SVSE: bajnoki címek és egyéni csúcsok

2024. január 31. 23:21 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái remekül helytálltak a budapesti és a pozsonyi fedett pályás bajnokságon is, amelyeket a közelmúltban rendeztek.

Két bajnoki cím a budapesti fedett pályás bajnokságon

Felber Farkas lépett először pályára, 60 m gátfutásban 7.93-mal ment tovább a döntőbe, ahol a 2. helyen zárt 7.85-ös időeredménnyel. 60 m síkfutásban volt érdekelt Besenyődi Petra és Schofhauser Debóra, akik 200 m-en is indultak. Petra a rövidebb számban 7.77-es előfutamos ideje után 7.73-mal ért be a döntőben, majd 200-on végzett a 4. helyen (25.20). Debóra 8.40-nel (60 m) és 27.24-gyel (200 m) fejezte be a hétvégi versenyzést. Az egykörös versenyben a férfiak mezőnyében Pandur Huba 23.37-et, Kiss András 24.70-et, Balogh Hunor 25.44-et, Nyemcsok Noel 25.76-ot futott.

A sprintek után a 800 m-en versenyzők foglalták el a pályát. Négykörös távon állt rajtvonalhoz Kéri Bianka, Mező Zsófia, Babics Marcell és Furda Botond. A nők között Bianka magabiztosan vezetett és nyerte meg 2:03.29-cel a versenyszámot. Zsófi 2:21.11-gyel ért célba. A férfiaknál Marci 1:57.29-cel nyerte a futamot, míg szorosan mögötte ért be 1:57.81-gyel Botond. Utánuk a 3000 m-es síkfutók, Szigeti Máté (9:41.08) és Nagy Nóra (10:46.7) bizonyított

A nap végén a 400-, és végül az 1500 méteres távok következtek. A kétkörös számban a nők mezőnyében Széll Gyöngyi 58.89-cel, Felber Kata Zselyke 59.36-tal, Ádám Hanna 59.65-tel, Badics Helka 61.40-nel, míg Lengyel Laura 64.82-vel ért célba.

Az 1500-as férfiak között Szirbek Albert 4:00.07-tel utasított mindenkit maga mögé, Kovács Botond a harmadik helyen zárt 4:10.24-gyel. A nőknél Derdák Sára 4:42.75-tel ért be ezüstérmes pozícióban.

Ismét bizonyított az SVSE!Ismét bizonyított az SVSE!

Egyéni csúcsok a pozsonyi fedett pályás bajnokságon

Idén 12 veszprémi atléta vett részt a pozsonyi fedett pályás bajnokságon, ami a serdülők számára az utolsó verseny volt a jövő hétvégi U16-os országos bajnokság előtt.

A sprinterek nyitották a sporteseményt, Felber Farkas és Kovács Zoé 60 m gátfutásban indultak, míg Schofhauser Debóra 60 m síkfutásban állt rajtvonalhoz. Farkas a junior korosztályban az előfutamot (7.87) és a döntőt (7.83) is egyéni csúccsal nyerte. Zoé a serdülők között 10.62-es eredményt ért el. Debóra 8.17-es időeredménnyel jutott a döntőbe, ahol 8.26-tal zárt, szintén egyéni csúccsal.

A nap leghosszabb versenyszámában, 1000 m síkfutásban volt érdekelt Meilinger Vivien, Simon-Varga Fanni, Szirbek Titusz és Sinka Dániel. A lányoknál Vivien 3:21.36-tal ért célba a negyedik pozícióban, Fanni pedig 3:27.75-ös eredményt ért el. A fiúknál Sinka Dániel óriási lendületet vett az utolsó két körben és 2:49.58-cal nyerte a futamát, míg Titusz 2:39.26-tal szerzett új egyéni csúcsot a második helyen.

A nap végén a 300 m-es síkfutásé volt a főszerep. A lányoknál és a fiúknál is 3-3 veszprémi küzdött az ellenfelekkel és az órával. Felber Kata Zselyke 42.54-gyel végzett a negyedik helyen, Ádám Hanna hatodikként ért célba 42.66-tal, Kovács Zoé pedig 47.63-as idővel haladt át a célvonalon. Balogh Hunor 38.58-cal, Nyemcsok Noel 40.69-cel, Szabó Regő 46.58-cal fejezte be a versenyt.