Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 12. Villő
Veszprém
17°C
2026. június 12. Villő
Veszprém
17°C

Fagyöngy Egyesület

Nem a betegség határoz meg minket, hanem ahogy élünk és szeretünk életmód Nem a betegség határoz meg minket, hanem ahogy élünk és szeretünk A mellrák elleni küzdelem legfontosabb eszköze a rendszeres szűrővizsgálat. A Csolnoky Ferenc Kórházban már szombaton délelőtt többen álltak sorba ezért a vizsgálatért, miközben az utcán a Fagyöngy Egyesület tartotta hagyományos prevenciós sétáját. 2025. október 11. 17:21 A rendszeres szűrővizsgálat a legjobb eszköz a mellrák elleni harcban A rendszeres szűrővizsgálat a legjobb eszköz a mellrák elleni harcban Idén is megszervezték Veszprémet a hagyományos mellrák elleni prevenciós sétát a kórháztól a Kossuth utcáig. 2024. október 12. 21:07 Sétával hirdették a gyógyulás ünnepét Sétával hirdették a gyógyulás ünnepét Tizenkettedik alkalommal szervezték meg Veszprémben a mellrák elleni sétát, amelyen egyre többen vesznek részt a fiatalabb generáció tagjai közül is és nők mellett férfiak is csatlakoznak a megmozduláshoz. 2023. október 21. 14:10 'Vedd át az irányítást!' 'Vedd át az irányítást!' Tizenegyedik alkalommal szerveztek sétát Veszprémben a mellrák elleni küzdelem jegyében, ahol a résztvevők által viselt rózsaszín zászlók és szalagok a megelőzés fontosságára is felhívták a figyelmet. A séta elején elhangzott, az elmúlt évben a világon 7,3 millió nőnél diagnosztizálták a kórt, ez közel annyi ember, mint Magyarország lakossága. 2022. október 1. 16:12 Rózsaszínű séta a mellrák ellen Rózsaszínű séta a mellrák ellen A mellrák elleni küzdelem fontosságára hívták fel a figyelmet az immáron 10. alkalommal megrendezett prevenciós séta alkalmával Veszprémben péntek délután. Magyarországon évente több ezer embernél diagnosztizálják ezt a betegséget, amely ellen a korai felismerés az egyik leghatékonyabb fegyver. 2021. október 2. 4:00 Vedd át az irányítást, járj szűrésre! Vedd át az irányítást, járj szűrésre! Az októberi mellrák elleni világkampány alkalmából a Fagyöngy Egyesület vezetésével szombat délelőtt a veszprémi belvárosban is felvonultak, hogy felhívják a figyelmet a szűrések fontosságára. A Petőfi Színházban szakértői beszélgetések és zenés műsor várta a résztvevőket. GALÉRIA. 2019. október 5. 14:17
közélet
Tömeges hibát tapasztalnak a Facebook és a Messenger felhasználói Péntek délután számos felhasználó jelezte, hogy nem tudja használni a Facebookot és a Messengert. A problémáról a Downdetector hibabejelentéseket gyűjtő oldal is beszámolt, ahol rövid idő alatt jelentősen megugrott a beérkező jelzések száma. Nem igaz, hogy szürkébb lesz a színház – épp az ellenkezője igaz A héten bejelentették, hogy folytatódik a Veszprémi Petőfi Színház felújítása, egyelőre csak az épület keleti oldalán, ahol összekötik az egykori Korona Szálló épületével. Ugyanakkor nyilvánosságra kerültek a teljes, a színház környezetét is magába foglaló jövőbeni beruházás látványtervei is, amelyekről tévesen terjedt el, hogy a zöldfelületek kárára történne beavatkozás. Megkaptuk a részletes műszaki leírást, ami másról árulkodik. Eltűnt Veszprémből az azbesztgyanús kőzúzalék Miután a polgármester nyilvánosságra hozta, hogy hova került a városban az azbeszttel szennyezett osztrák bányából származó kőzúzalék, valamint felszólította a vállalkozót, hogy mihamarabb intézkedjen, péntekre már el is tűnt a Török Ignác utcai ingatlan elől a kőzúzalék. Megkezdődött a balatoni kompkikötők komplex felújítása - látványtervek Szántód és Tihany kikötője is átalaul, összesen 6 milliárd forint hazai forrásból. A 2027 végéig elkészülő kiemelt állami beruházás munkálatai alatt a kompközlekedés zavartalan - adta hírül a Balatoni Hajózási Zrt. Drogfogás: több mint 13 kiló kábítószert foglaltak le egy veszprémi férfitől Tizenhárom kilogrammnyi, különböző kábítószert foglaltak le a rendőrök egy 58 éves veszprémi férfitól - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Már építik a színpadot a Gyárkertben Jövő pénteken, június 19-én Kispál és a Borzzal startol az idei gyárkerttes szezon, de a színpadot már mos ácsolják. A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. Frei kávézó nyílt a Monokli helyén A Balaton Pláza után újabb üzletet nyitott a Frei kávézólánc Veszprémben. Középiskolások szervezik Balatonalmádi egyik legnagyobb nyári rendezvényét Miközben sok diák számára a június az érettségiről, a vizsgákról és a tanév lezárásáról szól, Balatonalmádiban egy lelkes fiatal csapat egészen más kihívással is szembenéz. A Vibez Fesztivál szervezői között ugyanis többen még középiskolások, akik a tanulás mellett egy több tízmillió forintos költségvetésű rendezvény lebonyolításán dolgoznak hónapok óta. A régi bánya átépítése segít megfékezni a villámárvizeket Sümegen A klímaváltozás hatására egyre gyakoribbá váló szélsőséges időjárási jelenségek új kihívások elé állítják a Veszprém vármegyei településeket is. Sümegen egy szokatlan módszerrel próbálják megfékezni a villámárvizeket: egy elhagyott murvabánya átalakításával épül ki egy korszerű csapadékvíz-kezelő rendszer. 
sport
Vasárnaptól háromnapos közösségi vízi rendezvény lesz Tihanyban Háromnapos, közösségi szemléletű vízi rendezvényt tartanak vasárnaptól a Veszprém–Balaton Európa Sportrégiója 2026 Program támogatásával, 6 millió forintos forrásból, az Aktív Pont Tihany szervezésében. Két példakép a VFC USE Tehetségközpont elnökségben Lang Ádám és Novothny Soma személyében két veszprémi nevelésű labdarúgó is csatlakozott a VFC USE Tehetségközpont elnökségéhez. Kirsty Coventry: a sport él és lélegzik Magyarországon Kirsty Coventry, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke Budapest olimpiarendezési esélyeiről nem beszélhetett, amikor pénteken újságíróknak nyilatkozott a magyar fővárosban, arról viszont igen, hogy Magyarország szerinte jó házigazdája a sportversenyeknek. Vb-2026: kétgólos mexikói győzelem és három piros lap a nyitómeccsen A társházigazda Mexikó 2-0-ra legyőzte a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, amelyen három piros lapot is kiosztott a játékvezető. Kölnben írhatnak történelmet a veszprémi akadémisták „Már maga a részvétel óriási dicsőség” – fogalmazott Gulyás István vezetőedző a Veszprém Handball Academy honlapján a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga hétvégi négyes döntője előtt. Tanítványai a tavalyi ezüstérem után idén ismét a kontinens legjobbjai között bizonyíthatnak. A szombati dormageni elődöntőben a német Füchse Berlin ellen harcolhatják ki a másnapi döntőbe jutást, melyet a férfi Bajnokok Ligája négyes döntőjének helyszínén, a kölni Lanxess Arénában rendezik. FIFA-világranglista: három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen A magyar válogatott három helyet javítva a 39. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet a világbajnoki címvédő Argentína vezet. Női kézilabda BL: a benevezett klubok közül csak egy nem indulhat A következő idényre 17 klub nevezett a női kézilabda Bajnokok Ligájába, amelynek csoportkörében 16 csapat indulhat. Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját Az alacsony vízállás miatt kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén az 58. Mihálkovics Kupa-Sungrow Nagydíjat, a Kékszalag utáni második legjelentősebb többnapos balatoni vitorlás regattát. Vb-2026: a rekordok seregszemléjén a spanyolok és a franciák a favoritok A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak. Schäfer András: hiányzott a címeres mez iránti tisztelet Schäfer András bombagólja is kellett, hogy a magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzze a kazahokat kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen, de a középpályás szerint hiányzott a csapatból a címeres mez iránti tisztelet.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.