Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Folyamatosan dolgoztak a vízimentők / Felborult vitorlások, elsüllyedt kenu és sodródó szörfösök adtak munkát a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának Folyamatosan dolgoztak a vízimentők szombaton délután, mert a felerősödő szélben több hajó is bajba került. 2008. augusztus 23. 21:25 Halál a síneken Vélhetően öngyilkossági céllal ugrott szombat délután vonat elé egy 66 esztendős férfi Ajkán - közölték a mentők. A tragédia a vasútállomáson kívül, nyílt pályán történt, A mozdonyvezető állítása szerint egy bokorból ugrott ki az áldozat, akit a jármű halálra gázolt. 2008. augusztus 23. 18:14 Tiszta fejjel – folytatódik a rendőrség kampánya / – barátsággal jön a sulizsaru – Évente 1200-1300 ember hal meg Magyarország közútjain baleset következtében. Az okok között „előkelő” helyet foglal el az ittas vezetés és a gyorshajtás. A sokkoló képek a sajtó segítségével mindenhova eljutnak, ám úgy tűnik, nem érik el a kívánt hatást. A fentiek is indokolják, hogy a Magyar Rendőrség egy olyan intenzív kampányba fogjon, amelytől még nagyobb arányú közlekedési moráljavulást várnak, mint bármely eddigitől. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton kezdte meg „Tiszta fejjel” akcióját a balatonfüredi akvaparkban, ahol számos közéleti és közismert személyiség írta alá a józan közlekedésről szóló chartát. 2008. augusztus 23. 17:42 Nem a biztosítók, hanem a kórházak között kell verseny / Öt éves fejlesztési terve van a Veszprém megyei kórháznak A közelmúltban korlátozást kellett bevezetni a Veszprém megyei kórházban, mert túllépték az úgynevezett volumenkorlátot. Júliusig 100 millió forint értékben végeztek olyan beavatkozásokat, mely után nem kapták meg a szükséges támogatást. Sokan jönnek a megyén kívülről is műtétekre az intézménybe, részben a kórházintegrációnak köszönhetően, de az ellátási területen kívülről is nagy a vándorlás Veszprémbe. Híre ment az országban, hogy a nehézségek ellenére, működő, kiemelkedő hatékonyságú Rácz Jenő, volt egészségügyi miniszter kórháza. A Pannon-modellnek is máig sokan a csodájára járnak, hogy példaként használják az egészségügyi strukturális átalakítások során. Rácz szerint nem a biztosítók, hanem a kórházak között kell versenyhelyzetet teremteni. Akkor csak az az intézmény tud majd működni, ahol magas szintű a szolgáltatás színvonala. Különben elvándorolnak más kórházakba a betegek. 2008. augusztus 23. 14:49 Nemzeti jelképekre utaznak a palotai rongálók / Négy almafát törtek ki a Wass Albert ligetben Nem ez az első alkalom, hogy emlékműveket, nemzeti jelképeket rongálnak meg Várpalotán. Korábban a vár előtt döntöttek ki egy zászlórudat, majd a Trianon Emlékmúzeum kertjében egy keresztet, szintén megrongálták Csík Ferenc olimpiai bajnok úszó emléktábláját, néhány napja pedig a nemrég felavatott Wass Albert liget 13 almafája közül törtek ki négyet a vandálok. A várpalotai rendőrkapitányság nyomoz az ügyben. A helyi közterület felügyelet igazgatója, aki korábban 16 éven át volt nyomozó főtiszt, úgy véli, egy azon balliberális szellemi érához tartoznak a rongálók, a károkozás pedig az emlékmű szellemiségi, szellemi üzenete ellen irányul. 2008. augusztus 23. 11:45 Fogyatékosok találkoztak hozzátartozóikkal Megőrizték a megye intézményei önállóságukat, és csúcsintézmények helyett "szakmai műhelyek" mintájára működnek, amely más megyékben nem így történik - értékelte Veszprém megye szociális, gondozó otthonai munkáját Talabér Márta megyei alelnök a lesencetomaji, közel kétszáz lakónak helyet adó Pszichiátriai Betegek és Fogyatékosok Otthonában augusztus 22-én. 2008. augusztus 23. 9:28 Beiktatták Wesseczki Szabolcs református lelkészt / 36 év után ma újra van hivatalosan lelkipásztora a gyulafirátóti-kádártai hitközségnek Miután a nyilvános egyházi közgyűlés elfogadta, ünnepi istentisztelet keretében pénteken hivatalosan is beiktatták a gyulafirátóti-kádártai református hitközség lelkészét, Weeeczki Szabolcsot. Veszprém két külső városrészének, melyek egykoron önálló falvak voltak, 1972-től 30 éven át nem volt lelki vezetője, lelkipásztora. Volt torony, de nem volt toronyőr – fogalmaztak a szónokok. Wesseczki 6 éve szolgál Kádártán, beiktatására azonban csak most került sor. A szabályzat szerint ez azt jelenti, hogy 3 évig ez után mindenképp maradnia kell, de a lelkész azt mondja, ő amúgy is hosszú távra tervez. Szeretné tovább bővíteni, építeni a helyi református közösséget. 2008. augusztus 22. 17:47 A horgászokkal húznák ki a szezont / Akciós a hal, avagy bérletek féláron Féláron kínálja a horgászbérleteket a Balatonnál a Balatoni Halászati Zrt., csak hogy a sport szerelmesei a nyári szezont követően se hagyják el a tó környékét. Az akció 21.-től érvényes, ugyanis a horgászatban épp úgy, akár csak a strandolás, üdülés tekintetében, augusztus huszadikával véget ér a nyári szezon. 2008. augusztus 22. 13:04 Vallás és ifjúság: evangélikusok A veszprémi evangélikus gyülekezetnek körülbelül 1200 tagja van, melynek átlagosan 5-10%-a tizen-huszonéves fiatal. Vannak keresők, de sokak számára az egyház régimódi, ósdi valami. Ezzel szemben jelenleg is liturgikus reformok zajlanak nálunk. Nem szolgáltató vállalat vagyunk, hogy minden igényt kielégítsünk, de a 2000 éves hagyomány is megélhető változatosan, csupán érdeklődés és irányultság kérdése - vallja Isó Zoltán, evangélikus lelkész. 2008. augusztus 22. 12:14 Példátlan adakozás / 20 milliót adott egy idős házaspár a kórháznak Ilyen mértékű magánadományra eddig még nem volt példa a kórház életében – mondta dr. Rácz Jenő főigazgató. Horváth István és felesége azzal keresték meg az intézmény vezetőjét, hogy szeretnének 20 millió forinttal hozzájárulni az eszközpark bővítéséhez. A pénz a kórház alapítványának számlájára kerül, s hogy milyen eszközt vesznek majd belőle, azt egy szakmai, úgynevezett műszerbizottság dönti el, természetesen egyeztetve az adakozóval. 2008. augusztus 22. 11:57 Közlekedők, figyelem! / – minden járművet ellenőriznek – Ma és holnap a Nemzeti Közlekedési Hatóság a társszervezetek együttműködésével országos összehangolt közúti ellenőrzéseket hajt végre. Ezek kiterjednek a vezetési és pihenőidőkre, a személyszállítás feltételeire, a járművek műszaki állapotára, a veszélyes árut szállító, valamint a megengedett legnagyobb tengelyterhelést, illetve össztömeget meghaladó járművekre vonatkozó szabályok betartásának kontrolljára. Kiemelt feladat a kistérségi buszok üzemeltetése jogszerűségének, a külföldi vállalkozások által üzemeltetett járművek, azok személyzetének nagyobb arányú vizsgálata. 2008. augusztus 22. 11:43 Feltöltő kártyás csalás, sikeres elfogás / – csalók kerestetnek – Augusztus 7-én ismeretlen férfi telefonon felhívott egy Veszprémben élő idős nőt azzal a történettel, hogy 3.100000 Ft-ot nyert T-Mobile sorsoláson, de csak akkor kapja meg a pénzt, ha vásárol 25.000 Ft értékű Domino kártyát és annak azonosítószámait telefonon bediktálja. A jóhiszemű sértettnek azonban csak 15.000 Ft-ja volt így vásárolt három darab 5.000 Ft értékű feltöltő kártyát, melynek azonosítószámait bediktálta a férfinak. Az eddig még ismeretlen csaló így 15.000 Ft kárt okozott a nyugdíjas asszonynak. 2008. augusztus 22. 11:04 Mégis van esély a 8-as főút bővítésére? / – négy sávon és külön szinten – Úgy tűnik, újabb lehetőség adódik a 8-as számú főút sorsának jobbra fordulása érdekében. Legalábbis ez a téma szerepelt a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság csütörtöki ülésén. A napirendi pont összefoglalására a Vehír Brányi Mária elnököt (Védegylet Veszprémért) kérte fel. 2008. augusztus 21. 22:19 Szent István személyes teljesítménye a történelem A Veszprém megyei Királyszentistvánon immáron 15. alkalommal rendeztek Szent István Napokat augusztus 20-án. A településen minden évben hagyomány, hogy az ott élők együtt ünnepelnek a határon túli testvértelepülések valamint a környékbeli falvak vezetőivel, képviselőivel. Ez alkalommal Hajmáskér, Sóly, Litér, Vilonya és Papkeszi települések polgármestereit köszönthette Kőszegi Ferenc, Királyszentistván első embere. 2008. augusztus 21. 18:11
... 1592 1593 1594 1595 1596 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.