2020. április 4. // Izidor névnap

Az Év sportolója Gála 2019: a Telekom Veszprém, valamint Rasovszky és edzője is jelölt

Megkezdődött az internetes szavazás 2019 legjobb sportolóira - a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 62. alkalommal voksolhatnak. Csapatban a Telekom Veszprém, a férfiaknál pedig a Balaton Úszó Klub Veszprém világbajnoka, Rasovszky Kristóf, valamint edzője, Szokolai László is jelölt az elismerésre.

A jelöltek:

férfiak:
Halász Bence (kalapácsvető)
Kopasz Bálint (kajakos)
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Lőrincz Viktor (birkózó)
Michelisz Norbert (autóversenyző)
Milák Kristóf (úszó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)
Siklósi Gergely (párbajtőröző)
Szatmári András (kardozó)

nők:  
Barka Emese (birkózó)
Bodonyi Dóra (kajakos)
Busa Andrea (kick-boxos)
Csipes Tamara (kajakos)
Hosszú Katinka (úszó)
Kapás Boglárka (úszó)
Késely Ajna (úszó)
Major Veronika (sportlövő)
Maráz Zsuzsanna (ultrafutó)
Márton Anita (súlylökő)

edzők:
Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina (rövidpályás gyorskorcsolya)
Pat Cortina (női jégkorongválogatott)
Dancsházy-Nagy Tamás (Siklósi Gergely)
Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)
Demeter Irén (Kopasz Bálint)
Petrov Árpád (Hosszú Katinka)
Selmeci Attila (Milák Kristóf)
Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott)
Szokolai László (Rasovszky Kristóf)
Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

Az év csapata (egyéni sportágak csapatversenye):
Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)
Férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex)
Kettesfogathajtó-válogatott (Hölle Martin, ifjabb Dobrovitz József és Osztertág Kristóf)
Női kajak négyes (Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra)
Női kajak kettes (Medveczky Erika, Hagymási Réka)
Női maratoni kajak kettes (Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta)
Női kenu kettes (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)
Női teniszpáros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)
Repülőhollandi-egység (Majthényi Szabolcs, Domokos András)
Soling-csapat (Litkey Farkas, Joó Kristóf, Németh Pepe)

A Telekom Veszprém is jelölt az év csapata címreA Telekom Veszprém is jelölt az év csapata címre

Az év csapata (klasszikus csapatsportok):
3x3-as női kosárlabdaválogatott
Ferencváros (labdarúgás)
FTC-Telekom (férfi jégkorong)
FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda)
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Női jégkorong-válogatott
Siófok KC (női kézilabda)
Sopron Basket (női kosárlabda)
Telekom Veszprém (férfi kézilabda)
Vasas Óbuda (női röplabda)    

az Év férfi labdarúgója:
Cseri Tamás (Mezőkövesd)
Dibusz Dénes (FTC)
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Holman Dávid (Slovan)
Davide Lanzafame (FTC, Honvéd)
Willi Orbán (RB Leipzig)
Pátkai Máté (Mol Fehérvár)
Szalai Ádám (Hoffenheim, Mainz)
Szoboszlai Dominik (Salzburg)
Vida Máté (DAC)

az Év női labdarúgója:
Csiki Anna (Ferencváros)
Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)
Fenyvesi Evelin (Ferencváros)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Mosdóczi Evelin (Ferencváros)
Rácz Zsófia (Haladás-Viktória)
Szabó Viktória (Ferencváros)
Turányi Lilla (MTK)
Vágó Fanny (St. Pölten, Ferencváros)
Zeller Dóra (Bayer Leverkusen)

Fogyatékos sportolók:

nők:
Biacsi Ilona (paraatléta)  
Ekler Luca (paraatléta)     
Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)    
Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó)
Illés Fanni (paraúszó)    
Latinovics Lívia (speciális szövetség tornász)    
Madarászné dr. Mező Boglárka (kerekesszékes vívó)
Pap Bianka (paraúszó)    
Szilágyi Zsanett (speciális olimpia úszó)
Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező)    

férfiak:
Déri Dávid (szervátültetett triatlonista)    
Fecske József (speciális olimpia erőemelő)
Földi Bence (hallássérült kerékpáros)    
Jenei Zoltán (speciális olimpia úszó)
Juhász Szebasztián (speciális olimpia tornász)
Juhász Zoltán (szervátültetett bowlingozó)
Kiss Péter Pál (para kajak-kenus)     
Mezei Gergő (szervátültetett atléta)    
Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta)
Tóth Attila (szervátültetett asztaliteniszező)     

csapat:
Asztalitenisz csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)     
Bowling egyesített páros (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)    
Curling-válogatott (Magyar Hallássérültek Sportszövetsége)        
Férfi asztalitenisz csapat     (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Görkorcsolya női váltó (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)    
Kosárlabda-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Labdarúgó-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Női kerekesszékes vívó-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Road Race csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)
4x100 m férfi váltó (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)

edzők:
Beliczay Sándor (Magyar Paralimpiai Bizottság, kerekesszékes vívás, Hajmási Éva)
Galambos Zsolt (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, kosárlabda, szövetségi kapitány kosárlabda-válogatott)
Marton Gergő (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, labdarúgás, szövetségi kapitány)
Milos Imre (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, asztalitenisz, Tóth Irma, Tóth Attila, Kóka Zoltán)
Pethő Ferenc (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, atlétika, Mihálovits Tamás)
dr. Pécsi Annamária (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, triatlon/úszás, Déri Dávid)
Pruzsina István (Magyar Paralimpiai Bizottság, kajak-kenu, Kiss Péter Pál)
Szabó Álmos (Magyar Paralimpiai Bizottság, paraúszás, Illés Fanni, Száraz Evelin)
Salamonné Szabó Éva (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, torna, Juhász Szebasztián, Latinovics Lívia)
Szalma László    (Magyar Paralimpiai Bizottság, atlétika, Ekler Luca)

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. THW Kiel 14 9 2 3 437 398 39 20
2. TELEKOM VESZPRÉM 14 10 0 4 448 386 62 20
3. Kielce 14 8 2 4 421 389 32 18
4. Montpellier 14 8 1 5 386 375 11 17
5. Porto 14 6 2 6 400 410 -10 14
6. Vardar Szkopje 14 5 1 8 396 444 -48 11
7. Meskov Breszt 14 4 0 10 401 431 -30 8
8. Zaporizzsja 14 1 2 11 406 462 -56 4
Utolsó módosítás: 2020. március 1. 11:19
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Szeged 20 19 0 1 733 485 248 38
2. Veszprém 19 19 0 0 686 477 209 38
3. Gyöngyös 18 12 1 5 541 496 45 25
4. FTC 18 11 1 6 518 454 34 23
5. Tatabánya 18 11 0 7 511 479 32 22
6. Balatonfüred 18 10 1 7 525 496 29 21
7. Csurgó 18 9 1 8 450 457 -7 19
8. Komló 18 8 2 8 470 478 -8 18
9. Eger 18 6 2 10 482 546 -64 14
10. Dabas 19 6 1 12 487 556 -69 13
11. Orosháza 18 4 2 12 451 520 -69 10
12. Mezőkövesd 18 2 5 11 451 552 -101 9
13. Budakalász 20 2 1 17 492 590 -98 5
14. Vác 18 1 1 16 417 598 -181 3
Utolsó módosítás: 2020. március 10. 21:46
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 10 8 0 2 306 265 41 24
2. PPD Zagreb 10 7 0 3 289 259 30 21
3. Meskov Breszt 10 6 0 4 307 279 28 18
4. Eurofarm 10 4 0 6 279 275 4 12
5. Metaloplasztika 10 4 0 6 272 302 -30 12
6. Szpartak Moszkva 10 1 0 9 254 327 -73 3
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 25. 2020. május 3. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 24. 2020. április 25. 18:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FTC ELHALASZTVA
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 23. 2020. április 11. 17:15 Szeged, Városi Sportcsarnok Szeged Telekom Veszprém ELHALASZTVA
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 22. 2020. március 31. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém ELHALASZTVA
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2019/2020 nyolcaddön 2020. március 28. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Wisla Plock ELHALASZTVA
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 21. 2020. március 24. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém ELHALASZTVA
vehir.hu
Tál Dominik
2020. április 4. // Izidor névnap