahol Szirbek Titusz elszánt versenyzésével 2:02.86-os új egyéni csúccsal az előkelő ötödik helyen ért célba. Balog Hunor szintén a kétkörös versenyben állt rajthoz, 2:06.07-es (egyéni legjobb) idejével a hetedikként zárt.

Ádám Hanna és Lengyel Laura 300 méteren győzte le a gátakat. Hanna 47.35-tel az ötödik, Laura 48.84-gyel (egyéni csúcs) a hatodik lett.

A nap leghosszabb versenyszámában, 3000 m síkfutásban Derdák Sára ezüstérmet vehetett át új egyéni csúcsáért (10:25.22), Sinka Dániel pedig 10:16.58-cal a hetedik helyezést érte el.