21°C
21°C

A Haladás botlott, a Veszprém nyert és élre állt!

2023. szeptember 29. 20:46
Hét fordulót követően immáron az 1. Futsal Club Veszprém vezeti az első osztályú bajnokság tabelláját, miután a pénteki játéknapon 5-1-re nyert a Pécs vendégeként, miközben az eddigi éllovas Haladás simán kikapott Nyíregyházán.

A futsal NB I második helyén álló Veszprém abszolút favoritként utazott pénteken a hátulról második, újonc PTE-PEAC gárdájához.

Nem is kellett sokat várni az első veszprémi gólra, Tatai már a 2. percben vezetéshez juttatta az övéit (1. perc: 0-1).

Pár pillanattal később meghibásodott az időmérő kijelző, így hosszú percekig állt a játék. A folytatást követően több ígéretes helyzetet is kialakítottak a pécsiek, ám Spandler kiválóan védett.

A 14. percben mezőnyjátékosi képességeit is megvillantott a hálóőr, aki kapufát lőtt. Igaz, ugyanebben a percben a hazaiak is eltalálták a lécet.

A veszprémiek ezt követően aztán egy fokozattal feljebb kapcsoltak, Ton jóvoltából újabb találat is született (18. perc: 0-2). A szünetet előtt pedig Fellembek állította be a félidei részeredményt (0-3).

Már csak a Veszprém veretlen a bajnokságban!Már csak a Veszprém veretlen a bajnokságban!

A térfélcsere után Tatai közel járt önmaga második góljához, ám a labdája a kapufán csattant. Egy perccel később aztán – Bálint révén – szépített a Pécs.

A bakonyiak játszottak aktívabban, a 28. percben Ton is a kapufát lőtt, de az újabb találat még váratott magára.

A folytatásban mindkét kapus több hatalmas bravúrt is bemutatott. Hattal a vége előtt aztán Tatai újabb találatával eldőlni látszott a találkozó sorsa (1-4).

Az egész idényben remeklő Ton végül nem akart lemaradni a szintén parádézó Tatai mögött – az utolsó percben a brazil légiós is belőtte a második bombáját, kialakítva az 1-5-ös végeredményt.

A játéknap másik mérkőzésén a Nyíregyháza 4-1-re verte a Haladást. Így már csak a Fehér-csapat veretlen a bajnokságban, amely a tabella élére állt.

Férfi futsal NB I, 7. forduló:
PTE-PEAC–1. FC Veszprém 1-5 (0-3)
Pécs, vezette: Borbás (Fehérvári, Aczél)
PTE-PEAC: Wilkesz – Tóth A., Koller, Koronics, Vénosz
Csere: Molnár M. (kapus), Bálint, Molnár Cs., Pápai, Karamarkovic, Forró, Hajnal
Játékos-edző: Koller Krisztián
Veszprém: Spandler – Tatai, Ton, Gavrilovics, Gerencsér
Csere: Oswald (kapus), Fridrich, Molnár R., Dorogi, Bognár, Ábrahám, Bencsik, Fellembek, Kiss M.
Vezetőedző: Fehér Zsolt
Gólszerzők: Bálint (24.), ill. Tatai (2., 34.), Ton (18., 40.), Fellembek (19.)

Edzői értékelés:

Fehér Zsolt: – A mérkőzést megelőzően többször is videóztunk a srácokkal: tudtuk, hogy a Pécs remekül védekezik, amelyekből rendre veszélyes kontrákat vezet. A játékosaim azonban mindenre odafigyeltek, amit kértem tőlük. A szünetben hallottuk, hogy a Haladás elvérzett Nyíregyházán, de mindenki irányába hangsúlyoztam, csak a saját dolgunkra kell koncentrálnunk! Az idény kezdete előtt senki nem gondolta volna, hogy vezethetjük a bajnokságot, most mégis megtörtént. Bátran állíthatom, senki nem fog elszállni magától! Örülünk az újabb sikernek, de számtalan nehéz feladat vár még ránk, amelyekre maximálisan fel kell készülnünk!