A sokszáz gyereket érintő program tapasztalatait hétfőn sajtótájékoztatón vonták meg, ahol Simicskó István megerősítette: a magyar kormány 2020-ig mintegy 14 milliárd forinttal támogatja az úszósportot. A sportért és ifjúságért felelős államtitkár hozzátette: az elkövetkezendő időszak célja az is, hogy minden járásban legyen uszoda, s épülnek tan- és versenymedencék országszerte.
Kósa Lajos a 2021-es vb szervezőbizottságának elnökeként kitért rá, hogy a vb-vel kapcsolatos szervezési munka érdemben a parlamenti választások után, kora nyártól indulhat. Hozzáfűzte: a maga részéről biztos benne, hogy a Dagály strand tőszomszédságában felépülő, a világ egyik legjobbnak és legszebbnek ígérkező úszókomplexumában magyar világbajnokokat is fognak köszönteni. Kitért rá, hogy az új és a már meglévő uszodákat egységes egészként, együtt kell kezelni úgy, hogy mindennapi használatban legyenek, s ne csak az úszók, hanem az utca embere is használhassa a létesítményeket.
Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára úgy fogalmazott, hogy a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) fantasztikus fejlesztési programmal rukkolt elő. Az utánpótlás mellett annak fontosságáról is beszélt, hogy meg legyenek becsülve az itthon dolgozó edzők is. Kiemelte, a MÚSZ úttörő szerepet játszik azzal, hogy külföldről is haza tudott hozni szakembert, jelesül az utánpótlás szakmai munkáját irányító Törös Károlyt Dél-Afrikából.
Kiss László szövetségi kapitány annak a véleményének adott hangot, hogy ha a következő években is folytatódik a kormányzati segítség, a sportág óriásit nyer, a akár megnégyszereződhet az úszók száma.
Deutsch Tamás klubelnöki minőségében bejelentette, hogy az MTK - több évtizednyi szünet után újra - megalakította úszószakosztályát.