Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Elmarad a lekváros kenyér? / – a nagymama összeráncolta a homlokát – Az igazat a gyerek és a bolond mondja meg – mondogatta nagyanyám, ha öcsémmel ezen-azon összekaptunk, s a vallatásnál nem sikeredett igazságot tennie. Ez a mondata jutott eszembe, mikor egy városházi kör e-mail került a kezembe (pontosabban a monitoromra). Eszerint a város polgármestere hivatkozik egy külhoni lap cikkére, melyben nagyon dicséretes szavakat kapott Veszprém büszkesége, az Aréna. Gondolom, efölött nem érdemes polemizálni, hiszen tényleg csodás egy épület. Vélem, Debreczenyi János is olyan szándékkal továbbította a képviselőknek és a hivatali dolgozóknak, hogy lám: van mire büszkélkednie mindenkinek, aki Veszprém kenyerét eszi, függetlenül attól, hogy végzett-e ott kapavágást avagy sem. 2009. február 3. 18:23 Törik, olvad a jég a Balatonon Lehet, hogy itt a tél vége? Bár a medvék jelzései még egymásnak ellentmondóak, azért vannak jelei a tél kimúltának. A képeket Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának kommunikációs igazgatója küldte be szerkesztőségünkbe. 2009. február 3. 16:10 Hulladéklerakók rekultivációja – aláírták a szerződést / – más forrásból foglalkoznak az illegális lerakókkal – Hosszú előkészület után kedd délelőtt írta alá a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Fejlesztési Igazgatósága és az Észak-balatoni Térség Regionális Települési Szilárdhulladék-kezelési Önkormányzati Társulás azt a szerződést, amely 34 állami és önkormányzati tulajdonú korszerűtlen hulladéklerakó rekultivációját teszi lehetővé a régióban. Az okmányokat Tatai Laura főosztályvezető és Czaun János társulási elnök látta el kézjegyével Budapesten. 2009. február 3. 15:25 Új tagja van a megyegyűlésnek Szalay Gyöngyi, tapolcai képviselő, korábbi hétszeres világbajnok és olimpiai bronzérmes párbajtőröző lépett Ács János helyébe. Hétfőn tette le esküjét és vette át megbízólevelét február 2-án, a megyeháza Szent István termében. 2009. február 3. 14:37 Ma alakul meg a Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ Ma alakul meg a Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ (KVVK), amelyet Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vezet, tagjai pedig Kiss Péter kancelláriaminiszter, Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter, Veres János pénzügyminiszter és Tukacs István, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztos. Az MTI úgy tudja, az első ülésen a KVVK tagjai beszámolnak arról, hogy a területükön milyen intézkedések történtek a gazdasági válság kezdete óta, értékelik a helyzetet, és akár további intézkedéseket is javasolhatnak. 2009. február 3. 9:39 Válság Veszprémben – „Géza! Csomagolj, utazunk!” Válság Veszprémben. Sorozatunk folytatódik. Célunk még mindig ugyanaz. Bemutatjuk, miként változott a veszprémi emberek élete a gazdasági válság hatására. Most az utazási irodákat vettük górcső alá. 2009. február 2. 19:12 Közös jövőt terveznek a kistérségek sportvezetői Kistérségi Kerekasztal Konferenciát szervezett Veszprém Megyei Sporthivatal, melynek célja a kistérségek közti kommunikáció fejlesztése, és a hosszú távú együttműködés megindítása. 2009. február 2. 15:09 Elfogták a tartozó férfit A hajmáskéri körzeti megbízott szombaton este adta át a Büntetés-végrehajtási Intézetnek azt a 41 éves férfit, aki ellen lopás vétsége miatt szabott ki pénzbüntetést a Megyei Bíróság. Miután az illető az összeget nem fizette ki, büntetését letöltendő szabadságvesztésre módosították. Mivel a férfi még az igazoltatás során sem tudta kiegyenlíteni tartozását, a rendőr előállította. 2009. február 2. 14:27 Veszprémi költségvetés / Ön miből faragna le? Kedves Olvasóink! Bizonyára több fórumon is hallottak arról, hogy készülőben van Veszprém önkormányzatának költségvetése. A büdzsé négymilliárdos hiányról szól, legalábbis egyelőre. Ezt szeretné mind a város vezetése, mind a képviselő-testület tagjai, mind pedig a hivatal dolgozói lecsökkenteni. 2009. február 2. 11:33 Jelentős elbocsátások várhatóak a Dunántúlon / Veszprém is megsínyli A dunántúli regionális munkaügyi központok prognózisaiból az olvasható ki, hogy a következő hetekben főként a kisebb, elsősorban beszállítóként tevékenykedő cégeknél várhatók újabb, összességében jelentős leépítések, a legnagyobb mértékben továbbra is a közép-dunántúli régióban. Fokozza a problémát, hogy egyre több magyar vendégmunkást küldenek vissza Ausztriából – írja a Napi Gazdaság. 2009. február 2. 9:14 Polgárok a szalonban – szalonban a polgárok / – újságot is kiadnak – Újraéled Veszprémben a polgárok fóruma, a szalon, amely hol ilyen, hol olyan formában, de kisebb-nagyobb megszakításokkal mindig is létezett. Elnevezés nélkül vagy éppen azzal, de a magukat polgárnak vallók megtalálták a lehetőségét annak, hogy összejöjjenek, eszmét cseréljenek. A négy évtizedes kommunista diktatúra alatt otthonokba, magánlakásokba kényszerültek, s bizony nagyon meg kellett nézni, kit engednek maguk közé. A hatalom ugyanis mindenféle civil szerveződést gyanúsnak, sokszor ellenségesnek talált. Most azonban korlátok nélkül, szabadon találkozhattak az első – sorozatnak induló – veszprémi polgári szalonon a Pannónia étteremben a polgárok. 2009. január 30. 22:40 Mesterek képzése Újra nyitott karokkal várták -ezúttal a mesterszakok iránt- érdeklődőket a Pannon Egyetem aulájában. A rendezvényen bölcsész, gazdasági, mérnöki, valamint műszaki területek MA és Msc képzéseivel ismerkedhettek meg a látogatók és a szakok standjainál teljes körű felvilágosítást adtak az oktatók és a diákok. Nemcsak fejtágítással, hanem játékokkal is készültek a szervezők, amelyekkel akár junior diplomát is szerezhettek a résztvevők. 2009. január 30. 17:51 Hovatovább Veszprémben Már csak napok kérdése, s átvehetik félévi bizonyítványukat a diákok. Ez jelentősen meghatározhatja az iskolaválasztást is. A városházán Szauer Istvánt, az oktatási iroda vezetőjét kérdeztük. 2009. január 30. 17:20 Jubileumi Harley-Davidson találkozó júniusban / – megkezdődtek az előkészületek – Jubilálnak a motorosok: a H-D Nemzetközi Motoros Fesztiválra június 10-14-e között kerül sor a hagyományos helyszínen, Alsóörsön, ám rendhagyó lesz a találkozó „rajt”-ja. A rendezők minden eddiginél több hazai és külföldi vendéget várnak. 2009. január 30. 11:40
... 1529 1530 1531 1532 1533 ...
sport
Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.