Az idény eddigi legnehezebb kihívása elé nézett a veszprémi kézilabdacsapat, amely a Bajnokok Ligája vasárnapi szuperrangadóján Párizsba látogatott. A B csoportban éllovas Telekom és a második helyen álló PSG csatáját az európai szövetségnél a hét meccsének választottak. Az idén remeklő veszprémi együttesnek volt miért visszavágnia, hiszen az előző évadban háromszor is – a csoportkörben oda-vissza, s a kölni elődöntőben – is vereséget szenvedett a francia sztárcsapattól.
Ljubomir Vranjes vezetőedző egy helyen változtatott a keretben a múlt heti, Aalborg elleni csatához képest: Jamali Iman helyett Renato Sulicnak szavazott bizalmat. A csapatkapitány Nagy László még nem épült fel ujjsérülését követően, így nem tudott segíteni társainak. S ezúttal is kimaradt a két fiatal, Győri Mátyás és Ligetvári Patrik. A vendéglátónál Daniel Narcisse, Luc Abalo és Luka Karabatic nem szerepelhetett sérülés miatt.
Blagotinseket rögtön az első hazai támadásnál kiküldték két perce, az emberelőnyt Sagosen használta ki. Omeyer védéssel, Nikola Karabatic pedig góllal mutatkozott be. Manaszkov éles szögből szerezte a mieink első gólját, majd egy gyors ellentámadás végén Marguc egalizált (5. perc: 2-2). A PSG azonnal visszavette a vezetést, Sagosen és Remili is megzörgette Alilovic hálóját. Nagyon kellett Ilic átlövése, amit Karabaticé követett. A fiatal Sagosen óriási lendülettel és roppant eredményesen kezdett, de Tönnesen és Manaszkov vezetésével tartani tudta a lépést a magyar bajnok (9. perc: 6-5).
Sagosen és Ilic pengeváltása után jókora hullámvölgybe kerültek a veszprémiek, amiben jelentős szerepe volt az ihletett formában védő Omeyernek. A negyvenegy esztendős kapuskiválóság Ilic hetesét, valamint Lékai és Tönnesen lövéseit is könnyű szerrel hárította. Remili duplájával, Konkoud és Hansen bombáival a játékrész derekánál ötre nőtt a különbség (11-6).
Úgy tűnt, hogy jót tett együttesének Ljubomir Vranjes időkérése, Marguc nyolcperces gólcsendet tört meg büntetőből, s Blagotinsek is betalált. Sajnos a szlovén beállós begyűjtötte a második kisbüntetését is, Nielsen így könnyedén lőtt a hálóba. Ilic helyére az expárizsi Accambray érkezett, aki kétszer is túljárt Omeyer eszén (22. perc: 12-10). Harmadik párharcukat azonban már a portás nyerte, közben Remili és Nilsen is szaporította góljai számát. Így tehetett volna Manaszkov is, de ő is kihagyta a hetest. Hansen kétperces figyelmeztetését kihasználva aztán akcióból már eredményes volt a macedón balszélső (25. perc: 15-11).
A hajrában sorrá fújták a kiállításokat a dán sípmesterek, Schuch és Konkoud is szusszanhatott két percig. A bakonyi védekezés feszessége elmaradt a megszokottól, egyértelműen uralta a találkozót a Párizs. Karabatic percei következtek, aki hat akciógóllal zárta az első felvonást. Már hat is volt közte, Nilsson végül ötre csökkentette a hátrányt (19-14).
A Telekom kezdte jobban a második fél órát, Ilic célzott pontosan és a csereként beállt Ugalde is feliratkozott a gólszerzők közé. Érdekesség, hogy Gensheimer először lőtt kapura, a szintén csere Mikler bánta. Gajic hetese kimaradt, de akcióból kétszer is eredményes volt. Mikler előtte fontos pillanatban fogta meg Sagosen hetesét (37. perc: 21-18).
Gensheimer hétméterese kimaradt, de a kipattanót bevágta a német szuperklasszis. Egyértelműen érződött, hogy a veszprémiek egy pillanatra sem tekintették lefutottnak a találkozót. Hátrányban is kiválóan küzdött a magyar együttes. Nilsson után Gajic kínaiból szerezte a meccs legszebb gólját, a meccs kétharmadához érve kettőre olvadt a hazai fór (22-20).
Gajic a folytatásban hibátlanul értékesítette a helyzeteit, miközben Mikler is többször is bravúrral védett. Tönnesen támadójátéka is feljavult, újabb löketével a 45. percben egyre olvadt a különbség (25-24). Igaz, csak néhány pillanatra, Hansen ugyanis újra megvillant.
Serdarusic időt kért, Remili kiskiállítását Tönnesen használta ki góllal. Mikler hárított, Vranjes is időt kért. Az egálért támadhatott a magyar rekordbajnok, de Omeyer megint kibabrált a végül gól nékül maradó Lékaival. Hansen viszont nem hibázott, s Kempf sem, mínusz háromnál kezdődött az utolsó tíz perc (28-25).
A végjátékban Ilic kakaskodott kétszer is Sagosennel, másodjára már kiállítás lett mindkettejük „jutalma”. A Vranjes-csapat már csak futott ez eredmény után, a gallok magabiztosan őrizték három-négygólos előnyüket. Fiatal jobbszélsőjük, Kempf zsinórban hatszor is becsapta Miklert. A 33-28-as végeredményt is ő állította be. A Vranjes-érában először szenvedett vereséget tétmeccsen a Veszprém, amely jövő szombaton (17.30) hazai környezetben vághat vissza.
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 7. forduló:
Paris Saint-Germain Handball–Telekom Veszprém 33-28 (19-14)
Párizs, 4000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok).
PSG: Omeyer – Konkoud 1, Remili 4, Nielsen 3, Sagosen 6, N. Karabatic 8, Gensheimer 2. Csere: Corrales (kapus), Mollgaard, M. Hansen 3, Kempf 6, Damjanovic, Stepancic. Vezetőedző: Zvonimir Sedarusic.
Veszprém: Alilovic – Marguc 4 (3), Tönnesen 5, Blagotinsek 1, Schuch, Ilic 4, Manaszkov 3. Csere: Mikler (kapus), Lékai, Terzic, Nilsson 3, Accambray 2, Ugalde 1, Gajic 5. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/3.
A csoport többi meccsén:
Aalborg–Kielce 30-34 (14-18)
THW Kiel–Celje 26-29 (15-14)
Szombaton játszották:
Meskov Breszt–Flensburg 28-30 (15-16)
Nyilatkozatok a mérkőzést közvetítő Sport 1 tv-nek
Ljubomir Vranjes: – Az első félidőben gyakorlatilag minden egy az egy elleni szituációban alulmaradtunk. Emellett tizenegy lövésünk is elakadt Omeyerben, köztük két hétméteres is. Nem működött jó a védekezésünk, nem voltunk kellően agresszívak. A második félidőben visszajöttünk a meccsbe, s megvolt a labdánk az egyenlítéshez. Nem játszottunk jól, de a végén így is közel álltunk ahhoz, hogy jobb eredménnyel távozzunk. Az első félidőben semmi nem jött össze abból az öt-hat taktikai elemből, ami ahhoz kellett volna, hogy legyőzzük a Párizst. A szünet után visszajöttünk, ekkor már három-négy elem is jól működött. Fel is tudtunk zárkózni, de egy ilyen magas szintű csapat ellen, mint a Párizs, ez nem elég a győzelemhez.
Mikler Roland: – Két teljesen különböző félidőt játszottunk. Tálcán kínáltuk az ötgólos előnyt a franciáknak, ezt nem szabadott volna megengednünk. Ennél sokkal jobban is képesek vagyunk kézilabdázni, s otthon fogunk is. A második félidő rendben volt, egyenlíthettünk volna, de hiányzott még egy kis plusz. Olyan félidőt, mint az első, nem engedhetünk meg magunknak még egyszer. Veszprémben úgy kell játszani, ahogy itt a második félidőben tettük.