Peruban is bizonyítottak a veszprémi atléták

2024. szeptember 9. 14:15
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái, Szeribek Albert és Felber Farkas kiemelkedően teljesítettek a limai U20-as világbajnokságon szeptember elején.

Szirbek Albert, az SVSE 1500 méteren bizonyító síkfutója 3:51.25-tel a 32. helyen zárta a versenyt, míg Felber Farkas 110 m gátfutásban 13.69-cel jutott az elődöntőbe, ahol a 13.71-es időeredményével végül a 13. helyet szerezte meg.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A Magyar Atlétikai Szövetség utánpótlásának vezetője, a végig a helyszínen tartózkodó Scherer Tamás a masz.hu-nak büszkén nyilatkozott a magyarok teljesítményéről.

Sikeres világbajnokságot zártunk a három éremmel, két negyedik és egy hetedik hellyel . Az éremtáblán a huszonötödik helyen végeztünk, míg a ponttáblát a tizenhetedik helyen fejeztük be harmincegy ponttal. Az érmek és a pontok számát figyelembe véve 1996-ban szerepeltünk legutóbb jobban