2020. május 29. // Magdolna névnap

Nehézségei dacára is kiharcolná a négyes döntőbe jutást az 1. FCV

Egygólos előnyből várja a Csömör elleni futsal Magyar Kupa negyeddöntő pénteki (18.30) visszavágóját a Veszprém. Az idény egyik legfontosabb meccse előtt sérülés, munkahelyi elfoglaltság és adminisztratív jellegű probléma is nehezítheti Frank Tamás vezetőedző feladatát.

Előnyből várja a futsal Magyar Kupa negyeddöntőjének pénteki (18.30) hazai visszavágóját az előző kiírásban ezüstéremig jutó Veszprém, köszönhetően annak, hogy január 15-én 4-3-ra nyerni tudott a Csömör vendégeként.

Kapcsolódó cikk
Idegenben harcolt ki előnyt az 1. FC Veszprém
A hajrában fordított a Csömör vendéglátójaként a Veszprém a futsal Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán. Frank Tamás legénysége így egygólos előnyből várhatja a hazai visszavágót.

Érdekesen alakult az odavágó. Jól kezdtünk, számos nagy helyzetet kialakítottunk az első félidőben. Akár jelentősebb előnyt is szerezhettünk volna, de elpuskáztuk a lehetőségeinket, így döntetlennel zárult az első felvonás. A szünet után kevésbé játszottunk jól, de a szerencse ezúttal mellénk állt, s az utolsó pillanatban egy magpattanó lövésből nyerni tudtunk

– emlékezett vissza a győztes találkozóra Frank Tamás. Az 1. FCV vezetőedzője hangsúlyozta: játékosaival együtt úgy tekintik, hogy egálról indul a párharc második felvonása.

A négyes döntő kapujában Gyurcsányi Zsolt és csapataA négyes döntő kapujában Gyurcsányi Zsolt és csapata

Két hasonló játékerőt képviselő csapat küzdelmére van kilátás, ötven-ötven százalék a továbbjutás esélye. Egy gól még nagypályán sem előny, nemhogy futsalban. Ahogy mi nyertünk 4-3-ra, úgy a Csömör is tud nyerni Veszprémben. Úgy vágunk neki a mérkőzésnek, mintha minden most dőlne el, s természetesen győzelemre törekszünk.

Ahogy Frank Tamás fogalmazott, együttese több sebből vérzik. A válogatottnál megsérült Komáromi Péter szereplésére ugyanis biztosan nem számíthat, Bognár Péter játéka is erősen kérdéses, Márkus Gábor pedig munkahelyi elfoglaltsága miatt nem segíthet ezúttal az övéin.  Ráadásul – a kedd délutáni állapot szerint – adminisztratív okokból a nemrégiben szerződtetett szerb és brazil légiósok bemutatkozása is várat még magára.