Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Pont úgy, mint a nagyok Pont úgy, mint a nagyok Míg a Telekom Veszprém ifjúsági játékosai ezüstéremmel, addig a serdülő fiatalok bajnoki címmel gazdagodtak hétvégén, a korosztályos kézilabda-bajnokság szigetszentmiklósi négyes döntőjében. 2019. május 27. 9:34 Davis: az arany az első meccs második félidejében dőlt el Davis: az arany az első meccs második félidejében dőlt el David Davis, a bajnok Telekom Veszprém vezetőedzője szerint a férfi kézilabda NB I döntője nem vasárnap a szegedi visszavágón, hanem a csütörtöki első mérkőzés második félidejében dőlt el. 2019. május 26. 22:00 Visszaült az NB I trónjára a Veszprém! Visszaült az NB I trónjára a Veszprém! Döntetlent játszott a címvédő Mol-Pick Szeged vendégeként, így összesítésben tizenegy góllal nyerte a férfi kézilabda élvonal bajnoki döntőjét a Telekom Veszprém, amely története 26. élvonalbeli aranyérmét szerezte vasárnap este. 2019. május 26. 19:34 Elismerések ünnepi hangulatban Elismerések ünnepi hangulatban Matolcsi István kapta a Szabó Ernő díjat, a VEDAC legeredményesebb középtávfutója, Tóth Lívia mezét jelképesen visszavonultatta a klub. 2019. május 26. 11:53 Mesél az eredmény Mesél az eredmény Immár karnyújtásnyira az osztályozó – szombaton délután a férfi labdarúgók megyei élvonalának utolsó előtti, 29. fejezetében 6-0-s sikert könyvelt a továbbra is listavezető VLS Veszprém a vendég Csetény SE alakulatával szemben. 2019. május 25. 19:37 Amorim a hónap legjobbja Európában! Amorim a hónap legjobbja Európában! A Győri Audi ETO KC 32 éves világbajnok brazil balátlövőjét választották meg májusban a hónap legjobb kézilabdázónőjének az Európai Kézilabda-szövetség ankétján. 2019. május 25. 13:30 Fényes veszprémi sikerek a tájfutó diákolimpián Fényes veszprémi sikerek a tájfutó diákolimpián Kiválóan szerepeltek a veszprémi fiatalok a 2018/2019. évi tájékozódási futó diákolimpia Tatabányán rendezett országos döntőjében. 2019. május 24. 20:48 Két medencében is bizonyítottak Két medencében is bizonyítottak A Tüske uszodában rendezett Budapest kupán és a székesfehérvári korosztályos versenyen is remekeltek a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) tehetségei. 2019. május 24. 20:33 A Gyöngyös nyerte a férfi kézilabdázók harmadik Ligakupáját A Gyöngyös nyerte a férfi kézilabdázók harmadik Ligakupáját A Gyöngyös nyerte a férfi kézilabdacsapatok számára harmadik alkalommal kiírt Ligakupa-sorozatot, miután a döntő pénteki visszavágóján Csurgón is győzni tudott. 2019. május 24. 20:04 Megbüntették a Szegedet és a Vardart is Megbüntették a Szegedet és a Vardart is Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) a MOL-Pick Szegedet és a macedón Vardar Szkopjét is megbüntette, mert a két csapat legutóbbi mérkőzésén, a férfi Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágó utolsó percében tömegjelenet alakult ki a pályán. 2019. május 24. 20:00 Bravó, SVSE! Bravó, SVSE! Míg Bartha-Kéri Bianka 600 méteres távon egyéni csúccsal, s egy ezüstéremmel kezdte meg a nemzetközi szereplését a bergeni Trond Mohn Games 2019 versenyen, addig a gyerekek U11-es csapata megnyerte a székesfehérvári Sport XXI. regionális megmérettetést. Az ifjúsági és junior korú kiválóságok pedig kvalifikációs szinteket és megye csúcsokat döntöttek meg a debreceni Kelet Kupa elnevezésű atlétikai viadalon a Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) színeiben a mögöttünk álló héten. 2019. május 24. 14:15 A továbbiakban is óriási szurkolója leszek a csapatnak! – Madarász A továbbiakban is óriási szurkolója leszek a csapatnak! – Madarász Az NB I-es veszprémi futsalcsapat távozó vezetőedzője, Madarász János búcsúzásként azt kérte játékosaitól, hogy ne veszítsék szem elől a célt, s immáron nélküle küzdjenek tovább a dobogós álmokért. 2019. május 24. 13:44 „Elfáradt a vezetőedző és a játékosok közötti kapcsolat” „Elfáradt a vezetőedző és a játékosok közötti kapcsolat” Ezzel indokolta a Madarász János vezetőedzővel történő csütörtöki szakítást Rajki Tamás, az NB I-ben szereplő 1. Futsal Club Veszprém ügyvezető elnöke, akitől azt is megtudtuk: már keresik a gárda új trénerét. 2019. május 24. 12:31 Örülnél egy kerékpárnak gyereknapra? Örülnél egy kerékpárnak gyereknapra? Ha igen, akkor feltétlenül látogass el most vasárnap 10.00 és 14.00 óra között a veszprémi Decathlon gyermeknapi rendezvényére, ahol az értékes tombolanyeremények mellett akár az 1. Futsal Club Veszprém játékosait is megismerheted. 2019. május 24. 11:55
... 871 872 873 874 875 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
kézilabda
Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.