Zsandár Tamás, a Wine&Vinyl bakelit- és borbár tulajdonosa a régóta nagy népszerűségnek örvendő borklubjait szerette volna új köntösben, ezúttal klubhangulat helyett a szalonokra jellemző eleganciába átültetni. Ötletével a veszprémi tudományos élet egyik legelismertebb személyében talált partnerre, dr. Gelencsér András a Pannon Egyetem rektora és a Veszprémi Akadémiai Bizottság elnöke személyében, aki a helyszínt biztosította a pénteki eseményhez.
A Várban található VEAB-székház alatt ugyanis egy nagyobb pincerendszer húzódik, ahonnan közvetlen kijárat van a kerthez és a várfalhoz is.
A Veszprémi Borszalon koncepciója ez sétáló borkóstoló volt. Ez lényegében annyit jelentett, hogy a vendégek megérkezéskor egy üres poharat kaptak csak és a saját ritmusukban, a saját ízlésük szerint látogathatták körbe azt a tizenegy borászt és borkereskedőt, akik a borszalon kiállítói voltak. Az eredeti terv szerint körülbelül ötven különböző tétellel kalkulált a szervező Zsandár Tamás, végül közel nyolcvan bor és pezsgő vonult fel, javarészt Magyarországról, de francia és olasz tételek is voltak.
Az eligazodásukban pedig azok a neves borászok és borkereskedők segítettek, akik személyesen álltak az asztalok között, hogy válaszoljanak a kérdésekre, tanácsokat adjanak, hogy milyen sorrendben érdemes kortyonként végigmenni egy-egy tételsoron.
Aztán ahogy ilyenkor lenni szokott, a bor és a helyszín hangulata elindította a baráti beszélgetéseket is, amik napnyugta utánig tartottak, ugyanis a borszalon koncepciójának a része volt, hogy nem tart késő éjszakáig az esemény, hanem polgári szellemben, inkább az itt szerzett izgalmas gasztronómiai élményekre és beszélgetésekre alapozott.
Zsandár Tamástól megtudtuk, hogy már a következő két borszalon időpontja is megvan, negyedév múlva, szeptember 27-én, valamint december 13-án érkeznek ugyanitt, hasonló koncepcióban találkozhatnak a borkedvelők, vagy az ezzel a kultúrával ismerkedők.