Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 19. Ivó, Milán
Veszprém
10°C
2026. május 19. Ivó, Milán
Veszprém
10°C

Mathias Gidsel és Henny Reistad az IHF-nél év kézilabdazója

2024. március 22. 15:21 // Forrás: MTI
A férfiaknál a dán Mathias Gidsel, a nőknél pedig a norvég Henny Reistad lett a Nemzetközi Kézilabda Szövetségnél (IHF) a 2023-as esztendős legjobb játékosa.

Az IHF pénteken hozta nyilvánosságra, hogy a német Füchse Berlint erősítő Gidsel kapta a legtöbb voksot a férfiaknál. A 25 éves átlövő a tavaly vb-n gólkirály volt, csapatával pedig aranyérmet nyert. Gidsel a harmadik dán férfi kézilabdázó, aki kiérdemelte a díjat, előtte Mikkel Hansen (2011, 2015, 2018) és Niklas Landin (2019, 2021) győzött.

A nőknél a dán Esbjerg játékosa, Henny Reistad nyert. A norvég válogatott címvédőként a tavalyi vb-n második lett, őt pedig a torna legértékesebb játékosának választották. A dánok ellen hosszabbításban megnyert elődöntőben 15-ször volt eredményes. Ötvenkét találatával második lett a vb-góllövőlistán, a Bajnokok Ligájában pedig 142-szer talált be, amivel a legeredményesebbnek bizonyult.

Az átlövő a hetedik norvég női kézilabdázó, akit az IHF-nél az év játékosának válaszottak. Korábban Trine Haltvik, Cecilie Leganger, Gro Hammerseng, Linn-Kristin Riegelhuth, Heidi Löke és Stine Bredal Oftedal érdemelte ki ezt az elismerést.

Fotó: IHF

vehir.hu
további cikkek
Bánhidi: apróságok döntöttek férfi kézilabda-válogatott Bánhidi: apróságok döntöttek Bánhidi Bence szerint apróságok döntöttek Szerbia javára a magyar férfi kézilabda-válogatottal szemben az olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének vasárnapi visszavágóján. 2026. május 17. 21:57 Palasics: úgy küzdöttünk, mint bármikor máskor férfi kézilabda-válogatott Palasics: úgy küzdöttünk, mint bármikor máskor Palasics Kristóf szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai úgy küzdöttek az utolsó pillanatig, mint bármikor máskor, nem ezen múlt, hogy nem tudták egy gólnál nagyobb különbséggel legyőzni Szerbiát az olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének vasárnapi visszavágóján. 2026. május 17. 21:15 Sterbikék újra a kapuban Veszprémi Kézilabdázás Napja Sterbikék újra a kapuban Vajon hány olyan város van az országban, akiknek saját újkori ünnepük van? Nem olyan történelmi alapokon nyugvó megemlékezés, mint például Veszprémben a Gizella Napok, vagy a Székesfehérvári Királyi Napok. Azt, hogy Veszprém nemzetközi ismertségét is mennyire határozza meg a kézilabda, nem kell különösebben bemutatni, ugyanakkor ez a sportág nem csak az itteni klub aktuális szereplésének függvényében van jelen a hétköznapokban. Erre pedig jó bizonyíték volt a vasárnapi I. Veszprémi Kézilabdázás Napja, ahol számos izgalmas meglepetés várta az érdeklődőket. 2026. május 17. 22:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.