Óriási veszteség érte a veszprémi labdarúgást azzal, hogy a felnőtt csapat kizúgott a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságból, amivel egy három évvel ezelőtt elindított értékmentő projekt jutott ezzel vissza a startvonalra.
Emlékeztetőül: 2015 februárjában megszűnt városunkban a felnőtt labdarúgás, mivel az akkori sportvezetés szezon közben visszaléptette a szebb napokat is megélt Veszprém FC-t az NB III küzdelmeitől. A városvezetés támogatásával még a nyáron új klub alakult. A VLS a Felsőörs licenszével rögtön a megyei I. osztályban kezdhetett, amelyet meg is nyert, s az osztályozós párharcot is sikeresen megvívta, kiharcolva ezzel az NB III-as szereplés jogát. A 2016/17-es szezon elején aztán rögtön kiütközött, óriási a szakadék a megyei I. osztály és az NB III között. Ekkor még csodát tudott tenni a másodedzői posztról előre lépő Orbán Tamás, aki egy bravúros tavaszi szerepléssel NB III-ban tudta tartani a bakonyiakat.
– Azt gondoltuk, hogy a sikeres tavaszt produkáló gárdára építve nem lehetnek gondjaink 2017/18-as bajnokságban. Sajnos azonban nem úgy alakultak a meccseink ősszel, ahogy azt elterveztük. Azok a játékosok, akik korábban húzóembernek bizonyultak, ősszel csak elvétve tudták hozni a formájukat, s a többi igazolásunk sem sikerült elég jól. Egy idő után a csapat morálja is bomlásnak indult, ezért döntöttünk az edzőváltás mellett – tekintett vissza a nemrég lezárult bajnokság első felére Szabó Péter sportigazgató. Mint ismeretes, Orbán Tamás székét az a Vágó Attila vette át, aki korábban másodosztályban is dirigált a királynék városában.
Vágó Attila gyakorlatilag új csapatot épített a téli szünet alatt, de a várt lendület vele sem érkezett meg a VLS-hez, amiben közrejátszott az is, hogy Prágai Juraj jogosulatlan szerepeltetése miatt négy pontot levontak a mieinktől. – Az első perctől kezdve nyomás alatt játszott a gárda, s utólag úgy tűnik, túl radikálisan nyúltunk bele a keretbe is. Nem indult jól a szekér, a közvetlen riválisoktól nem tudunk pontot gyűjteni az elején, ez pedig görcsössé tette a fiúkat. Ahogy kezdett összeállni a játékunk, jött néhány eredmény, amely azt mutatta, hogy összejöhet a bennmaradás, de a végére elfogytunk – tette hozzá Szabó Péter, aki kiemelte, morálisan is nagyon rosszkor jött a Magyar Labdarúgó Szövetség pontlevonása. Eközben a klub utánpótláscsapatai sem remekeltek: az U16-os, az U17-es és az U19-es gárda is búcsúzott a másodosztályú utánpótlás bajnokságoktól.
A VLS sportigazgatója önkritikusan fogalmazott a csapat várakozásokon aluli teljesítményével kapcsolatban, s azt is megtudtuk, hogy amint biztossá vált a kiesés, felajánlotta lemondását, amelyet nem fogadott el a klub elnöksége. – Sokan hibáztunk, de nem szeretnék senkire sem ujjal mutogatni. Vállalom a saját felelősségemet a kudarcban, hiszen nem tudtam kellően kontroll alatt tartani azokat az ügyeket, amelyek a pontlevonáshoz és a kieséshez vezettek. Változások léptek életbe a csapatnál és továbbiak is várhatóak. Egy biztos, azzal, hogy ismét bizalmat kaptam, kutya kötelességemnek érzem, hogy a lehető legrövidebb úton visszajuttassam ezt az együttest a harmadosztályba. Tisztán látszik, hogy ehhez meg kell újulnunk, ami az utánpótlásunkat is érinteni fogja. Nem tehetjük meg, hogy most féleállunk, s hagyjuk, hogy elvesszen az, amiért eddig dolgoztunk – árulta el Szabó Péter, aki strukturális átszervezést is fontolgat, de további személyi kérdésekről még nem kívánt nyilatkozni.
– Új alakulatot kell építeni, méghozzá úgy, hogy a sikerrel megvívott bajnokság után az osztályozón is esélyesként léphessünk pályára. A jövőben is számítok a veszprémi kötődésű futballistákra ebben a harcban, de még korai konkrétumokról beszélni, hiszen a városvezetésnek, mint legfőbb támogatónknak állást kell foglalnia a jövő évi támogatás összegéről – zárta gondolatait Szabó Péter.