SVSE: Öt arany a korosztályos ob-ról!

2024. július 29. 13:47 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái nyolc érmet szereztek az elmúlt hétvégén Szolnokon rendezett korosztályos atlétika ob-n. Bajnoki címet érdemelt ki Felber Farkas Ákos (110 m gát), Szirbek Albert (1500 m és 5000 m), Nagy Nóra (3000 m akadály), Kubasi János (800 m).

Szolnokon rendezték az U23-as és U20-as atlétikai magyar bajnokságot, ahol a veszprémi Sportolj Velünk SE nyolc érmet szerzett az elmúlt hétvégén.

A szombati versenynapon három veszprémi atléta állhatott a dobogó legfelső fokára. Az első érmet Felber Farkas szerezte, aki 110 m gátfutásban 14.14-es előfutam után 13.94-gyel nyerte a döntőt.

Szirbek Albert 1500 m-en diadalmaskodott 3:56.39-cel, míg 3000 m akadályfutásban Nagy Nóra nem talált legyőzőre (11:20.59).

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Az éremszerzésbe Besenyődi Petra is „sorba állt”, ő 100 m-en 12.37-tel vehette át az ezüstöt. A versenyszámban Schofhauser Debóra is érdekelt volt, aki 13.50-nel zárt a döntőben.

Férfi 400 m síkfutásban Kubasi János szállt harcba és végül 49.13-mal az ötödik helyen végzett. Vasárnap Besenyődi Petra indította az SVSE-sek napját. Petra 200 m-en 25.58-cal került a döntőbe, ahol 24.25-tel az ezüstérmes pozícióban zárta a versenyt.

Kubasi János a második napi „aranyesőt”, 800 m síkfutásban 1:54.89-cel állhatott a dobogó legfelső fokára.

A nap leghosszabb versenyszámában, 5000 m síkfutásban állt rajthoz Szirbek Albert és Nagy Nóra is. Nóra 18:41.75-tel egy újabb ezüstöt szerzett a veszprémieknek, Albert pedig a második aranyát is átvette 15:11.32-es egyéni csúccsal.