Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Olimpiai bronzérmes kézilabdázóval erősít a PLER-Budapest

2023. október 18. 14:29 // Forrás: MTI
Christian Dissinger olimpiai bronzérmes német balátlövővel erősíti meg keretét a férfi kézilabda NB I-ben szereplő PLER-Budapest.

A fővárosi klub szerdán, a honlapján jelentette be, hogy már intézik a 31 éves játékos szerződtetését és reményeik szerint legkésőbb jövő szombaton, az OTP Bank-Pick Szeged ellen bemutatkozhat a PLER színeiben.

Dissinger eddig 19 mérkőzésen 49-szer volt eredményes a német válogatottban, 2016-ban Európa-bajnoki címet, valamint olimpiai bronzérmet szerzett. Megfordult már a svájci Schaffhausenben, a spanyol Atlético Madridban és a német Nettelstedt-Lübbeckében is, majd négy évig az ugyancsak német Kielben játszott, ezt követően 2018-ban a Vardar Szkopjéba igazolt, amellyel Bajnokok Ligáját nyert.

Fotó: plerbudapest.huFotó: plerbudapest.hu

A BL-siker után a román Dinamo Bukarestnél folytatta, majd két évvel később néhány hónapra a katari Al-Duhailba igazolt, amellyel ugyancsak bajnoki címet szerzett. Emellett Német Kupa- és Szuperkupa-sikert, macedón és román bajnoki- és kupagyőzelmet, valamint SEHA-liga aranyérmet is ünnepelhetett korábbi csapataival.

A vezetőség szerint a csapatnak szüksége volt a vérfrissítésre, ugyanis a bajnokság első hat fordulójában mindössze egy pontot gyűjtött. Börcsök Csaba szakosztályvezető szerint a német légiós sokat segíthet az együttesnek abban, hogy megtartsa első osztályú tagságát.

vehir.hu
további cikkek
Veszprém és a kézilabda: hogyan lett egy dunántúli város Európa egyik kézilabdafővárosa támogatott tartalom Veszprém és a kézilabda: hogyan lett egy dunántúli város Európa egyik kézilabdafővárosa Magyarországon a kézilabda nem csupán egy sport a sok közül. Ez az a játék, amely telt arénákat tölt meg, generációkat köt össze, és egész városokat szervez maga köré. Veszprém esetében ez különösen igaz: a dunántúli városban a kézilabda mára a helyi identitás alapköve, ahol a csapat sorsa és a közösség érzése szorosan összefonódott. Hogy ez hogyan történt, ahhoz érdemes egyszerre nézni a sport magyarországi gyökereit és azt az európai kontextust, amelybe Veszprém az évek alatt benőtte magát. ma 13:50 Férfi kézilabda ifjúsági Eb: nem jutott elődöntőbe a magyar csapat kézilabda Férfi kézilabda ifjúsági Eb: nem jutott elődöntőbe a magyar csapat A magyar férfi ifjúsági kézilabda-válogatott 32-27-re kikapott Szlovéniától a belgrádi korosztályos Európa-bajnokság csütörtöki negyeddöntőjében. tegnap 21:24 Nielsen bravúrokkal, Imre két góllal mutatkozott be Veszprém-mezben One Veszprém HC Nielsen bravúrokkal, Imre két góllal mutatkozott be Veszprém-mezben A bajnoki és Magyar Kupa-címvédő One Veszprém fölényes, 44–25-ös győzelmet aratott az ETO University HT vendégeként csütörtökön, ezzel sikerrel kezdte a nyári felkészülési mérkőzések sorát. Xavier Pascual együttese nagy tempót diktált, és a találkozó nagy részében kézben tartotta az eseményeket. tegnap 20:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.