Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Svéd játékvezetők a döntő visszavágóján Svéd játékvezetők a döntő visszavágóján A svéd Mirza Kurtagic-Mattias Wettervik játékvezető kettős dirigálja a férfi kézilabda NB I döntőjének május 26-i visszavágót, a Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém találkozót – adta hírül péntek délelőtt a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) honlapja. 2019. május 24. 10:44 Öröm és könnyek – kiütéses veszprémi diadal a bajnoki döntőben! Öröm és könnyek – kiütéses veszprémi diadal a bajnoki döntőben! A Telekom Veszprém a második félidőben lemosta a pályáról, s tizenegy (!) góllal legyőzte a címvédő Mol-Pick Szegedet a bajnoki döntő első, hazai felvonásán. 2019. május 23. 20:11 Madarász János távozik az 1. FCV éléről Madarász János távozik az 1. FCV éléről Az 1. Futsal Club Veszprém vezetősége ezúton is megköszönve az elmúlt hat év alatt eddig elért eredményeket, közös megegyezéssel szerződést bont Madarász János vezetőedzővel. A bajnokság hátralévő részében Németh Gábor látja el az edzői feladatokat – olvasható a klub hivatalos Facebook oldalán megjelent csütörtök esti közleményben. 2019. május 23. 19:00 Nálunk a lélektani előny! Nálunk a lélektani előny! Örülök, hogy az első mérkőzést hazai pályán játszhatjuk – vélekedett Gulyás István, a Telekom Veszprém sportszakmai igazgatója a címvédő Mol-Pick Szeged elleni bajnoki döntő ma esti (18.30) felvonása előtt. 2019. május 23. 8:00 Ezüstérmes a Hoya-PE Veszprém Ezüstérmes a Hoya-PE Veszprém Múlt pénteki idegenbeli sikerét követően szerdán hazai pályán is legyőzte a Veszprémet az Oroszlány, amely így megnyerte a másodosztályú kosárlabda-bajnokság két nyert meccsig tartó fináléját és feljutott az élvonalba. 2019. május 22. 21:00 Király Gábor visszavonult Király Gábor visszavonult Bejelentette visszavonulását Király Gábor 108-szoros magyar válogatott futballista. 2019. május 22. 18:33 A Szeged címvédésre, a Veszprém bajnoki címe visszahódítására készül A Szeged címvédésre, a Veszprém bajnoki címe visszahódítására készül Mindent bele kell adnunk, hiszen ez a szezon legnagyobb pillanata. Optimisták és magabiztosak vagyunk, ezt kell használnunk – fogalmazott a Telekom Veszprém vezetőedzője, David Davis a címvédő Mol-Pick Szeged elleni bajnoki döntő előtt. 2019. május 22. 11:22 Rossi három fővel szűkítette a magyar keretet Rossi három fővel szűkítette a magyar keretet Marco Rossi szövetségi kapitány az eddigi 32-ről 29 fősre szűkítette az Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretét. 2019. május 21. 21:16 Világbajnoki arany után világkupa bronz Világbajnoki arany után világkupa bronz A Veszprémi Thai-Box SE versenyzője, Bécsi Nikolett a dobogó harmadik fokára állhatott a budapesti kick-box világkupán. 2019. május 21. 19:37 Egész pontosan ki is az a Jancsó Gergely? Egész pontosan ki is az a Jancsó Gergely? Gergelyt mindig is a kézzel fogható, gyakorlatias témák voltak képesek igazán lekötni. Részben ennek is köszönhető, hogy tizenöt éves korától kezdve a fotózás volt az egyetlen olyan tevékenység az életében, ami valóban lefoglalta, és ami igazán érdekelte őt. Időt és energiát nem kímélve mindent megtett annak érdekében, hogy képes legyen valóra váltani az álmát, vagyis karriert tudjon építeni abból, ami a hobbija. 2019. május 21. 15:11 Dán játékvezetők a bajnoki döntő első meccsén Dán játékvezetők a bajnoki döntő első meccsén A dán Martin Gjeding-Mads Hansen dán kettős vezeti a férfi kézilabda NB I bajnoki döntőjének május 23-ai első mérkőzését, a Telekom Veszprém–Mol-Pick Szeged találkozót. 2019. május 21. 11:36 Momir Ilics az idény végén visszavonul Momir Ilics az idény végén visszavonul A Telekom Veszprém 37 éves szerb balátlövője a szezon végén befejezi profi kézilabdázó pályafutását, segédedzőként azonban továbbra is a Veszprém Handball Team Zrt. kötelékében fog dolgozni – jelentették be a felek kedden délelőtt, a Veszprém Arénában tartott hivatalos sajtótájékoztatón. 2019. május 21. 10:36 Nagy László: Arra törekszünk, hogy újra felüljünk a trónra Nagy László: Arra törekszünk, hogy újra felüljünk a trónra A bajnokság a legfontosabb, minden ezután jön, vélekednek a Bajnokok Ligája négyes döntőjére is készülő veszprémi kézilabdázók. A Szeged elleni bajnoki finálé első mérkőzését csütörtökön Veszprémben játsszák, a találkozó Nagy László utolsó meccse lesz az arénában. 2019. május 20. 22:51 Óriási sikere volt a futófesztiválnak Óriási sikere volt a futófesztiválnak Az elmúlt évtized legnagyobb létszámú veszprémi futóversenyét rendezte meg a VEDAC vasárnap délelőtt, az Euronics-Rotary Futónapon közel négyezren vettek részt. 2019. május 20. 22:11
... 872 873 874 875 876 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
kézilabda
Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.