A Charlie Hebdo szatirikus hetilap szerkesztőségét 2015.január 7-én támadták meg fegyveresek, a lövöldözésben tizenketen haltak meg. Miközben a világ vezető politikusai elítélték a terrorcselekményt, az interneten pedig sokan sajátos módon, karikatúrákkal vágtak vissza a rajzok miatt fegyvert ragadóknak, több ezer párizsi vonult a francia főváros Köztársaság terére már a támadás estéjén, hogy kifejezzék: nem félnek.
Miközben az Eiffel-torony díszkivilágítása elsötétült, Budapesten a Francia Nagykövetség előtt emlékeztek az áldozatokra, a franciaországi mecsetekben pedig az elhunyt karikaturistákért imádkoztak. A közösségi oldalakon milliók fejezték ki szimpátiájukat a #JeSuisCharlie (Charlie vagyok) hashtaggel, ezzel a jelszóval emlékeztünk mi, veszprémi újságírók is a támadásban elhunyt kollégáinkra.
Hamarosan az események újabb fordulatot vettek: a terroristák túszokat ejtettek egy kelet-párizsi kóser csemegeboltban és egy nyomdában. A túszdrámának rendőrtámadás vetett véget, a művelet során megölték az elkövetőket.
Másfél héttel a támadás után több mint egymillió ember vonult utcára Párizsban, köztük számos államfő, kormányfő is. Magyarországot Orbán Viktor miniszterelnök képviselte.
Egy évvel ezelőtt még úgy gondoltuk, hogy az év legmeghatározóbb európai esemménye volt a Charlie Hebdo elleni támadás. Senki nem számított rá, hogy néhány hónappal később egy még több áldozatot szedő terrortámadás miatt sötétülnek el újra az Eiffel-torony fényei.