Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Betöltötték a szabad helyeket Lezárult a pótfelvételi eljárás egy része a Pannon Egyetemen, így az időben beérkezett jelentkezési lapok gazdái hamarosan megtudhatják, hogy a második forduló tartogat e továbbtanulási lehetőséget számukra. Bár a tavalyi évhez képest 166 fővel javultak a statisztikák, egyetemünk szinte minden szakán hirdettek még meg további helyeket, az eredményekkel kapcsolatban Prof. Kristóf Jánost kérdeztük. 2008. augusztus 21. 15:30 Környezetvédelmi kitüntetések augusztus 20. alkalmából / – régiónkbelieket is elismertek – Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter az augusztus 20-i állami ünnep alkalmából köztársasági elnöki kitüntetéseket és miniszteri elismerő okleveleket adott át a tárca és háttérintézményei munkatársainak, illetve más, a környezet- és természetvédelem területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakembereknek a budapesti Hagyományok Házában. 2008. augusztus 21. 13:50 Szalay András felajánlotta lemondását / Közleményt adott ki a képviselő - megköveti Czaunt Néhány nappal ezelőtt úgy fogalmazott a külföldi útjáról hazatért Szalay András, nem érzi úgy, hogy le kellene mondania, de ha pártja úgy kívánja, eleget tesz a kérésnek. Ezzel szemben csütörtök reggelre felajánlotta lemondását az SZDSZ városi elnöki, illetve az SZDSZ frakcióvezetői posztjáról. A képviselő nyilvánosan is megkövette Czaun János alpolgármestert, azon elektronikus levél ügyében, mely lassan két hete borzolja a veszprémi közéletet. Korábban Mihalovics Péter, a Fidesz nevében arra szólította fel Szalayt, távozzon a közéletből, ha köze van az alpolgármester becsületét sértő íráshoz. Czaun János elfogadja a bocsánatkérést. 2008. augusztus 21. 10:24 Kaput tárt a balatonfüredi Anna Grand Hotel / – elegancia, színvonal, minőség – Közel öt év mérlegét vonta meg az Anna Grand Hotel átadási ünnepségén Lengyel Ernő, a kft. ügyvezető-tulajdonosa. A kívül-belül megújult komplexumot Pál Béla, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, valamint dr. Bóka István, Balatonfüred polgármestere társaságában avatta a tulajdonos. A négymilliárdot is meghaladó beruházás eredményeként világszínvonalú létesítmény újult meg a reformkori városnegyedben. 2008. augusztus 20. 22:21 Szobai kábítószer-ültetvényt foglaltak le A Zalaegerszegi Fővámhivatal munka-társai augusztus 19-én jövedéki ellenőr-zést tartottak Zalatárnokon egy családi háznál. Az ellenőrzés során a ház egyik helyiségében kábítószer-ültetvényre bukkantak, melyről értesítették a rendőrséget. 2008. augusztus 20. 21:44 A szent király ünnepe a királyi városban / „Annak a népnek mely nem becsüli múltját, jelene bizonytalan, jövője pedig nincs” A Regélő Fehér Táltos Dobcsapat invitálására az esti órákban gyűlt össze a veszprémi közönség, hogy a Szentháromság téren ünnepelje államalapítónkat, Szent Istvánt és az új kenyeret. Debreczenyi János szerint itt a szent téren is helye van az ősi sámán doboknak, mert a magyar múlt része, s amely nép nem büszke múltjára, annak jelene bizonytalan, jövője pedig nincs – mondta a polgármester. Ünnepi beszédében a haza szeretetére, a ragaszkodásra és a közösség erejére helyezte a hangsúlyt – majd megszegte a kenyeret, úgy ahogy azt édesanyjától, nagymamájától és dédnagyanyjától tanulta, s szétosztotta azt az ünneplők között. A pannon Várszínház művészeinek műsora Vándorfi László rendezésében pedig felejthetetlenné tette az idei ünnepet. 2008. augusztus 20. 21:31 Árboctörés, borulás a szigligeti öbölben Egy vitorlás árboctörés miatt, míg egy katamarán borulás miatt szorult segítségre augusztus 20-án. Agyrázkódás miatt került kórházba egy fiatalember a balatonakali strandról. 2008. augusztus 20. 21:09 Székelyföldi – Balaton-felvidéki barátság és közös kiállítás az államalapító ünnepén Sepsiszentgyörgyi és veszprémi múzeumi dolgozók összefogásának és közös munkájának az eredménye az a kiállítás, mellyel a Laczkó Dezső Múzeum ünnepli augusztus 20-át. Az ünnepek és találkozások címet viselő közös kiállítás anyaga itt a királynék városában látható először, majd pontosan egy év múlva tovább utazik a Székely Nemzeti Múzeumba. Ahogy V. dr.Fodor Zsuzsa igazgatónő fogalmazott, ez az összefogás a bizonyítéka annak, hogy legyőzhető a több mint ezer kilométeres távolság. A két népcsoport hagyományait, ünnepi szokásait bemutató tárlat pedig maga a híd, mely átvezet bennünket egymáshoz. 2008. augusztus 20. 20:48 A csillagok fénye előbb-utóbb ideér / – Wass Albert emlékére közadakozásból állítottak szobrot Almádiban – Márciusban került Almádi képviselő-testülete elé, s íme, itt van Wass Albert szobra – mondta köszöntőjében Keszey János polgármester, aki kiemelte a példaértékű összefogást, melynek eredményeként tovább gazdagodhatott a település. Az ünnepi beszédet Jókai Anna írónőtől hallhatták az egybegyűltek. 2008. augusztus 20. 20:42 Súlyos baleset a 71-esen A 71-es főút 32-es kilométerénél 4 személygépkocsi ütközött. Az egyik sávban haladó 76 éves, papkeszi lakos valószínűleg rosszul lett a volánnál, és áttérve az út másik oldalára 3 személygépkocsival -közülük a harmadikkal frontálisan- ütközött. A vele utazó 2 nőt súlyos sérülésekkel mentőhelikopter szállította a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórházba. A másik sávban haladó autósok közül hárman sérültek meg könnyebben. Jelenleg teljes lezárták az utat a helyszínelés befejezéséig, ami néhány órát vesz igénybe - tudtuk meg a Veszprém Megyei Rendőrfőkapitányság sajtóügyeletesétől, Bankó Magdától. 2008. augusztus 20. 17:32 Ünnepek és találkozások / Sepsiszentgyörgyi mesterek érkeztek Veszprémbe Szent István ünnepén Jelentős mérföldkövéhez érkezett az Európa kicsinyben néprajzi rendezvénysorozat, melynek célja a háromszéki települések bemutatása. Tavaly Komárom delegációja látogatott városunkba, ebben az évben pedig - Szent István ünnepe alkalmából - a sepsziszentgyörgyi népi kultúra képviselői érkeztek hozzánk a Laczkó Dezső Múzeum jóvoltából. 2008. augusztus 20. 16:52 Harmincöt éves a Külsővati Idősek Otthona Az 1973 óta működő, 80 férőhelyen tartós elhelyezést biztosító intézmény 1980-ban 30 férőhellyel, majd 1991-ben újabb 100 férőhellyel bővült. Jelenleg 198 idős ember ellátását, gondozását végzi a 40 fős személyzet - mondta Talabér Márta megyei alelnök az augusztus 19-i ünnepségén. Szalai József igazgató köszöntőjében eredményes működésük kapcsán a nyitottságra, felkészültségre, tisztességre helyezte a hangúlyt. Kisgyörgyné Cziráki Andrea a Szociális és Munkaügyi Minisztérium képviseletében rangos kitüntetéssel jutalmazta el az igazgató munkáját, és az otthon több dolgozójának elismerést adott át. 2008. augusztus 20. 16:18 „Az állam az embereket, a közösséget kell, hogy szolgálja!” / Szent István ünnepe Balatonfüreden Augusztus 20-a az egyetlen kiemelt állami ünnepünk, mégis mára kezd beleolvadni a mindennapokba, vulgarizálódni. Annyi mindenre gondolunk ilyenkor, vége a nyárnak, hamarosan kezdődik az iskola…de megállunk-e elgondolkozni azon, hogy az elmúlt több mint ezer évben miként sáfárkodtunk a keresztény államunkat alapító Szent István örökségével? Navracsics Tibor ünnepi gondolatai felvetik a kérdést, mi vajon milyen államban élünk. Egy olyan államban, mely az összefogást hirdeti, segíti a gyengéket, az elesetteket, vagy pedig olyan államban, mely saját érdekei mentén, ideológiák szerint szembeállítja egymással az embereket? Balatonfüreden a reggeli órákban mindhárom történelmi egyház kenyérszegéssel emlékezett az ünnepre. Az Fidesz parlamenti frakcióvezetőjének köszöntőjen után Bóka István, a város polgármestere idén is átadta Balatonfüred Díszpolgára címet, valamint három Balatonfüred Városért kitüntetést is adományozott. 2008. augusztus 20. 13:22 Kellenek-e nekünk a szentek? / – Szent István napi ünnepségek Almádiban – Balatonalmádiban a Szent Imre plébániatemplomban kezdődtek az augusztus huszadiki ünnepségek. A szentmisét követően a Pannon Várszínház művészei léptek föl, majd Somfai Balázs Gizella-díjas főlevéltáros beszéde következett. 2008. augusztus 20. 12:49
... 1593 1594 1595 1596 1597 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.