A BLOKK egységbe foglalja mindazt a szellemiséget, amelyet a helyszín megálmodója, a Hybridart Management az elmúlt években dolgozott: bizonyos tekintetben „hibrid”, hiszen több tevékenységnek ad otthont, fenntartható szemlélet jellemzi, és kiemelt célja közelebb hozni a szórakozást, a kultúrát, a művészetet és az alkotói élményeket.
A tengeri konténerekből létrehozott struktúra nem csupán egy új közösségi tér, hanem egy olyan kezdeményezés, amely elkötelezett a fenntarthatóság iránt is. A kiállításaik szervezésénél valamint a workshopjaiknál is az egyik víziójuk, hogy fókuszba kerüljön a környezettudatos szemlélet. Maga az alkotás és az, hogy a közönség megtanul akár a hulladékra, akár különböző matériákra hasznos alapanyagként tekinteni, ez önmagában egy fenntartható edukációs folyamat.
A közösségi tér a szó hagyományos értelmezésében egy olyan találkozási pont lehet, ahol hasonló érdeklődésű, korú emberek összegyűlnek és elvárások nélkül tölthetnek el időt azokkal a tevékenységgel foglalkozva, amelyek valóban érdeklik őket. A rohanó mindennapokban egészen kevés alkalma van arra mindenkinek, hogy önfeledten átadják magunkat az új élményeknek. Ezekhez az új élményekhez, megismerésekhez feltétlenül szükség van az ilyen közösségi lehetőségekre, amilyen a BLOKK is.
A BLOKK-ban jelenleg két tárlat is látogatható, az egyik a Wood Wide Web vándorkiállítás, amely az elmúlt három év Artist in Residence programjainak alkotásait összegzi. A HybridCycle a Hybridart Managementtel közösen indította rezidenciaprogramját a Balaton-felvidéki régió több térségébe 18 hazai és nemzetközi művész bevonásával. A művészeti projekt célja elsősorban a fenntarthatóság és a képzőművészet határterületeinek kutatása volt.
A másik kiállítótérben Sós Gergő veszprémi képzőművész munkái láthatók, kutatási témája a sematikus domborzati és mederalakulati formák monokróm megjelenítése. Alkotásainak formai alapját a Balaton-felvidék domborzati mintázata adja, a felszíni formák csipkézetét kétdimenziós metszeti képekként kezeli és ezt a mintát, formakultúrát sematizálja és redukálja.
A BLOKK lehetőséget biztosít a helyi művészek számára, akik így bemutathatják alkotásaikat szélesebb közönség előtt. A kezdeményezés célja, hogy elősegítse a veszprémi művészeti színtér diverzifikációját és fejlődését, miközben inspirációt nyújtanak a látogatóknak a különböző stílusok és technikák iránt. A Gyárkert koncertjei pedig méltó zárásként szolgálnak egy tartalmas nap végén, tökéletes összhangban a kreatív és művészeti élményekkel.