A régen áhított BL-győzelem kivívása nem csak mérföldkövet jelenthet a Telekom Veszprém klubtörténetében, hanem új időszámítás kezdetét is, hiszen a kölni négyes döntőben búcsújátékra készül a kézilabdasport két világnagysága, a nélkülözhetetlennek tűnő Nagy László, és a vele együtt szintén kétszeres Bajnokok Ligája aranyérmes Momir Ilics. Búcsúra, de nem távozásra. A 39 esztendős Nagy a klub sportigazgatója lesz, a nála egy évvel fiatalabb „Momo” pedig az az utánpótlás részleg másodedzője. Dr. Csík Zoltán, a Veszprém Handball Team Zrt vezérigazgatója szerint példaértékű az a gondoskodás. amelynek köszönhetően a visszavonult és most búcsúzó játékosnagyságok az „Építők” kötelékében maradva kamatoztathatják a tapasztalatukat. Szavait támasztja alá, hogy Gulyás István, Gulyás Péter, Iváncsik Gergő, Ivo Diaz és Carlos Pérez már jó ideje a szakmai stáb tagja.
– Kevés olyan klubról tudok, ahol annyira megbecsülik azokat a kézilabdázókat, akik hosszú éveken át hol a válogatottat, mondhatjuk a nemzetünket, hol pedig a munkaadó egyesületüket szolgálták becsülettel és maradéktalan odaadással. Közülük sokaknak a kézilabda az egyedüli szakmája, a megélhetés és a boldogulás forrása, és mivel számunkra ők a tudás fái, magától értetődő, hogy a szakmai stábunkban van a helyük – nyilatkozta Csík Zoltán az SzPress Hírszolgálatnak.
Menesztenie kellett Vranjest
A vezérigazgató ezek után nem véletlenül hozta fel a tavaly ősszel kialakult válságos helyzetet, amikor betelt a pohár és a Vardartól elszenvedett gyalázatos vereség után oda kellett állnia Ljubomir Vranjes elé, és a testületi döntést képviselve ajtót mutatnia a várakozásoktól jócskán elmaradó svéd vezetőedzőnek.
– Most már elmondhatom, hogy nem voltak kész terveink, „A” „B” vagy „C” megoldásunk a villámgyors helyettesítésre. Tisztában voltunk azzal, hogy idény közben nem lehet csak úgy „leakasztani a fogasról” egy olyan szakembert, aki képes visszavezetni a csapatunkat a sikerek útjára – folytatta Csík Zoltán. – Feszült volt a helyzet, de senkisem esett pánikba. A klubunk nagyságát és erejét bizonyítja, hogy bizalommal fordulhattunk Gulyás Istvánhoz, segítőtársaként pedig Pérez „Charlie”– hoz, és bízhattuk meg őket azzal, hogy vegyék át a kormánybotot. Soha nem fogom elfelejteni a kilábalás kezdetét jelentő breszti BL-mérkőzésünket, a hajmeresztő hajrával kiharcolt egygólos győzelmünket, ami többek között a rutinos Gulyás Pista higgadtságának és a hajrában a támadásban bevetett hét a hat elleni bátor húzásának is volt köszönhető.
Davis először ellenkezett
Amikor sikerült megállapodniuk az egykor a spanyol bajnokságban madridiként a „barcás” Nagy Lászlóval is sok nagy csatát vívó David Davisszel, nem eltitkolt kompromisszumos megoldás született. A Telekom Veszprém elfogadta, hogy a spanyol vonalat visszahozó szakember az egyiptomi válogatott vezetéséről egy ideig nem mond le, Davis viszont kénytelen volt belemenni abba, hogy munkáját nem az ő kigondolt „légiós” csapata, hanem magyar szakemberek fogják segíteni.
– Az első csapat vezetőedzője te vagy, a stábot viszont mindig a klub fogja adni, méghozzá magyart, benne az ikonjainkkal – tudattam vele. – Ezzel vége is volt a vitának, és az eredményeink azt bizonyítják, hogy a modell olajozottan működik. Itt Veszprémben egyébként azért mennek újra jól a dolgok, mert mindenki tudja a dolgát, tisztában van a feladatával és hatáskörével. Meggyőződésem, hogy a jövőben, Nagy László és Momir Ilics munkába állása után is erre az összhangra és a tudatos építkezésünkre lehetünk majd büszkék. Előbb azonban, már vasárnap este ünnepelni szeretnénk – mondta befejezésül a Veszprém Handball Team Zrt vezérigazgatója.