A HybridCycle 2021-től a Veszprém–Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programmal együttműködve Tiszta Balaton, tiszta művészet hívószóra egy sokrétű fenntarthatóság és művészet fókuszú programsorozatot indított el Magyarországon, a balatoni régióban. Célja, hogy művészetileg is értéket teremtsen és az elkészülő alkotásokon keresztül felhívja a figyelmet a fenntarthatóság, környezetvédelem és az újrahasznosítás jelentőségére, lokális és globális kérdéseire.
A projekt részét képező rezidenciaprogramot (Artist in Residence) a HybridCycle a Hybridart Managementtel közösen hívta életre, melynek keretében a művészek háromhetes időszakokat tölthettek az alkotóházban, ami a kreatív, fenntarthatóság fókuszú alkotói tevékenység helyszínéül szolgált.
Az elmúlt három év Artist in Residence program művészeit és alkotásait hivatott bemutatni a „Wood Wide Web – Láthatatlan kapcsolódásaink” elnevezésű záró kiállítássorozat.
A tárlat nyitóhelyszíne a veszprémi Balaton Pláza volt, ahol nagy látogatottságot ért el a két üzlethelyiségből kialakított pop-up galéria. A kiállítás szeptember 6-tól két héten keresztül volt látogatható szeptember 20-ig.
„A harmadik év végére egy izgalmas kiállítási anyag állt össze, amit különleges helyszínekre vihetünk az ősz folyamán. Belföldön például a balatonfüredi Anna Grand Hotel, külföldön pedig a kassai Divadlo Thália Színház is otthont ad majd a tárlatnak.” – emelte ki a HybridCycle csapata.
A Tiszta Balaton tiszta művészet projekt zárókiállítása Veszprém után további öt belföldi helyszínre látogat el, amik között ott lesz a 2010-ben Európa Kulturális Fővárosa címet viselő Pécs városa is. A tárlat külföldi sorozata pedig négy helyszínből áll össze, amik közül az első – a fent említett – kassai helyszín.
A belföldi sorozat második állomása a Vonyarcvashegyi Művelődési Ház szeptember 22 és október 10 között fogadja a tárlatot, amit a nagyközönség szerdától péntekig 13-17 óráig tekinthet meg.
A kiállításról szóló további információkról a HybridCycle közösségi oldalain tájékozódhat.