2019. október 20. // Vendel névnap

Csapatuk és városuk mellett hazájukat is képviselték

2019. július 9. 17:25
veszpremkosar.hu
A szívünk vitt minket, ameddig csak vihetett... S ha még úgy is tűnik, hogy nagy eredményt nem sikerült elérnünk, mi minden pillanatát sikerként éltük meg , hiszen a fejlődésünket szolgálta! – emlékezett vissza Völgyi Marcell a múlt heti, litvániai 3x3 Challenger Tornára, amelyen a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém országos bajnokként hazája mellett, városát is képviselte.

Lustálkodás a nyári szünidőben? Ugyan. A HOYA-Pannon Egyetem kötelékében bizonyították a játékosok, hogy a hangsúlyt sokkalta inkább helyezik a fejlődésre, mint a semmittevésre. Természetesen arról szó sincs, hogy egy profi játékos nem pihenheti ki magát a jól megérdemelt szabadságának idején, de a veszprémi kosárlabdázók mindig is tisztában voltak vele, hogy adott pillanatban mi az, ami éppen prioritást élvez az életükben.

Nem történt ez másképp a múlt hét elején sem, ugyanis azzal, hogy az idény végén a királynék városának 3x3-as csapata megnyerte a Decathlon B33 Tour 2019 országos döntőjét, jelenése volt a litvániai Raudondvaris városában rendezett Challenger Tornán. A HOYA-PE Veszprémnek igaz, nem sikerült továbbjutnia csoportjából a negyeddöntőbe, de rengeteg tapasztalattal és élménnyel gazdagodott az ütközeten: ennek kapcsán kérdezte a veszpremkosar.hu csapatuk bedobóját, Völgyi Marcellt.

Fotók forrása: veszpremkosar.huFotók forrása: veszpremkosar.hu

– Milyen érzéssel töltött el benneteket, hogy országos bajnokokként a hazátokat képviselhettétek Litvániában?

– Nagyon jó érzés volt, azonban lélekben inkább úgy éltük meg, hogy az egyesületünket, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprémet képviseljük. Egyedüli magyar csapatként, természetesen benne volt a fejünkben az is, hogy a hazánkról sem feledkezhetünk meg, azonban mivel más országokból több alakulat is érkezett, inkább az volt az érzésünk, hogy mi a királynék városát, illetve magunkat képviseljük.

– Ha már szóba jött szeretett városunk: mit jelentett számotokra, hogy sok-sok lelkes szurkoló szórított értetek itthonról?

– Boldogsággal töltött el bennünket minden bíztató mondat: akár egy fel a fejjel is. Hiszen nem feltétlenül alakult úgy a megmérettetés, ahogy azt szerettük volna, de ezúttal ebben ennyi volt.

– Igaz, nem sikerült továbbjutnotok a csoportból a negyeddöntőbe, de arról azért ne feledkezzünk meg, hogy az ellenfelek sorai közt profi alakulatok is szerepeltek!

– Ha még úgy is tűnik, hogy nagy eredményt nem sikerült elérnünk, mi minden pillanatát sikerként éltük meg, hiszen a fejlődésünket szolgálta! Már ránézésre is erősebbnek, illetve felkészültebbnek tűntek az ellenfeleink nálunk, úgyhogy elsősorban magunknak akartunk bizonyítani: ez pedig kétségkívül sikerült.

Völgyi MarcellVölgyi Marcell

– A második mérkőzéseteken megsérültél, felszakadt a szemöldököd. Mit éreztél akkor, amikor tudatosult benned, hogy a társaid már "nem számíthatnak rád"?

– Amikor vittek a kórházba, igazándiból nem is a sérülés járt a fejemben: az nem fájt, nem is bosszantott. Az viszont rettentően, hogy azon a mérkőzésen már nem segíthettem a barátaimnak. Azt az érzést nem kívánom senkinek...

– Mondhatni, az időjárás sem bánt veletek kesztyűs kézzel, hiszen nyárból az őszbe csöppentetek.

– Abszolút! Én meg naívan csak egy farmert vittem magammal... Szenvedhettem is vele eleget. Ugyanis végig csepergett az eső, így nem volt egyszerű a történet. Emiatt sokszor a játékot is meg kellett állítani a meccsek alatt, de nézzük a jó oldalát: legalább lehetett szusszanni egyet.

– Ha búcsúzásképp egy mondatban kellene összefoglalnod a litvániai emlékeket, akkor hogy fogalmaznál?

– A szívünk addig vitt minket, ameddig csak vihetett...

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1 BUDAFOK 4 3 0 1 358 314 0 7
2 HOYA-PE Veszprém 3 2 0 1 297 289 0 5
3 Miskolc 3 2 0 1 264 238 0 5
4 MAFC 3 2 0 1 267 261 0 5
5 BKG 3 2 0 1 288 274 0 5
6 Baja 3 2 0 1 241 220 0 5
7 MTK 3 2 0 1 276 264 0 5
8 Salgótarján 3 2 0 1 240 248 0 5
9 TF-BP 4 2 0 2 329 325 0 6
10 Vasas Akadémia 3 1 0 2 215 243 0 4
11 Nagykőrösi Sólymok 3 1 0 2 232 250 0 4
12 Nyíregyháza 3 1 0 2 251 243 0 4
13 PVSK 3 0 0 3 236 275 0 3
14 Honvéd 3 0 0 3 241 291 0 3
Utolsó módosítás: 2019. október 18. 16:55
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
Kosárlabda Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport 4. tegnap 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium sportcsarnoka HOYA-PE Veszprém Vasas Akadémia 92-91
Kosárlabda NB I/B Piros csoport 3. 2019. október 15. 17:00 Nyíregyháza HOYA-PE Veszprém Nyíregyháza 105-87
vehirsport.hu

További cikkek

A HOYA nevetett a végén
A HOYA nevetett a végén
Komédiába illő végjáték, illetve hosszabbítás után végül megőrizte hazai hibátlan mérlegét a HOYA a vendég Vasas Akadémiával szemben szombaton este a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának negyedik fordulójában.
Megőrizné hibátlan hazai mérlegét a HOYA
Megőrizné hibátlan hazai mérlegét a HOYA
Korántsem lesz egyszerű a feladatunk, hiszen a fővárosiak vezetőedzője, Faragó Péter hihetetlen jó munkát végez – nyilatkozta klubja hivatalos honlapjának a center Völgyi Marcell, excsapata, a Vasas elleni szombati (18.00) hazai bajnoki összecsapás előtt.
Nem bírtak Hobbs-szal a Mérész-tanítványok
Nem bírtak Hobbs-szal a Mérész-tanítványok
Nem találták meg az amerika légiós Hobbs Bryton játékának ellenszerét kedden este városunk másodosztályú férfi kosárlabdázói, akik végül 105-87-re alulmaradtak a vendéglátó Nyíregyháza otthonában a Piros csoport harmadik fordulójában.
Itthon tartotta pontjait a HOYA
Itthon tartotta pontjait a HOYA
Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán szombaton este a Mérész Csaba vezette HOYA-PE Veszprém az NB I/B Piros csoportjában újonc Salgótarján ellen a második fordulóban.
Veszprémnek is lehet kerekesszékes kosárcsapata
Veszprémnek is lehet kerekesszékes kosárcsapata
Népszerűsítési céllal az MKOSZ Veszprémben rendezte a Kerekesszékes Kosárlabda Magyar Kupa döntőjét szombaton. A párbeszéd már elindult, hogy a városban kerekesszékes csapat jöjjön létre. A fél csapat már megvan.
2019. október 20. // Vendel névnap