Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 27. Zita
2025. április 27. Zita

Már lábadozik az az ember, akinek elsőként ültették be az agyába Elon Musk chipjét

2024. február 7. 15:20
A techguru Neuralink nevű cégének az a célja, hogy a páciensek agyát és idegrendszerét összekapcsolják, pont mint a számítógépeket, ez pedig új távlatokat nyithat az orvostudományban.

A forradalmi beavatkozásról Elon Musk a szintén a saját tulajdonában lévő X-en (korábbi Twitter) tett közzé egy bejegyzést, ahol azt is leírta, hogy az első eredmények bíztatóak, a páciens pedig már lábadozik a műtét után.

A Neuralink orvosi magáncég ezzel a fejlesztésével a különböző neurológiai betegségekkel próbálja felvenni a harcot úgy, hogy az agyból induló utasításokat – gondolatokat – vezeték nélkül továbbítja a lábhoz és lábfejekhez. A kutatók azt remélik, hogy ezzel hatékonyan lehet majd kezelni a neurológiai és ideggyógyászati betegségeket a jövőben.

A mostani eset azért is számít mérföldkőnek, mert ez volt az első alkalom, hogy emberen tesztelik a mikrochipet.

vehir.hu
további cikkek
Még a 19. században is élhettek óriáskrokodilok, sikerüket magyar kutatók vizsgálták tudomány Még a 19. században is élhettek óriáskrokodilok, sikerüket magyar kutatók vizsgálták A kihalt Deinosuchus, Észak-Amerika vizes élőhelyeinek egykori csúcsragadozója még a nagy dinoszauruszokra is veszélyt jelentett. Rabi Márton kutatócsoportja a Communication Biology-ban fejti ki, mi lehetett e "szörnyűséges" lény sikerének titka 82-75 millió évvel ezelőtt. A kutatók szerint rokonai, a ma élő fajok óriás példányai főként az élőhelyek sorvadása miatt tűntek el a 19. században. tegnap 21:39 Soha nem volt ekkora szükség a tudományra tudomány Soha nem volt ekkora szükség a tudományra A Műszaki Kémiai Napok hosszú múltra visszatekintő, több napon át tartó konferenciasorozat, mely idén 53. alkalommal nyitja meg kapuit a tudomány szolgálatában.  2025. április 15. 21:17 Tudomány a kocsmában: mitől válnak valóságossá a válságok? tudomány Tudomány a kocsmában: mitől válnak valóságossá a válságok? Ki gondolta volna, hogy az olyan globális kríziseket, mint az éghajlatváltozás önmagában nem is tudnánk értelmezni. A kulturális eszközrendszerünk színezi meg és teszi beszédtémává, elemezhetővé. A Tudomány a kocsmában legutóbbi rendezvényén ezt a közel sem egyszerű témát boncolgatták a Pannon Egyetem oktatói kocsmai keretek közt és tették érthetővé mindenkinek a társadalmunk olyan rezdüléseit, amikkel együtt élünk, mégsem figyeltünk fel rájuk soha. De hogy kerültek ide a zombik és a mesterséges intelligencia? 2025. április 8. 11:16 Megmagyarázhatatlan dolgot találtak a Marson tudomány Megmagyarázhatatlan dolgot találtak a Marson Különleges sziklára bukkant a Mars felszínén járó Perseverance marsjáró. A sziklát kis gömb alakú részek borítják, ami felkeltette a NASA kutatóinak érdeklődését. 2025. április 10. 13:27

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.