Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Veszprémnek fontos az Agóra / – két bizottság is tárgyalta – A kulturális, valamint a pénzügyi bizottság is napirendjére tűzte augusztus 19-i rendkívüli ülésén az ún. Agóra programot, melynek segítségével a Városi Művelődési Központot szeretnék felújítani. A tét milliárdos nagyságrendű, tudta meg a Vehír Péterné Rózsa Mária bizottsági elnöktől és Mazák Györgytől, a pénzügyi bizottság elnökétől (az ülés rendkívüliségét indokolja a hóvégi beadási határidő, ám addig a képviselő-testületnek is tárgyalnia kell azt). 2008. augusztus 19. 23:38 Aki a Virágot szereti... / Horváth Virág Fonyód különdíjas szépsége A II. Fonyód szépe versenyen Horváth Virág, Egyetemünk egy bölcsész szakos hallgatója lett az egyik különdíjas. Szeptemberben kezdi harmadik évét, magyar-etika szakon. Merthogy a szépség önmagában még kevés. Virágnak a tanulás, és a diploma megszerzése a legfontosabb. 2008. augusztus 19. 15:51 Akadálymentesítik a várpalotai Polgármesteri Hivatalt 6 948 514 Forintot nyert el Várpalota a Polgármesteri Hivatal teljesakadálymetesítésére. A pályázatot még 2007-ben nyújtották be a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácshoz - tudtuk meg Németh Árpád polgármestertől. 2008. augusztus 19. 15:30 Széles vászon: elkészült a Balaton fejlesztési térképe Széles vásznú, színes álmokat szövögetnek Balaton-szerte. Elkészült a kiemelt balatoni üdülő körzet fejlesztési térképe. A Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) felleltározta a befektetők, önkormányzatok már folyamatban lévő projektjeit, terveit, illetve ötletszintjén felmerülő elképzeléseit. 2008. augusztus 19. 15:23 Albérlet vagy kollégium? / Mennyi az annyi? Veszprémben a nappali tagozatos egyetemi hallgatók nyolc kollégium közül választhatnak. Akik felvételt nyernek ezekbe, 9-15.000 forintos bérleti díjra számíthatnak, az esetleges szociális és tanulmányi kedvezményeket nem számítva. Az albérlet többe kerül, de több előnnyel is jár: nagyobb nyugalom, önállóság és élettér - mondják a megkérdezettek. Ők általában ketten-hárman osztoznak egy másfél-két szobás lakás alapterületén, és rezsivel, internet és kábeltelevízió lehetőségével együtt 20-32.000 forintot fizetnek havonta. 2008. augusztus 19. 15:12 Várpalota is szeretné a gumigyárat / – döntések a tanév küszöbén – A város képviselő-testülete a nyári szünetet követően kedden tartotta rendkívüli ülését, melyen valamennyi előterjesztés megkapta a szükséges voksszámot. 2008. augusztus 19. 13:31 Stratégia kell az óvodai férőhelyek bővítésére – Mi lesz a speciális gondozást igénylő gyerekekkel? / Ülésezett az Oktatási Bizottság Augusztus végéig el kell készülnie a veszprémi kistérség teljes körű oktatási intézkedési tervének, egyébként eleshetnek az intézmények az állami normatíva egy részétől. A 20 települést érintő anyagot még a közgyűlés előtt rendkívüli bizottsági ülésen részletesen is megtárgyalják, szintén ezen a rendkívüli ülésen határoznak majd arról is, mit javasoljanak a közgyűlésen a speciális nevelést igénylő gyermekek óvodai csoportjának kialakításáról. Az oktatási bizottsági ülésen kiderült, bővítésre mindenképp szükség lesz az óvodákban. Kevés a férőhely, a gyermeklétszám csökkenése pedig megállt. Katanics Sándor szerint hosszú távú stratégiát kell kidolgozni. 2008. augusztus 19. 13:30 Kattintással a vonatra A MÁV bemutatta internetes jegyértékesítő rendszerét, amelyben akár 60 nappal előre, néhány kattintással megvásárolhatjuk hely- és menetjegyeinket. A rendszer részét képező automaták 18 nagyváros 20 vasútállomásán működnek jelenleg, többek között már Veszprémben. A nyár végéig további 20 állomáson helyeznek el terminálokat, így az ország nagy részén elérhető lesz a sorban állás nélküli jegyvásárlás. 2008. augusztus 19. 7:30 Hit az életben, egymásban és Istenben / Életfát, ősi magyar emlékhelyet avattak Kádártán Hogy mennyire az összefogás jelképe Merencsics Tibor életfája, az is mutatja, hogy pártoktól, politikai hovatartozástól függetlenül szép számban gyűltek össze az emlékmű avatására, s minden felszólaló a közösségi értékek és az összetartozás fontossága mellett tett hitet. Pontosan ez volt a művész vágya, amikor a különleges kopjafa faragásába fogott. Azt kérte, mindenki, aki számára fontos a cél, hagyja benne kézjegyét, faragjon bele, és hajtson fejet az avatáson. Pontosan így történt. Kinek, minek állítunk emlékműveket, emlékhelyeket? Nekünk fontos, a múltnak vagy a jövőnek? - tette fel a kérdést Debreczenyi János polgármester. „Mert elfut a víz és csak a kő marad. A kő marad.” – adta meg a feleletet Wass Albert versével Czaun János. De mindenek felett, ami a legfontosabb, az maga az élet misztériuma, a definiálhatatlan, ami a halandó számára minden. A művész keresi a szavakat, a megfogalmazást. Életfát farag az ősi forrásnál, mely összehozza azokat, akik hisznek az életben, egymásban, a közösség erejében és Istenben – mondta Navracsics Tibor országgyűlési képviselő. Katanics Sándor, Kádárta képviselője azt az egy évtizedes munkát is felelevenítette, mellyel a Közösség Kádártáért Egyesület ápolja a közterületnek ezt a szeletét. Munkájuk gyümölcsének köszönhetően a Gelemér utcában álló oszlop összehozhat embereket, hogy azok tövében megpihenve, tudást és tapasztalatot cseréljenek. 2008. augusztus 18. 22:45 Kamerák már Balatonfüreden is? / – nem készít fényképet – Rájár a rúd a Veszprém megyei autósokra is: hol innen, hol onnan számíthatunk pénztárcánkat kurtító intézkedésre. Nem elég az üzemanyag ára, nem elég az adó, a biztosítás, az autópálya matrica, s folytathatnám végtelenségig. Most meg itt vannak a kamerák. Mindent látnak, akár a Nagy Testvér. Szegény Orwell fantáziája egészen szegényessé válik, ha tudjuk, mikor, hol és miképp készül(het) rólunk jó minőségű felvétel. A zéró tolerancia már-már ismertebb fogalom, mint a ne bántsd felebarátodat. A veszprémiek már ott tartanak, hogy a nevezetes „pártházi” csomóponton inkább vállukon viszik át az autót, mintsem négy keréken lámpaváltáskor. És tessék: most ott van Füreden is! 2008. augusztus 18. 22:28 Fekete László is Ősi díszpolgára lett Díszpolgárai közé fogadta Ősi a hétvégi falunapokon Fekete Lászlót, a világ legerősebb emberét. A mázsás betongolyók és acélkofferek fenegyereke mellett Kubik Anna színművésznő is a megtisztelő cím viselője lett, Köcski Ferencné nyugdíjas pedagógus pedig a település nívódíját vehette át Kerekes Anna polgármestertől és Bostai Ferenc alpolgármestertől. A díjátadó után Talabér Márta, a Veszprém megyei közgyűlés alelnöke köszöntőjében a település megpróbáltatásaira, a török megszállásra, a pestisre és a világháborúk lakosságot tizedelő eseményeire emlékezett vissza. Kiemelte, hogy a rendszerváltás nem minden tekintetben hozta meg Ősiben a várva-várt változást, de a falu vezetése minden nehézség ellenére legfőbb céljának tekinti a működőképességet, a megjelenteknek pedig egy szebb jövőben való hitre és álmaik megvalósítására bíztatva kívánt kellemes időtöltést. 2008. augusztus 18. 12:40 A diákok lehetnek az ajkai politikai játszma áldozatai? / Bővítés helyett iskolaátszervezés Hét pontban ütközik az oktatási törvénybe az az iskolaátszervezés, melyet az ajkai önkormányzat hajtott végre. Legalább is ez derül ki az Oktatási Minisztérium államtitkárának leveléből, melyben Lasztovicza Jenő kérésére véleményezi a Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Szakképző Központ szeptembertől indítani kívánt képzéseit. Ha bebizonyosodik, hogy nincs létjogosultsága ezeknek a vendéglátó-eladó osztályoknak, egy egész évet veszíthetnek az odacsábított diákok – mondta sajtótájékoztatóján a megyei közgyűlés elnöke. 2008. augusztus 18. 11:47 Megérkezett az első C-17 Pápára / A NATO program több száz új munkahelyet jelent a városnak A Magyar Légierő napján érkezett meg a pápai repülőbázisra az első gigantikus méretű katonai szállítógép, a C-17-es. Igaz, a kecskeméti repülőnapra érkezett, de útba ejtette leendő bázisát. Tavasztól három ilyen óriásgép látja majd el a szövetségi feladatokat Pápán, 150 fős személyzettel, 340 kiszolgálóval, ugyanis egy korábbi NATO-döntés értelmében itt lesz a 17 ország közös légi szállító flottájának központja. A C-17-es program hónapokat csúszik, de jövő év elején mindenképp beindulhat a bázisrepülőtér működése. Szekeres Imre, honvédelmi miniszter a pénteki látogatása alkalmával arra is ígéretet tett, hogy 2010-ig befejeződik a Pápára vezető 83-as út felújítása. Szintén a pénteki pápai eseményen avatta vadászpilótává egy fenékre csapással Bochkor Gábor, rádiós-televíziós műsorvezetőt a honvédelmi tárca vezetője. 2008. augusztus 16. 15:30 Túl a kánikulán Harmadfokú viharjelzés váltja a mai naptól a Balaton környékén a hőségriadót. A területet az esti órákban elérő hidegfront akár 20 fokos hőmérsékletcsökkenéssel és 90 km/órás széllökésekkel is járhat, így a Fürdei Borhetekre indulóknak ajánlott kéznél tartani esernyőjüket, hacsak nem szeretnének farkasszemet nézni a szürke gomolyfelhők záporozó cseppjeivel. A sokak által várt lehűlést három napos kánikula előzte meg, melynek lefolyásáról szakértők osztották meg velünk tapasztalataikat. 2008. augusztus 15. 14:25
... 1594 1595 1596 1597 1598 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.