2022. május 21.
//
Konstantin névnap

A Csurgó örülhetett az egy pontnak

Újabb utolsó perces döntetlent játszott a Veszprémi KSE a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Öt forduló után is veretlen ellenfél jött vendégségbe a Veszprémi KSE csapatához. A csurgóiak eddig négy győzelem mellett egyszer ikszeltek, így kemény mérkőzésre számíthatott a Zsigmond legénység vasárnap délután a Március 15. utcai sportcsarnokban.

Főként a védekezés dominált mindkét oldalon az első tíz perc után. Hazai oldalon Végh és Heiczinger, a vendégeknél pedig Döme és Tóth volt eredményes a játékrész első harmadában (2:2). A Veszprém, majd kisvártatva ellenfele is elkapta a fonalat támadásban. A vendéglátó Márton és Szobol átlövés góljaival újabb tíz perc elteltével háromgólos fórt alakított ki (10:7), dacára annak, hogy többször is emberhátrányba került.

Szobol és Márton pókhálózták ki a csurgói portát, néggyel is megléptek Pásztorék (27. perc: 14:10). Dimitrivski akcióból, Csalló pedig büntetőből csökkentette a Somogy megyeiek hátrányát, akik újabb emberelőnyös helyzetüket kihasználva kettőre zárkóztak az utolsó minutumban. Ekkor jött Szobol, aki a dudaszó előtt szerezte önmaga ötödik, csapata tizenhatodik találatát (16:13).

Fordulást követően ismét magára engedte ellenfelét a fáradó VKSE. Tíz perc után elolvadt a félidei háromgólos előny, s új meccs vette kezdetét (18:18). Zsigmond György az egész meccsen forgatta együttesését, amelynek szüksége is volt minden energiatartalékára, hiszen először a találkozó folyamán futhatott ellenfele után. Hanusz gyorsindításból, Dimitievszki átlövésből keserítette Szász életét (44. perc 20:21). Gulás beállásával jobban ültek a veszprémi akciók, de továbbra is tarthatatlannak bizonyult a csurgóiak légiósa, aki hét gólt jegyzett a mérkőzésen.

Emberhátrányban sikerült megfordítani az állást. Pásztor szélről, majd Gulás betörésből volt eredményes, míg Szász megfogta Hanusz hétméteresét. (50. perc 23:22) Többször is támadhatott a kétgólos vezetésért a hazai alakulat, Szász pedig újabb hétméterest védett, de az utolsó perchez érve így is csak egy találat volt Pásztorék fórja. Időt kért a Csurgó, amely egy szerencsés góllal egyenlített. Pásztor sarokba tartó lövését viszont kitornászta a csurgói hálóőr, így értékes pontot rabolt a csurgói U23-as csapat.A VKSE harmadszor játszott döntetlent a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 6. forduló:
Veszprémi KSE–Csurgói KK U23 26:26 (16:13)
Március 15. utcai sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Bíró, Kiss.
Veszprém: Szász – Végh 1, Szobol 7, Kisék 1, Kovács Gy. 2, Pásztor 2, Márkus. Csere: Csiki (kapus), Gulás 4, Márton 5, Kis, Tombor 3 (1), Bonyhádi, Heiczinger 1, Valler. Vezetőedző: Zsigmond György.
Csurgó: Balogh T. – Szkokán 3, Győri, Döme 5, Hári, Tóth K. 3, Hanusz 4 (1). Csere: Balogh Á., Horváth M. (kapusok), Megyeri, Csordás, Kovacsics, Csalló 3 (3), Győrffi 1, Balogh P., Dimitrievski 7. Vezetőedző: Bencze József.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4.

Edzői nyilatkozatok

Zsigmond György: – Nem játszottunk jól, de nagy küzdelem zajlott a mérkőzésben, melyben benne volt a győzelem. Azon dolgozunk, hogy az ilyen meccseket a magunk javára fordítsuk.

Bencze József: – A jó erőkből álló Veszprém ellen jól küzdöttünk. Egy komoly NB I-es sora van az ellenfélnek, amely még mai is megállná a helyét az élvonalban. Örömteli, hogy gyorsaságunkkal el tudtuk tüntetni a fizikális hátrányunkat. Aki a Veszprém otthonából pontot tud elvinni, jó eredményt ért el.

Utolsó módosítás: tegnap 20:58
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 26. 2022. május 29. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém FTC
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 25. ma 19:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 24. 2022. május 15. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 33-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 23. 2022. május 7. 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok NEKA Fejér-B.Á.L. Veszprém 28-25
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 22. 2022. április 30. 18:00 Budakalász, Sportcsarnok Budakalász Fejér-B.Á.L. Veszprém 25-25