2020. augusztus 7. // Ibolya névnap

A Bakony új tájait ismerhették meg a tájfutók

Október 19-20-án országos rangsoroló tájékozódási futóversenyt rendezett a Jásdi Tájékozódási Sportnapok keretében a Veszprémi Honvéd Sportegyesület.

A Honvéd Kupa 2019. évi normáltávú futamain háromszázan indultak, harminchat magyar, továbbá egy szlovák és egy osztrák sportegyesület színeiben.

A focipályára kilátogató családok a kezdőknek tervezett, szalagozással segített „valódi”, erdei tájfutó pályákon kívül több kísérő programon ismerkedhettek a sportággal. A legkisebbek egy nekik szóló gyerekversenyen kereshettek állatfigurás bójákat, a nagyobbak már térképpel a kezükben megpróbálhattak eligazodni egy labirintusban, illetve egy 4x4 ellenőrző pontból álló mátrix pályán, de az íjászatot és a légpuskalövészetet is kipróbálhatták az érdeklődők

– tudtuk meg Mérő Edittől, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutó szakosztályának sajtóreferensétől.

A 14 éves fiúk dobogója: 2. Blaskó Benedek, 1. Bálint Gergő, 3. Barát Miklós - Fotó: Wieder FerencA 14 éves fiúk dobogója: 2. Blaskó Benedek, 1. Bálint Gergő, 3. Barát Miklós - Fotó: Wieder Ferenc

A Jásd környéki terep komoly fizikai kihívást jelentett a versenyzőknek, kategóriától függően több száz, akár 400 m-t is meghaladó függőleges szintemelkedést kellett legyűrniük a meredek hegyoldalak között, de még a legkisebbek, a 10-12 évesek is legalább 100 méter szintkülönbségű pályákat teljesítettek a változóan futható erdőben.

A terepről nem készült korábban még tájfutó térkép, így a Bakonynak egy „vadonatúj” részét ismerhették meg a résztvevők.

A Veszprémi Honvéd Sportegyesület képviselői kilenc arany-, nyolc ezüst- és négy bronzérmet szereztek a megmérettetésen.

Eredmények:

  • F10D: 3. Molnár Iván
  • F12C: 2. Majerhoffer Márton
  • F14B: 1. Bálint Gergő, 2. Blaskó Benedek, 3. Barát Miklós
  • F18B: 1. Gaschler Máté, 2. Kovács Márk
  • F40: 1. Vajda Zsolt
  • F55: 2. Domán Gábor
  • F65: 1. Horváth Tivadar, 2. Bacsó Attila
  • F75: 1. Vass Tibor
  • N10D: 2. Kovács Borbála, 3. Gaschler Janka
  • N12C: 3. Etlinger Zsófia
  • N14B: 1. Gaschler Emma, 2. Engi Lilien
  • N18B: 1. Lantai Lili
  • N55: 1. Böröczkyné Makai Anna
  • N65: 2. Wieder Ilona
  • N70: 1. Komár Béláné
vehir.hu
2020. augusztus 7. // Ibolya névnap