Nyíltvízi úszó ob: 1500 méteren is hármas veszprémi siker született

2024. június 30. 20:07 // Forrás: MTI
Akárcsak szombaton, a 10 kilométeres olimpiai távon, vasárnap az 1500 méteres „sprintszámban” is Betlehem Dávid nyert a nyíltvízi úszók szegedi országos bajnokságán. A szintén veszprémi Rasovszky Kristóf második, Sárkány Zalán harmadik lett.

A Maty-éren rendezett viadal második napján a veszprémiek friss Európa-bajnoka óriási csatában utasította maga mögé olimpiai ezüstérmes és világbajnok csapattársát, Rasovszky Kristófot. Ezt a számot első alkalommal rendezték meg nyíltvízen az ob-n.

A nőknél Mihályvári-Farkas Viktória óriási, 42 másodperces előnnyel diadalmaskodva nyerte meg az aranyérmet.

Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán - Fotó: MÚSZ (archív)Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán - Fotó: MÚSZ (archív)