Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Az MSZP Veszprém közbiztonságáról Hartmann Ferenc és Katanics Sándor országgyűlési képviselők pénteken a közös felelősséget, az együttműködés szükségességét hangsúlyozták az egymásra mutogatással szemben. - Meggyőződésünk, hogy nem az indulatok szításának, a rendőrség munkájának az elítélése a dolgunk, hanem éppen a közös megoldáskeresés, a rendőrség munkájának a megerősítése - hangzott el. 2009. február 21. 12:52 Meggyilkolták a Diósgyőr egykori kapusát / – Julius Nota 37 éves volt – Halálra késelték Julius Notát, a Rimaszombat kapusedzőjét. Az egykori magyarországi légióst szülőfalujában, Rimavské Janovcén (Jánosi) szúrták le a péntek délutáni órákban, miután edzésről hazatért. 2009. február 21. 11:27 Utoljára a remény hal meg / – fel a fejjel, magyarok, nincs messze a Kánaán! – Pandóra minden bizonnyal jóvátehetetlen hibát követett el akkor, amikor Epimétheusz váratlan vendégeként (mi több: asszonyaként!) kíváncsiskodni kezdett. Persze Epimétheusznak is lehetett volna több esze, különös tekintettel arra, hogy Prométheusz csínytevése előtte sem volt ismeretlen. A titán bűne kiváltotta az Olümposzon lakók haragját, s erre számítani kellett a testvérek mindegyikének (jól tudjuk: az istenek okosan, de kegyetlenül büntettek). Pandóra a tiltás ellenére kinyitotta s szelencét (más feljegyzések szerint a hombárt), s onnan úgy kiröpködtek a bajok, betegségek, mint New Yorkból a világválság. Az asszonyka későn kapott észbe, s visszacsapta a leemelt tetőt. Ebben sem volt éppen szerencsés kezű, mert pechére (és az elkövetkező néhány ezer év minden emberének pechére) éppen a reményt zárta vissza. 2009. február 20. 19:07 Mit titkol az ügyészség? A Cozma-gyilkossággal kapcsolatban nemcsak a rendőrségnek lennének feladatai, a megyei ügyészségnek is vizsgálódni kellene az ügy kapcsán. Ám hogy ők tettek-e bármilyen lépést a nyomozás előrehaladásának érdekében, az kérdéses. A stop.hu ez irányú kérdéseit ugyanis elhárították, és a tájékoztatás helyett mély hallgatásba burkolóztak. 2009. február 20. 16:25 "Nem késelés volt, hanem kivégzés!" Professzionálisnak mondható kivégzésre utalnak Marian Cozma halálának a hatósági boncolási jegyzőkönyvben leírt körülményei - értesült a STOP.hu. Őt és társait célzott szúrásokkal "bicskázták meg". Cozmának szinte amputálták az egyik szívkamráját. A kivégzést követően a tettesek nem siettek, amikor az első mentő kiérkezett, a késes gyilkosok még a helyszínen voltak. 2009. február 20. 14:30 Ivan Pesicet is R. Sándor szúrhatta meg Több forrás egybehangzó állítása szerint R. Sándor szúrta le Ivan Pesicet, az MKB Veszprém horvát kapusát is, nem csak a meggyilkolt Marian Cozmát. A 19 éves horvát játékos egyik veséjét el kellett távolítani, életét csak szerb csapattársa, Uros Vilovski lélekjelenléte mentette meg. Vilovski visszatartotta a Patrióta bárból kifele tartó bandatagokat, a társait bántalmazókat pedig maga után csalogatta, majd a helyszínre visszatérve saját kezével szorította el Pesic vérzését, majd hátára kapta sérült csapattársát és becipelte a közeli kórházba. 2009. február 20. 12:30 Már Veszprémben vannak a gyanúsítottak R. Sándort és N. Győzőt a gyilkosság napján tartoztatták fel Ausztriában. Az osztrákok délelőtt 11-kor adták át őket a veszprémi rendőrségnek, ahol azonnal meg is kezdődött kihallgatásuk. 2009. február 20. 12:26 Enying: Aki nyomozni akart, már nincs a rendőrségnél! Egyre több megdöbbentő részlet kerül napvilágra a Cozma-gyilkosság gyanúsítottjairól. Egy neve elhallgatását kérő vállalkozó szerint Raffael álomszép lakásban él, dúskál a pénzben, és nem épp a legbecsületesebb módon szerezte vagyonát, hanem a "mendemondának" titulált enyingi bűnbanda tagjaként. A vállalkozó arra is választ adott, hogy működhet egy ilyen banda a fél város tudtával hosszú időn át. Neve elhallgatását kérő helyi rendőrségi forrásunk pedig igen elkeserítő dolgokról számolt be. 2009. február 20. 9:46 Megismétlődő árvízveszély Veszprémben? Már csak idősebbek emlékeznek arra, hogy egykoron a Séd ugyancsak bővizű volt, s nemegyszer kilépett a medréből. Az eset a közelmúltban egy-egy nagyobb eső vagy hóolvadás idején megismétlődött, nem kis bosszúságára az ott élőknek. 2009. február 20. 9:21 Ma adják ki Raffaelt és Némethet Ma adják át az osztrák hatóságok a magyar nyomozóknak a veszprémi Cozma-gyilkosság két gyanúsítottját, Raffael Sándort és Németh Győzőt. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság arról nem adott tájékoztatást, hogy melyik határátkelőnél és hány órakor adják át a két fogvatartottat a veszprémi nyomozóknak. Raffael Sándor és Németh Győző Veszprémbe szállítását követően azonnal megkezdődik mindkettőjük kihallgatása, s vallomásaik ismeretében (és egyéb bizonyítékokra alapozva) lehet majd kezdeményezni a bíróságon - ügyészi indítványra - az előzetes letartóztatásba helyezésüket. 2009. február 20. 8:57 Megyegyűlés: van költségvetés - össztűzben a rendőrség Több órán keresztül – elsősorban a Fidesz frakcióból – egyetlen napirend kapcsán többféle vélemény hangzott el a megyei rendőrség beszámolójához, különös tekintettel a közelmúltbeli veszprémi gyilkosságra. A téma alatt izzott a levegő a megyegyűlésen, különösen, amikor Házi István az ORFK képviseletében a Cozma gyilkosságot egy eseménynek nevezte a sok közül. 2009. február 19. 20:26 Életmentő éremre terjesztik fel Uros Vilovskit / A város arany emlékérmét már megkapta Életmentő éremre terjeszti fel az MKB Veszprém Uros Vilovskit, a sportklub kézilabdázóját, a szerb válogatott tagját - közölte Hunyadfalvy Ákos, a klub társadalmi elnöke. Tájékoztatása szerint Uros Vilovski február 8-án hajnalban, a Cozma-gyilkosság idején megmentette csapattársa, a horvát Ivan Pesic kapus életét, ugyanis ölben és vállon vitte be az erősen vérző, kétméteres és százkilós kapust a kórházba - mondta az elnök. Hozzátette: a kórház orvosai szerint Uros Vilovski ezzel a cselekedetével megmentette a csapattársa életét. Az orvosok ugyanis azt mondták, hogy ha 5-10 perccel később kerül kórházba Ivan Pesic, akkor már nem lehetett volna rajta segíteni, mert elvérzik - tette hozzá a klubelnök. 2009. február 19. 16:12 Kék hírek - Börtönbüntetést kapott a veszprémi pedofil Börtönbüntetést kapott az a férfi, aki még 2007 tavaszán Veszprémben egy 15 éves fiúról pornográf felvételt készített. Az 52 éves veszprémi férfi a fiú bizalmába férkőzve készített róla mobiltelefonnal felvételeket a 8-as számú főútvonal melletti területen, majd ezt követően – a fiú beleegyezésével – fajtalankodott is vele, amiér 10.000 Ft-ot fizetett. A nyomozók a férfi lakásán tartott házkutatás során számítógépet, videókazettákat, CD és DVD lemezeket foglaltak le. Az adathordozókon több mint négyezer pornográf tartalmú fájlt találtak. Ezenkívül gyári szoftverek illegális másolata is volt a számítógépen. A férfit folytatólagosan elkövetett tiltott pornográf felvétellel visszaélés bűntette, valamint 3 rendbeli szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértésének vétségében mondta ki bűnösnek a Veszprém Megyei Bíróság, amiért jogerősen 3 év 6 hónap börtönbüntetésre, mellékbüntetésül 4 év közügyektől eltiltásra ítélte a férfit, aki korábban már volt büntetve nemi erkölcs elleni bűncselekmény miatt. 2009. február 19. 10:43 Válság Veszprémben - "Fűben, fában, gyógyszertárban…" Válság Veszprémben. Mikor az ember nehéz anyagi helyzetbe kerül, kétszer is meggondolja, mit vegyen meg. De mi a helyzet, ha az egészségünkről van szó? Hogyan viszonyulunk az árban és mennyiségben fokozatosan növekvő gyógyszerekhez és egyéb készítményekhez? 2009. február 19. 9:31
... 1520 1521 1522 1523 1524 ...
sport
Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Strandkézilabda-vb: a dánok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott bebiztosította középdöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re legyőzte kedden Dániát a csoportkör második fordulójában. Fábián Bettina hétórás infúziós kezelésre szorult a hétvégi úszó vk után, nem vállalja a párizsi Eb-t Hétórás infúziós kezelésre szorult Fábián Bettina azt követően, hogy hétvégén részt vett a nyílt vízi úszók portugáliai világkupaversenyén Setubalban, és a víz hasonlóan rossz minősége miatt nem vállalja a részvételt idén nyáron a párizsi Európa-bajnokságon. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Eb-ezüstérmes birkózó Életének 33. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó, aki pályafutása korai szakaszában a Veszprémi Dózsa SK-t erősítette.
kézilabda
Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. A Veszprém BL-csoportkörös, a Szeged és a Tatabánya is szabadkártyát kért A bajnoki címvédő Veszprém biztosan csoportkörös lesz a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényében, a Szeged és a Tatabánya pedig szabadkártyát kért.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.