13°C
13°C

Fényesen csillogó kupaezüst

2015. március 1. 17:53
A helyzeteit jobban kihasználó Rába ETO 4-1-re nyert a játékban egyenrangú, jól küzdő Veszprém ellen a Magyar Kupa döntőjében.

Fennállásának legrangosabb összecsapására készült az 1. Futsal Club Veszprém a Magyar Kupa kiskunfélegyházai fináléjában. Mint ismert, a mieink a szombati elődöntőben 5-1-re verték a Csömört, a másik elődöntőben pedig a címvédő ETO 7-3-ra múlta felül a Berettyóújfalut.

Bátor játékkal rukkolt elő a Veszprém, amely több helyzetet is kialakított. A győriek válogatott kapusának, Tóth Gyulának háromszor is védenie kellett az első két percben. A folytatásban is Boromiszáék birtokolták többet a játékszert. Öt percet kellett várni az első győri lehetőségre, ekkor Finta vágta ki a kapu torkából a labdát. A légiósokkal teletűzdelt ETO lassanként átvette a játék irányítását, fölényük pedig gyorsan góllá is érett. A 7. percben Dróth kiválóan rúgta keresztbe a labdát a baloldalon, a jó ütemben érkező Palomeque pedig közvetlen közelről a hálóba kotorta (1-0).

A félidő derekánál a Győrnek több lehetősége is volt, hogy megduplázza előnyét: előbb Juanra, majd Palomeque durrantotta telibe a kapufát. Nem úgy a veszprémiek! A 14. minutumban Tatai ugratta ki kiválóan a jobb oldalon megiramodó Boromisza Gábort, aki higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot a kifutó Tóth mellett (1-1). A folytatásban teljesen kiegyenlített küzdelmet láthatott a publikum, a végjátékban pedig ismét a harcosabb, többet futó bakonyiak előtt adódtak nagyobb lehetőségek. Előbb Németh középre tartó lövését fejelte ki Lódi a gólvonalról, majd Tatai lőtt óriási kapufát.

Carlo Moreno Miguel, a Rába ETO játékosa (b) és a veszprémi Vas Ádám a futsal Magyar Kupa férfi döntőjében vívott Rába ETO - Futsal Club Veszprém találkozón Kiskunfélegyházán 2015. március 1-jén. MTI Fotó: Ujvári Sándor Carlo Moreno Miguel, a Rába ETO játékosa (b) és a veszprémi Vas Ádám a futsal Magyar Kupa férfi döntőjében vívott Rába ETO - Futsal Club Veszprém találkozón Kiskunfélegyházán 2015. március 1-jén. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A hétfői bajnokihoz hasonlóan ismét a Rába-partiak kezdték jobban a második félidőt. Dróth kilenc méterről lőtt kapura, amely megpattanva becsapta Revelandot (2-1). A gól után a kisalföldiek átengedték ellenfelüknek a játék irányítását. Az 1. FCV többször is egyenlíthetett volna, de Tóth bravúrosan védett, utóbb pedig Bényi lőtt elképesztően nagy kapufát. A Madarász-csapat teljesen beszorította ellenfelét. A 29. percben aztán Dróthoz került a labda, aki kiosztott Fintának egy kötényt, majd higgadtan a hálóba gurított Reveland mellett (3-1).

A címvédő a biztonságra törekedve magabiztosan tartotta a játékszert, így egyik oldalon sem alakult ki helyzet. Az utolsó öt percben vészkapussal, öt a négy ellen támadott a Veszprém, amely tetszetősen adogatott, de így sem sikerült helyzetbe kerülnie. Néggyel a lefújás előtt aztán az ETO vezethetett kontrát, Juanra a „semmiből” lőtt Reveland kapujába (4-1). Több gól már nem esett. A Győr ötödször hódította el a Magyar Kupát, de a nagyot küzdő Veszprém is rászolgált teljesítményével a dicséretre. Külön említést érdemelnek a bakonyiakat szép számban elkísérő szurkolók, akik az elsőtől az utolsó percig hallatták hangjukat.

A veszprémi táboron nem múlott - Fotó: MLSZA veszprémi táboron nem múlott - Fotó: MLSZ

Futsal Magyar Kupa, döntő:
Rába ETO–1. Futsal Club Veszprém 4-1 (1-1)
Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezette: Kovács, Farkas.
Győr: Tóth Gy. – Juanra, Solano. Dróth, Lódi. Csere: Mimi, Harnisch, Püspök, Palomeque, Noé, Vevé, Sáhó. Vezetőedző: Illa Sole Jordi.
Veszprém: Reveland – Bényi, Németh, Boromisza D., Vas. Csere: Finta, Tatai, Boromisza G., Tar, Bánfalvi, Bognár, László. Vezetőedző: Madarász János.
Gólszerzők: Palomeque (7.), Dróth (22., 29.), Juanra (37.), ill. Boromisza G. (14.).

Nyilatkozatok (a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek)

Illa Sole Jordi: – Pontosan erre számítottunk a Veszprémtől, amely egy fantasztikus csapat. Mindkét csapat győzelemre játszott, kicsit később sikerült eldönteni a javunkra a találkozót, mint ahogy szerettem volna. Kapusomtól, Tóth Gyulától ilyen teljesítményt vártam. Magyarország egyik legjobb csapata vagyunk, három kiváló kapusunk van, akiknek az edzésen is meg kell harcolniuk a pozícióért. Ennek köszönhető a mai kiemelkedő kapusteljesítményünk.

Dróth Zoltán: – Nagyon nehéz meccset játszottunk tegnap az elődöntőben, az első félidőben ez is meg is látszott a játékunkon. A második játékrészben korán tudtunk gólt szerezni, amely önbizalmat adott nekünk a folytatásra. Tóth magabiztosan védett, ez is erősítette a tartásunkat. A második gól után éreztem a fordulópontot, ott gondoltam azt, hogy megvan a mérkőzés.

Madarász János: – Nem éreztem, hogy olyan nagy különbség lett volna a két csapat közt, mint ahogyan azt a végeredmény mutatja. Nagyon rossz veszíteni, de ez egy olyan vereség, amely után tükörbe tudunk nézni. Természetesen gratulálok az ellenfelünknek is, hiszen ők találtak be négyszer, míg mi csak egyszer. Ez egy olyan nap volt, amikor nem sikerült minden helyzetünket gólra váltani, az ellenfélnél pedig remek kapusteljesítménnyel találkoztunk. Ha a jövőben rutinosabbak leszünk, talán megverhetjük a légiósokkal teli ETO-t. Úgy jöttünk ki, hogy jó meccset vívjunk. Azt gondolom, hogy külső szemmel nézve nagyon élvezetes lehetett a találkozó,