A középiskolából kikerülő fiatal felnőtteknek kevés elképzelése van arról, hogy választott szakmájukkal kapcsolatban milyen hulladékok keletkeznek és azokkal mi a teendő. A helyi hulladékkezelésben jártas partnerek bevonásával iskolai foglalkozásokat állított össze a VKSZ Zrt. és a VHK Nonprofit Kft, melyekkel három veszprémi középiskolába látogatnak el (Veszprémi SZC Táncsics Mihály Szakgimnáziuma, Szakiskolája és Kollégiuma, Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Veszprémi SZC Ipari Szakgimnáziuma).
Péntek délelőtt a Táncsics iskola diákjai a Balaton-felvidéki Nemzeti Park, a Birs – OTI Magyarország Ifjúságsegítő Közhasznú Egyesület és a Kör Alapítvány részvételével ismerkedtek a hulladékkezeléssel, a szakmákhoz kötődő hulladékfajtákkal, az illegális hulladéklerakás okozta nehézségekkel és az újrahasználattal kapcsolatos trendekkel.
A Gondold át a suliban! nevű tematikus nap célja a komoly figyelemfelkeltés, és a fiatalok szemléletformálása azzal kapcsolatban, hogy ne legyenek közömbösek a hulladékképződés és a környezetük iránt- mondta a workshopon Horváth Zoltán, a VHK Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Eveli Péter, a Táncsics iskola igazgatója elmondása szerint nagy örömmel fogadták be a rendezvényt, hisz a kitelepülés lehetőséget adott arra, hogy a diákok élményszerűbben ismerkedjenek a környezettudatossággal. Schindler Lászlóné, a Veszprémi Szakképzési Centrum főigazgatója úgy látja, a szemléletformáló programsorozat hasznos, ezért ha lesz folytatása, továbbra is partnerek lesznek a szervezésben.