Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C

SVSE: tizenegy érem két nap alatt

2024. február 27. 12:46 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái remekeltek az elmúlt hétvégén Nyíregyházán rendezett korosztályos fedett pályás bajnokságon.

Szombaton hat éremmel nyitottak az SVSE-sek. Derdák Sára 1500-as (4:32.90) bajnoki címe mellett Furda Botond (1500 m – 4:07.45) és Felber Kata Zselyke (400 m – 58.40) ezüstérmet, Felber Farkas (60 m – 7.08-as előfutam után 7.03-as döntő), Babics Marcell (1500 m – 4:07.64) és Besenyődi Petra (400 m – 56.62) bronzérmet vehetett át.

Az első versenynapon 60 m síkfutásban állt rajthoz Kiss András Gellért, aki 7.87-es időeredménnyel zárt, majd 400-on 56.33-as időt futott, a sprint számban a nőknél Schofhauser Debóra 8.29-cel végzett a „B” döntőben. Kovács Botond 4:09.17-tel ért be 1500 m-en az előkelő negyedik helyen.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A kétkörös versenyszámmal zárult a nap, amely során Ádám Hanna a fiatalabb korosztályban 59.74-et, Badics Helka az idősebbeknél 60.14-et futott.

Vasárnap óriási lendülettel kezdték a szereplést a veszprémi ifi és junior atléták. Felber Farkas ezüstéremmel indította a napi programot, 60 m gátfutásban 7.86-tal állhatott a dobogó második fokára. Utána az ifi 800-as lányok foglalták el a dobogó első és második fokát.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Derdák Sára 2:12.25-ös egyénivel utasított mindenkit maga mögé, míg Felber Kata Zselyke 2:17.18-cal állhatott az ezüstérmes fokra.

 A fiúk között Furda Botond 1:57.86-os idővel vehette át hétvégén a második ezüstérmét. Ebben a versenyszámban Kovács Botond 2:06.47-tel, Badics Helka pedig a junior nőknél 2:23.36-os egyéni csúccsal ért célba.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A délután második részében a 200-asoké volt a főszerep, ahol Besenyődi Petra 24.65-ös idővel (egyéni csúcs) szerezte meg a bronzot. Schofhauser Debóra 27.54-gyel, Ádám Hanna a fiatalabbaknál 26.81-gyel fejezte be a versenyt.

Zárásként az SVSE 4x200-as ifi fiú és a 4x200 junior női váltói álltak a rajthoz. A fiúk (Kiss András, Furda Botond, Kovács Botond, Babics Marcell) a hatodik helyet érték el 1:36.87-tel, a nők (Schofhauser Debóra, Badics Helka, Kovács Dóra, Besenyődi Petra) pedig az előkelő negyedik pozíciót hozták 1:47.35-tel.

vehir.hu
további cikkek
Fedett pályás U14 többpróba magyar bajnokság – veszprémi ezüstérem a szezon végén SVSE Fedett pályás U14 többpróba magyar bajnokság – veszprémi ezüstérem a szezon végén A budapesti BOK Csarnok adott otthont március 7–8-án a fedett pályás U14 többpróba magyar bajnokságnak, amely egyben a téli versenyszezon záróeseménye is volt. A Sportolj Velünk SE atlétái egy ezüstéremmel és több egyéni csúccsal zárták a viadalt. 2026. március 10. 19:52 Fedett pályás U20-as és U18-as atlétikai ob: három SVSE-bajnoki cím Nyíregyházán SVSE Fedett pályás U20-as és U18-as atlétikai ob: három SVSE-bajnoki cím Nyíregyházán Február végén Nyíregyházán rendezték meg a fedett pályás U20-as és U18-as atlétikai magyar bajnokságot, ahol a veszprémi Sportolj Velünk SE kiemelkedő eredményeket értek el. A klub három bajnoki címet szerzett: Derdák Sára 1500 méteren, Szirbek Titusz 3000 méteren, míg Furda Botond 800 méteren utasította maga mögé a mezőnyt. 2026. március 3. 9:05 Remekül nyitotta a fedett pályás szezont a Sportolj Velünk SE SVSE Remekül nyitotta a fedett pályás szezont a Sportolj Velünk SE Januárban több helyszínen is megkezdte fedett pályás versenyszezonját a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétacsapata: a nagyobbak Nyíregyházán, a fiatalabbak Székesfehérváron, illetve Bécsben álltak rajthoz, míg Luxemburgban Palkovits István 3000 méteren képviselte az egyesületet. A hónap végi viadalok különösen eredményesen zárultak: Nyíregyházáról négy, Székesfehérvárról két éremmel tértek haza a veszprémiek. 2026. január 30. 18:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.