Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Ovádi Péter

Hatvan év vívás után az egyetemi terem Imreh László nevét viseli Pannon Egyetem Hatvan év vívás után az egyetemi terem Imreh László nevét viseli Ritkán adódik olyan pillanat a magyar sportéletben, amikor egy sportoló még aktív jelenléte mellett élheti meg, hogy létesítmény viseli a nevét. Az Egyetemi Tornacsarnok vívótermének névadó ünnepsége ilyen alkalom volt. Imreh László életútja, eredményei és közösségi szerepvállalása indokolttá tették, hogy a veszprémi vívás egyik legfontosabb helyszíne mostantól az ő nevét hordozza. 2026. január 30. 11:24 Elkezdődhet az új mentőállomás tervezése mentőszolgálat Elkezdődhet az új mentőállomás tervezése Új mentőautóval gazdagodott a veszprémi mentőállomás. Az átadáson Ovádi Péter parlamenti képviselő bejelentette: megtalálták az új mentőállomás helyszínét. 2026. január 29. 22:51 Zászlót bontottak a Sportrégió települései Európa Sportrégiója Zászlót bontottak a Sportrégió települései Képletesen és szó szerint is zászlót bontottak a Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programhoz csatlakozott települések. Kedden Veszprémben a CODE Digitális Élményközpontban ugyanis a polgármesterek megkapták azt a településük nevére szóló lobogót, amivel büszkén hirdethetik, hogy 2026-ban ők is a Sportrégió részei. 2026. január 27. 18:18 Másfélszer sétálták körbe az Egyenlítőt a magyar gyerekek az állatokért Ovádi Péter Másfélszer sétálták körbe az Egyenlítőt a magyar gyerekek az állatokért Minden eddigi várakozást felülmúlt az Állatvédelmi Témahét 2025-ben: a magyar oktatási intézmények és a fiatalság mozgósítása révén az eseménysorozat monumentális segítséget nyújtott. A program zárásaként Ovádi Péter kormánybiztos és Koska Hedvig projektvezető értékelte az országos összefogás eredményeit.   2026. január 27. 11:05 Hétszáz év, ami összeköt – ünnepi gálával indult Csetény jubileumi éve közélet Hétszáz év, ami összeköt – ünnepi gálával indult Csetény jubileumi éve Ünnepi gálával vette kezdetét Csetény jubileumi éve, amely a település első írásos említésének 700. évfordulóját állítja a középpontba. A magyar kultúra napjához igazított nyitóesemény a múlt felidézése mellett a közösség erejére és a jövőbe mutató felelősségre is hangsúlyt helyezett. 2026. január 25. 14:29 Objektív számok igazolják a veszprémi modellt MCC Objektív számok igazolják a veszprémi modellt Objektív statisztikák és a sajátos veszprémi életérzés találkozott szerda este az Mathias Corvinus Collegium veszprémi képzési központjában, ahol feketén-fehéren kiderült, hogy nem lokálpatrióta túlzás a térség kiemelkedő teljesítményéről beszélni. Ovádi Péter országgyűlési képviselő és Sebestyén Géza gazdaságpolitikai szakember beszélgetéséből kirajzolódott, hogyan lett Veszprém vármegye az elmúlt évtizedben az egy főre eső GDP-növekedés országos bajnoka, miért elégedettek a cégek a helyi munkaerővel, és hogyan cáfolják a száraz tények a pesszimista hangokat. 2026. január 22. 9:17 Ovádi Péter: második alkalommal indul egymilliárd forint keretösszegű pályázat állatvédő civil szervezeteknek állatvédelem Ovádi Péter: második alkalommal indul egymilliárd forint keretösszegű pályázat állatvédő civil szervezeteknek Második alkalommal indul egymilliárd forint keretösszegű pályázat állatvédő civil szervezeteknek - jelentette be az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos kedden Budapesten. 2026. január 20. 11:32 Ovádi Péter: a munka még nem ért véget közélet Ovádi Péter: a munka még nem ért véget Ovádi Pétert, Veszprém fideszes országgyűlési képviselőjét a szombati jelöltbemutató kongresszus után értük el, akitől egy villáminterjúban azt is megkérdeztük, milyen kampányra számít a következő szűk három hónapban, mire a legbüszkébb és hol van még feladat, valamint, hogy a miniszterelnök milyen útravalót adott neki a veszprémi újrázás reményében. 2026. január 14. 21:40 Hivatalosan is bejelentették: Ovádi Péter a Fidesz-KDNP jelöltje Veszprémben közélet Hivatalosan is bejelentették: Ovádi Péter a Fidesz-KDNP jelöltje Veszprémben Harmadik képviselői ciklusát kezdheti meg Ovádi Péter, amennyiben az áprilisi országgyűlési választáson ismét sikerül megnyernie Veszprém vármegye 1-es választókörzetét, ahol immáron hivatalosan is ő a kormánypárt jelöltje. 2026. január 10. 16:51 A jó gazdasági teljesítmény után 450 millió forintot kap vissza Veszprém közélet A jó gazdasági teljesítmény után 450 millió forintot kap vissza Veszprém A Versenyképes Járások Program elszámolását követően 450 millió forint kerül vissza Veszprémhez: a város a korábban befizetett iparűzési adó-többlet egy részét kapja vissza, amelyet fejlesztésekre fordíthat. A megállapodásról a városházán tartott sajtótájékoztatón számoltak be, ahol Navracsics Tibor, Porga Gyula és Ovádi Péter ismertették a részleteket. 2026. január 8. 15:27 A gazdálkodók szalma felajánlásával segíthetik az állatmenhelyeket a hideg időben közélet A gazdálkodók szalma felajánlásával segíthetik az állatmenhelyeket a hideg időben A NAK és Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos koordinálásával országszerte segítik gazdálkodók szalma adományokkal a hazai állatmenhelyeken élő, gazdátlan állatokat. 2026. január 7. 10:06 Ovádi Péter: A szilveszteri ünneplés legyen állatbarát! közélet Ovádi Péter: A szilveszteri ünneplés legyen állatbarát! Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos arra hívja fel a figyelmet, hogy bár a szilveszteri ünneplések hangos „robbanások” kíséretében zajlanak, fontos szem előtt tartani az állatok védelmét is. A tűzijátékok és petárdák okozta hangzavar és fényeffektusok jelentős stresszt és szorongást okozhatnak a háziállatoknak és a vadon élő állatoknak egyaránt – írta közleményében a kormánybiztos. 2025. december 30. 11:17 Ovádi Péter: ne legyen élő állat a karácsonyfa alatt! közérdekű Ovádi Péter: ne legyen élő állat a karácsonyfa alatt! Ne legyen élő állat a karácsonyfa alatt - szólított fel az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos közleményében. 2025. december 24. 11:39 Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából közélet Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából Immáron ötödik éve részesülnek tápadományban az állatvédő szervezetek, ami nagy segítséget jelent számukra a hideg, téli időszakban. A tápadományok kiszállítása pénteken megkezdődött – közölte az állatvédelemért felelős kormánybiztos stábja. 2025. december 19. 14:00
... 2 3 4 5 6 ...
közélet
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Marguc-ot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 'Menthetetlenül egyek vagyunk' - Veszprémben is megemlékeztek Trianonról Közösen helyezte el az emlékezés rózsáját a veszprémi Trianon-emlékműnél Porga Gyula polgármester, Sótonyi Mónika alpolgármester, Varga Tamás alpolgármester és dr. Gáspár Levente országgyűlési képviselő a nemzeti összetartozás napján rendezett városi megemlékezésen. Itt nem a kilométerek számítanak, bárki csatlakozhat a Veszprémi Tekergőhöz A legtöbb sporteseményen eredményeket hirdetnek, helyezések születnek és stopperórák mérik a teljesítményt. A Veszprémi Tekergő azonban egészen másról szól. Itt nem az a fontos, hogy ki teker a leggyorsabban vagy a legtöbb kilométert, hanem hogy minél többen nyeregbe pattanjanak, és felfedezzék Veszprém biztonságos kerékpárútjait. A közönségkedvenc elismerése – Gasper Marguc Pro Meritis-érmet vehetett át A magyar bajnok és kupagyőztes One Veszprém férfi kézilabdacsapatának távozó szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc szerdán Pro Meritis-érmet vehetett át Veszprém polgármesterétől, Porga Gyulától. Újra terjed a szőlővész a Balatonnál – közös védekezés szükséges A Balaton borvidékein a tavalyi szezon után újra egyre nagyobb kihívást jelent a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma fertőzés, amely az amerikai szőlőkabóca közvetítésével rohamosan terjed a szőlőültetvényeken.
sport
Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Marguc-ot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén. Premier League: Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói. MotoGP: Marc Márquezé a pole a Balaton Parkban A címvédő Marc Márquez, a Ducati spanyol versenyzője szerezte meg a legjobb rajthelyet a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjának szombat délelőtti időmérő edzésén a Balaton Parkban. Rossi: két-három cserét már megérzünk mezőnyben Marco Rossi szövetségi kapitány szerint többek között azért esett vissza a 65. perctől a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye a finnek ellen 2-1-re megnyert barátságos mérkőzésen, mert két-három cserét mezőnyben már megérez a csapata. MotoGP: Acosta az élen a délutáni edzésen a Balaton Parkban Pedro Acosta, a KTM spanyol versenyzője volt a leggyorsabb a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság péntek délutáni edzésén a Balaton Parkban. Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást. Magyar-finn: Varga duplájával hazai siker A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.