Még idén áprilisban tartottak egy konferenciát Veszprémben, ami a vértanúhalált halt Bódi Mária Magdolna élettörténetét dolgozta fel különböző történészi és vallástudományi megközelítésből. Ennek a konferenciának az anyagából alig fél év alatt mostanra elkészült egy átfogó könyv Bódi Mária Magdolna öröksége címmel, így ezen keresztül a nagyobb nyilvánosság is megismerheti, annak a szentéletű lánynak az életét, akinek boldoggá avatásáról hosszas előkészítő munka után májusban döntött Ferenc pápa.
A könyvbemutatót pénteken tartották a Bíró-Giczey Házban a Várban, ahol Udvardy György, veszprémi érsek örömmel számolt be róla, hogy bár a szerkesztést úgy kezdték el, hogy ez is majd hozzájárul Magdolna boldoggá avatásához, végül a Szentatya korábban döntött róla, így most már főleg azzal a céllal ajánlja az embereknek, hogy még jobban megismerjék a lány történetét.
A könyvet egyébként Karlinszky Balázs, a Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár igazgatója szerkesztette és kilenc fejezeten keresztül mutatja be Bódi Mária Magdolnát és a korszakot, amiben olykor megpróbáltatások közepette maradt tiszta szívű és erkölcsű keresztény, egészen a vértanúhaláláig.
Az írások három csoportra oszthatók: az elsőbe a Magdolna lelkiségével foglalkozó írások tartoznak, a másodikba a boldoggá avatását meghatározó püspökökről szóló előadások anyaga, a harmadikba pedig a más boldoggá avatási eljárások alkalmával született szakértői vélemények sorolhatók.
A könyvbemutatón jelen volt Michael W. Banach apostoli nuncius is – ő 2022 óta tölti be ezt a magas rangú egyházi szerepet – aki három gondolatot emelt ki Bódi Mária Magdolnával és az elkészült könyvvel kapcsolatban.
A tudományos kutatás fontosságát, ami szerinte része a katolikus hitnek. Nem véletlen az egyház számos iskolát, egyetemet tart fent, ezzel a hitéleten túl további társadalmi szerepvállalást képviselve.
Az igazság terjesztése, amiben fontos, hogy az emberek megismerjék a valós történteket, jelen esetben Bódi Mária Magdolnával kapcsolatban.
Harmadjára pedig az apostoli nuncius felhívta a figyelmet arra, hogy a boldoggá avatással nem ér véget a keresztényi munka, időről időre tanúságot kell tenni a hitünkről, hiszen a mostani globalista világban sok tényező fenyegeti ezt. De nem csak a kereszténység áll képletesen tűz alatt, az egyetemes vallásszabadság és általában a szabadság is. Ilyenkor van szükség iránymutatásokra, mint Bódi Mária Magdolna példája is mutatja.
A rendezvényen Loószné Dömötör Enikő, érseki irodavezető elárulta, elkezdődött Bódi Mária Magdolna exhumálása, közben pedig nagy energiákkal dolgoznak a jövő évi boldoggá avatási ünnepség előkészületein, aminek a pontos dátuma is ismert: április 26. Mindezek mellett pedig elkezdték a lelki felkészülést is erre az eseményre, a keresztény iskoláknak óravázlatokat küldtek, valamint közel százezer példányban egy kisebb füzetet is készítettek a hívőknek, illetve mostantól egy honlap is kifejezetten Bódi Mária Magdolnával foglalkozik.