Jung Edina, az egyesület elnöke köszöntötte elsőként azokat, akik nap mint nap sokat tesznek azért, hogy megóvják a környezetet, hogy a magyar-s egyéb kerti növények minél szélesebb körben ismertek legyenek, s hogy a növények általi légszennyezettség csökkenjen. És persze a szóban forgó eseményen a vizualitásé volt a főszerep, hiszen több kategóriában is díjazták a legszebb, a legvirágosabb részeket.
Jung Edina elmondta, ez az év legszebb ünnepélye számukra, mert ilyenkor nyílik lehetőség megköszönni mindenkinek a munkáját. Hozzátette, amikor tavaly a város az Európa Kulturális Fővárosa címet viselte, azt vette észre, hogy gyönyörű terek, közterületek, erkélyek díszelegtek a városban, úgy vélték, ezt már nem lehet fokozni. Végül pozitívan csalódtak, mert a tavalyi lécet is sikerült megugraniuk.
Szó esett negatívabb, ugyanakkor megkerülhetetlen dolgokról is, amelyekkel számolni kell, ez nem más, mint a nagy meleg, tágabban pedig a klímaváltozás kérdése. Jung Edina elmondta, nem tesz jót a növényeknek, a kertekből pedig eltűnőben vannak a magyar növények, és inkább a betelepült fajok váltják fel azokat, ilyen a pálma, a banánfa, a kaktuszok. Véleménye szerint érthető, hogy az emberek a hőségben hosszú távon gondolkodnak, így a pénzt olyan, főleg mediterrán növényekbe fektetik, amelyek tovább élnek.
Jung azért biztatott mindenkit, hogy a magyar növényeket se feledjék, így ha tehetik, ültessenek többet belőlük.
Ovádi Péter országgyűlési képviselő is köszönetet mondott, elsőként Edinának. A huszonegyéves hagyomány nem magától értetődő, ehhez olyan emberek szükségeltetnek, akik életben tartják azokat. Ovádi kiemelte, külön örül annak, hogy közösség építő program a szóban forgó, s megköszönte az aktivitást, a lelkesedést az egyesületnek.
Ovádi Péter hozzátette, azt ünnepeljük, hogy az egyik legszebb városban élhetünk Magyarországon. Feltette a kérdést, vajon mitől jó egy városban élni? Ilyenkor bizonyára sokaknak az újítások, a nagyobb beruházások ötlenek be, és gyakran feledés homályába merül az, hogy mit is tesznek a Veszprémben élő emberek. Ez a program pont ezt hivatott bemutatni: munkájuk által az embereknek, a városlakóknak, és a látogatóknak is öröm végigsétálni az utcákon, hiszen ne felejtsük el, a rendezett környezet jó közérzetet ad, és ez sok-sok ember közös munkája.
Az országgyűlési képviselő szerint fontos megköszönni azoknak a munkáját, akik az átlagosnál többet tesznek a városért. Úgy véli, ha ilyen ambiciózus a város, akkor tíz, sőt húsz év múlva is elmondható lesz, hogy mi élünk a legszebb városban.
Porga Gyula polgármester is gratulált az egyesületnek, s külön megköszönte, hogy szabadidejüket arra áldozzák, hogy a város, a környezetük szebb legyen. Nyilván jól érzik magukat ebben a szerepben, folytatta Porga Gyula, és ettől a munkától azok is boldogabbak, akik ellátogatnak a királynék városába.
A polgármester folytatta, egy város épp úgy működik, mint egy szimfonikus zenekar, ahol minden hangszernek óriási jelentősége van. A ritmus jelképezi a városi ellátó intézményeit, de a dallamot a helyi polgárok adják. Porga rávilágított, boldog, amiért a növényekkel foglalkozók egyébként is megcsinálnák ezt a munkát, nem csupán a versenyért teszik mindezt, ugyanakkor példát mutathatnak másoknak. Nagy felelősség tehát, hogy ami egy bizonyos generációnak alapvetés, az a feljövő nemzedékeknek nem jelent azt, de látva a példát, tanulhatnak belőle.
Végül az eredményhirdetésre is sor került:
Molnár Ilona elnyerte a legszebb erkély tulajdonosának díját.
A legszebb magasházak előkertje kategória győztese: Csekő Lajosné Valika, Siklósi Attila.
A legnagyobb közterületet bevirágosító díja: Horváth Éva
A legszebb kert díja: Csukai Zoltánné
A díjakat Porga Gyula, Ovádi Péter és Pálinkás Roland adták át.