Egy helyi és kormányzati összefogásnak az eredménye, hogy elsőként Veszprémben nyithatott meg a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda vidéki képviselete. Az iroda a hazai gazdasági életben hiánypótló szolgáltatással jelenik meg, hogy pontosan mik ezek, arról korábbi cikkünkben részletesen írtunk, ahol dr. Petri Bernadett, miniszteri biztos, az MFOI ügyvezetője beszélt részletesen az EU közvetlen forrásainak sajátosságairól is.
A csütörtöki nyitóünnepségen jelen volt a veszprémi gazdasági, politikai és tudományos elitjének számos képviselője, akiket elsőként Navracsics Tibor, közigazgatási és területfejlesztési miniszter köszöntött. Ő az EU közvetlen forrásai kapcsán elmondta, hogy egy lehetőség, amit az Unió kínál, de ehhez hazai szinten is hozzá kell tenni a saját kreatív ötleteket és kellő nyitottsággal kell az együttműködések felé fordulni, így pedig elérhető az a vízió, hogy a Bakony-Balaton régió európai szinten kimagasló eredményeket érjen el a kreatív iparban.
Navracsics Tibor képletesen hozzátette, hogy az EKF-fel a térség elültetett egy palántát, aminek a táplálásában segít az iroda azzal, hogy szakmai támogatást ad a pályázóknak, hogy sikeresek lehessenek nemzetközi színtéren is, közben pedig közösségi irodaként a helyi üzleti kapcsolatok építésében is szerepet vállal.
Hogy ez létrejöhetett egy hármas összefogás eredményeként nyílhatott meg Veszprémben, amiből a minisztérium mellett az önkormányzat és a Pannon Egyetem is kivette a részét.
Előbbi, azaz az önkormányzat részéről Porga Gyula polgármester szólt a megjelentekhez. A városvezető szintén visszautalva az EKF-re úgy fogalmazott, a tovább lépéshez pénzre és hasznos tanácsokra is szükség van, márpedig Veszprém ragaszkodik azokhoz az értékekhez, amik 2023-ban megvalósultak. Az MFOI ebben lesz komoly partnere a városnak, sőt Porga Gyula elárulta, hogy már a küszöbén állnak annak, hogy beadjanak egy nagyobb pályázatot Brüsszelbe közvetlen támogatásra, ebben már az MFOI szakemberei segítettek az önkormányzatnak.
A nyitóünnepségen dr. Petri Bernadett, az irodahálózat vezetője a veszprémi kirendeltségük kapcsán úgy fogalmazott, hogy már a neve is szimbolikus, hiszen egyszerre segít a forrásszerzésben, közben pedig teret ad annak is, hogy a kreatív, vállalkozó kedvű gazdasági és civil szereplők megismerjék egymást. Ez azért lenne különösen fontos, mert a legnagyobb hiányosság nem az ötletekben van, hanem a partneri kapcsolatok számában és minőségében, mondta az iroda ügyvezetője. „Minden stratégia annyit ér, amennyit végrehajtanak belőle” – fogalmazott.
Az MFOI a Pannon Egyetemben már meg is találta egyik legfontosabb partnerét a régióban, a felsőoktatási intézmény nem csak a veszprémi iroda okostechnológiával történő felszerelésében volt partner, hanem tudományos tevékenységével a kreatív ipar fejlesztésében is szerepet vállalna, valamint az MFOI irodájában ForrásTÉR néven saját városon belüli képviseletét is megnyitotta. Ezekről beszélt dr. Abonyi János, rektor a megnyitón, aki elmondta, a régiónak egyértelműen a kreatív ipar felé kell nyitnia, ahogy az már az EKF-fel elkezdődött, hiszen adottsága és szellemisége is megvan hozzá, hogy sikeres legyen a gazdaság ezen színterén.