18°C
18°C

Férfi kézilabda BL: Fazekas Gergő csapata is továbbjutott

2024. március 7. 23:03 // Forrás: MTI
A válogatott Fazekas Gergő csapata, a lengyel Orlen Wisla Plock továbbjutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, mivel házigazdaként 29-28-ra legyőzte a portugál FC Portót az utolsó forduló csütörtöki játéknapján.

Az európai szövetség honlapja szerint a magyar irányító három lövésből két góllal járult hozzá a sikerhez. A Lengyel Kupa-címvédő Plock a B csoport hatodik helyén végzett, a negyeddöntőbe jutásért pedig a francia Paris Saint-Germain lesz az ellenfele.

A csoportkör végeredménye:

B csoport: 1. SC Magdeburg (német) 24 pont, 2. Barcelona (spanyol) 22, 3. Telekom Veszprém 20, 4. Montpellier HB (francia) 14, 5. GOG (dán) 13, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 11, 7. FC Porto (portugál) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 0

A csoport: 1. THW Kiel (német) 22 pont, 2. Aalborg HB (dán) 19, 3. Paris Saint-Germain (francia) 17, 4. Industria Kielce (lengyel) 16, 5. PPD Zagreb (horvát) 14, 6. OTP Bank-Pick Szeged 13, 7. Kolstad HB (norvég) 11, 8. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 0

Az első két helyezett a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutottak.

A negyeddöntőbe jutásért:

OTP Bank-Pick Szeged - Telekom Veszprém (a továbbjutóra az Aalborg HB vár)
Orlen Wisla Plock - Paris Saint-Germain (a továbbjutóra a Barcelona vár)
GOG-Industria Kielce (a továbbjutóra a Magdeburg vár)
PPD Zagreb-Montpellier HB (a továbbjutóra a THW Kiel vár)

A párharcok első mérkőzéseit március 27-28-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Kapcsolódó cikk
Kikapott a Veszprém, a Szeged lesz a következő ellenfél a BL-ben
A házigazda Telekom Veszprém kétgólos vereséget szenvedett a címvédő, német Magdeburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtök esti zárófordulójában. Az "Építők" a B-csoport harmadik helyén zárt, így a rájátszásban az örök rivális OTP Bank-Pick Szegeddel mérkőzik majd meg a negyeddöntős szereplésért.
Nincs új a nap alatt Erről jut eszembe… Nincs új a nap alatt Nem sikerült bravúrt véghez vinni a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának, mert a történtek ismeretében bravúr lett volna kiharcolni a továbbjutást az Aalborg ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből. Így a Niklas Landin és Mikkel Hansen fémjelezte dán csapat jutott a legjobb négy közé. Tegyük hozzá: nem érdemtelenül. ma 4:03 Nagy László: Cél a bajnoki győzelem és a kupasiker! Telekom Veszprém Nagy László: Cél a bajnoki győzelem és a kupasiker! Nagy László, a Telekom Veszprém sportigazgatója az M1 aktuális csatorna megkeresésére hangsúlyozta: a négyes döntőről szóló álmokkal, vágyakkal vágott neki az idénynek a klub.  tegnap 22:54 Idén sem zúg az „Építők” Kölnben Telekom Veszprém Idén sem zúg az „Építők” Kölnben Ahogy az elmúlt kiírásban, a Telekom Veszprémnek idén sem sikerült kiharcolnia a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében való szereplést. Az „Építők” a sorozat negyeddöntőjének szerda esti visszavágóján 33-28-ra kikapott a dán Aalborg Handbold vendégeként, így összesítetésben 64-60-ra alulmaradt a párharcban. tegnap 20:24 Ludovic Fabregas: Szép kihívás előtt állunk! Telekom Veszprém Ludovic Fabregas: Szép kihívás előtt állunk! A Telekom Veszprém egygólos előnnyel várhatja a házigazda, dán Aalborg Handbold elleni kézilabda BL-negyeddöntő szerda esti (18.45) visszavágóját. Az „Építők” francia válogatott beállósa, Ludovic Fabregas a klub hivatalos honlapjának azt nyilatkozta, társaival sokat tanultak az első mérkőzésből. 2024. április 30. 15:31