Elsőként Somody Zsuzsanna, az egyesület elnöke üdvözölte a megjelenteket, aki megköszönte Porga Gyula polgármesternek, hogy tizedik éve támogatja a rendezvényt, a rajzpályázatot, kifejezve ezzel azt, hogy fontos számára, hogy a gyermekek milyen családban élnek.
Köszöntötte továbbá Héthelyi Rékát, a Házasság hete mentorát, Oberfrank Pált és Kellerné Egresi Zsuzsannát, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatóját, valamint a kreatív menedzser-igazgatóhelyettesét, Tornavölgyi Krisztián atyát, Somogyi Esztert, a zsűri elnökét a Szent Margit Óvodából, és bár nem lehetett jelen, de Hegyeshalmi László képzőművészt, aki szintén a zsűrit erősítette.
Porga Gyula polgármester az esemény fővédnökeként szólt a megjelentekhez: megköszönte az elmúlt tíz év munkáját azoknak, akik a Házasság hete rendezvényét évről-évre színvonalasan megszervezik, s, hogy mindig gazdagítják a programsorozatot. Folytatta, méltó helyen van a rajzpályázat eredményhirdetése a Veszprémi Petőfi Színházban, s ha majd húsz év múlva visszanézik a gyermekek a róluk készült felvételeket, büszkék lesznek magukra. A polgármester elmondta, az idei programsorozat szlogenje így szólt: „Beszélgessünk a házasságról!”, az egész hét tehát ennek jegyében zajlott. Hozzátette, a rajzok is egyfajta beszélgetés alapján készültek, méghozzá otthon, a szülőkkel, a házasságról.
Azok a rajzok, amelyeket a gyermekek elkészítettek, az ő saját nyelvükön, de beszélnek. Arról beszélnek, hogy mit látnak a készítői, hogy miként élik az életüket, ami rendkívül sokatmondó üzenet lehet a család belső működéséről. Porga Gyula tehát nem csak a gyermekeknek, de a szülőknek is köszönetet mondott, amiért engedték, hogy a gyerekek bepillantást nyújtsanak az otthonba, a mindennapokba.
Somogyi Eszter a zsűri elnökeként elmondta, nem volt könnyű dolguk, hiszen háromszáz rajz érkezett, amiből negyvenet jutalmaztak. Úgy fogalmazott, pedagógusként mindig egyfajta kiváltság gyermekek rajzait kézbe venni, megcsodálni, hiszen a munkák olyan titkokat árulnak el a családról, ami rendkívül intim. A színesceruzától a filctollig, a festésen és ragasztáson át a csillámporig mindenféle technika felbukkant, rendkívül kreatív rajzok érkeztek, olykor például újrahasznosított elemekkel dolgozva, aminek külön örült a zsűri. Somogyi Eszter úgy véli, a digitalizált világunkban kifejezetten ritka és előremutató, ha ma leül valaki az asztalhoz alkotni, melynek során kirajzolja magából saját, belső érzéseit.
A rajzpályázaton érseki különdíjakkal is jutalmazták a gyermekeket, Tornavölgyi Krisztián atya egy Fekete István idézettel kezdett: hogyan lehet jól megismerni az írót? „A műveimen keresztül a lelkembe látnak.”, válaszolta egykor Fekete István. Az atya folytatta, a gyermekek rajzain keresztül is a szívükbe láthatunk, ami óriási érték, élmény a külvilágnak, a szülőknek.
A rendezvényen a PetőfIFI Akadémia egyik növendéke is fellépett.