A címlapon Trokán Anna, akinek a színpad az otthona, de az anyaság egy teljesen új szerepet osztott rá. Hogyan lehet összeegyeztetni a művészetet és a családot? Miért jelent neki különösen sokat a Magyar Színház épülete? És vajon miért látjuk ritkán a filmvásznon? Őszintén mesélt ezekről – és arról is, milyen érzés anyaként szuperhősnek is lenni, vagy éppen akkor, amikor az élet egy váratlan orrvérzéssel teszi próbára a színpadi rutint.
De nem csak a művészek világa tartogat kihívásokat. Sterczer Hilda pontosan tudja, mit jelent túllépni a határainkon – szó szerint és átvitt értelemben is. 8000 méter feletti csúcsokat mászott meg, de a legnagyobb harcát a hegyek helyett az életben kellett megvívnia, amikor férjét, Erőss Zsoltot elveszítette. Hogyan lehet egy tragédia után úgy továbblépni, hogy a múlt ne lehúzzon, hanem erőt adjon? Hogyan tud segíteni másoknak a Hópárduc Alapítványon keresztül? Erről beszélgettünk vele – és arról is, miért fontosabb, hogy soha ne adjuk fel, mint hogy mindig győzzünk.
A belső erő nemcsak a személyes küzdelmekben, hanem a hivatásban is kulcskérdés – különösen ott, ahol a szabályokat még mindig leginkább férfiak írják. Ficsor Karolina Diána r. alezredes, a veszprémi kapitányság vezetője elmesélte, milyen kihívásokkal és sikerekkel jár nőként egy ennyire kemény szakmában érvényesülni – és hogy végső soron mi az, ami igazán számít ebben a világban.
A tavasz az újjászületés évszaka, de közben a régi értékek is visszaköszönnek – néha a legváratlanabb helyeken. Például egy bencés monostor falai között. Ha egy hollywoodi rendező filmet készítene egy szerzetesrendről, valószínűleg csupa idős, szakállas férfit válogatna be, akik egész nap csendben kódexeket másolnak. A valóság ennél jóval izgalmasabb. A szerzetesi élet egyáltalán nem a világtól való elvonulásról szól, sőt – sokkal inkább a jelenlétről. Mihályi Jeromos atyával, a tihanyi bencések perjelével beszélgettünk arról, mit jelent ma szerzetesnek lenni, hogyan lehet évszázados regulákat a XXI. században is követni, és miért van az, hogy egy ilyen közösség üzenete talán sosem volt ennyire aktuális.
Ha a külső világ felfedezése mellett a belső utazás is érdekel, akkor Magyarország legszebb zarándokútvonalain keresztül megmutatjuk, miért keresnek egyre többen mélyebb jelentést a mindennapjaikban. És hogy a transzcendentális meditáció tényleg akkora dolog-e, mint amennyire mondják, vagy csak egy újabb divathullám?
Természetesen a tudatos életmód is terítéken van: praktikus tippekkel segítünk a fenntarthatóság és a testi-lelki felfrissülés útján, mert a tavasz a természet után, nekünk is jó alkalom a megújulásra.
Ez a lapszám nem csak a változásokról szól, hanem arról is, hogy vannak dolgok, amelyek időtlenek – csak éppen mindig másképp találjuk meg bennük önmagunkat.
A cikkekért keressék a magazint Veszprém és a környék turisztikailag frekventált helyein, illetve online a vehirlife.hu oldalon.