2021. december 7.
//
Ambrus névnap

„Megnyert” meccsen ikszelt a Veszprémi KSE

Játékvezetői tévedés is kellett az újonc Veszprémi KSE pontvesztéséhez a vendég Tata ellen a másodosztályban.

Megkezdte szereplését a férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoportjában az újonc Veszprémi KSE, amely vasárnap délelőtt a fiatal erőkből álló Tatát fogadta a Március 15. utcai sportcsarnokban.

Nehezen indult a hazaiak számára a mérkőzés, a vendégek gyorsabban és ötletesebben kézilabdáztak, akik jó védekezésüknek köszönhetően a játékrész harmadánál hárommal elhúztak (1:4). A tizenegyedik percig kellett várni a második hazai találtra, ekkor Szobol lőtte át a tatai reteszt. A folytatásban aztán összeszedte magát támadásban a VKSE: Tombor a szélről, míg Szobol átlövésből mattolta Czérnát. Érezhetően magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak Elek László tanítványai, akik védekezésben is rendezték a sorokat. Szobol hétméteresből egyenlített a 17. percben (7:7).

Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek, a hazaiaknál Márton volt elemében, a másik oldalon Szövérfi bizonyult tarthatatlannak. 10:10 után átvette a vezetést a hazai együttes, s állva hagyta ellenfelét a játékrész végéhez érve. Szász védésekkel mutatkozott be, az elbizonytalanodó Tata az utolsó nyolc percben gólképtelen maradtak. A bakonyi támadógépezet kíméletlenül kihasználta az ellenfél megingását. A Pásztor-Márton duó két-két találatot jegyzett, s Heiczinger is feliratkozott a gólszerzők közé. A félidei állást Szobol alakította ki hétméteresből (16:10).

Fordulás után a tataiak jelezték: nem tekintik lefutottnak a mérkőzést, s 5:0-s rohammal felzárkóztak. Kanyó Balázs egyszer, testvére Ádám kétszer volt eredményes, Szám és Szövérfi is közelebb lopta csapatát az emberhátrányba kerülő Veszprém ellen, amely kiegészülés után sem találta az ellenfél játékának ellenszerét. (36. perc: 16:15). Tombor hétméteresből törte meg a gólcsendet, majd állandósulni látszott az egy-kétgólos differencia (45. perc 20:19).

Gólzáporossá vált a meccs, a szívósan játszó rivális nem akart leszakadni. Az utolsó percre fordulva kétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző, amikor Kanyó Ádám hatodik találatával egyre hozta fel csapatát. Eldönthette volna a két pont sorsát a hazai csapat, azonban a vendégek kapusa, Czérna úgy hárította a veszprémi löketet, hogy a testéről felpattanó játékszer a tetőszerkezetet érintette. Téves játékvezetői döntés miatt azonban az ellenfél kapta meg a labdát, amely büntetőt harcolt ki a másik oldalon, Hímer pedig higgadtan gólra is váltotta a hetest. A Veszprém villámgyorsan időt kért, de válaszolni már nem maradt ideje. Pásztor Istvánék tehát nyerhető meccsen döntetlennel mutatkoztak be (26:26).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 1. forduló:
Veszprémi KSE–Tatai AC 26:26 (16:10)
Március 15. utcai sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Veszprém: Szabó I. – Tombor 5 (2), Szobol 8 (3), Kovács Gy., Gulás 2, Márton B. 6, Pásztor 4. Csere: Csíki, Szász (kapusok), Kisék, Kis Á., Lelkes, Márkus, Károlyfi, Bonyhádi, Heiczinger 1. Vezetőedző: Elek László.
Tata: Czérna – Endrédi D. 1, Lehőcz, Szám 2, Szalczinger, Szövérdfi 8, Kanyó Á. 6. Csere: Varga A. (kapus), Kanyó Be. 5 (2), Kanyó Ba. 1., Hímer 3 (1), Márton Á., Endrédi P., Szerencsés, Kállai, Vaskó. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.

Szombaton játszották:
Csurgói KK U23–MKB Veszprém U23 33:28 (15:16)

Utolsó módosítás: 2021. december 4. 20:03
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 12. 2021. december 11. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Csurgói KK
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. 2021. december 4. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Fejér-B.Á.L. Veszprém 27-27
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 10. 2021. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém NEKA 29-32
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 9. 2021. november 20. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Fejér-B.Á.L. Veszprém 28-21