2020. július 10. // Amália névnap

Madi és a Fradi Veszprémben – kupacsata után pikáns bajnoki

Az 1. FC Veszprém vezetőedzője, Frank Tamás úgy véli, a szervezettség és a fegyelmezettség lehet együttese fegyvere a vendég Ferencváros ellen a futsal NB I keddi (16.45) összecsapásán. Magyar utánpótlás-válogatott tehetséggel erősödik a gárda.

Úgy tűnik, hogy a gyengébb ősz után kezd magára találni a megyeszékhely NB I-es futsalcsapata. A bakonyiak ugyanis a naptári évben előbb 3-3-as döntetlent játszottak a címvédő, éllovas Berettyóújfalu vendéglátójaként, majd idegenben verték a Dunaferrt (0-3). A Magyar Kupa negyeddöntőjében pedig kettős győzelemmel, 8-5-ös összesítéssel búcsúztatták a Csömör legénységét, miután a pénteki hazai visszavágón 4-2-re nyertek.

Kapcsolódó cikk
Négyes döntőben az 1. FC Veszprém!
A csapatkapitány Tatai József mesterhármasának, illetve a kapus Klcsó Gábor parádés egyéni teljesítményének is köszönhetően városunk futsalcsapata 4-2-re felülmúlta a vendég Csömör együttesét pénteken este, ezzel egyúttal kvalifikálva magát a Magyar Kupa négyes döntőjébe is.

Kupaellenfélre várva

 

Bizonyos szegmensekben valóban stabilizálódott a csapatom játéka. Azonban, ahogy azt legutóbb a Csömör ellen is láthattuk, a helyzetkihasználással továbbra is hadilában állunk. Ezzel együtt is bízom benne, hogy valóban elindultunk felfelé, s ez az eredményeinken is látszódni fog

– bizakodott Frank Tamás vezetőedző a vehir.hu megkeresésére válaszolva.

A Veszprém mellett eddig a másodosztályú Érd kvalifikálta magát a február 22-23-ai szombathelyi négyes döntőbe. A címvédő Berettyóújfalu fél lábbal már a legjobb négy között érezheti magát, ugyanis 4-0-s előnyből várja a Nyírgyulaj elleni február 12-ei visszavágót. Szintén ezen a napon rendezik a Dunaferr–Haladás visszavágót, itt az első összecsapáson 4-2-re nyertek a vasiak. Az elődöntő sorsolását pénteken tartják.

Nagy boldogság, hogy bekerültünk a négyes döntőbe. Ha pedig már ott vagyunk, megpróbálunk a lehető legjobban szerepelni. Hatvanhat százalék az esélye annak, hogy erősebb csapatot kapjunk ellenfélnek, de itt már nincsenek gyengébb riválisok. A final fourban egy NB II-es alakulat is megnehezítheti bárkinek a dolgát.

Pikáns ütközet előtt

A kupaküzdelmek előtt azonban még két alapszakaszbeli bajnoki is vár Tatai Józsefékre. Kissé szokatlan időpontban (kedd, 16.45) érkezik a Ferencváros, február 17-én, hétfőn pedig a sereghajtó Kecskemét otthonában lépnek pályára a mieink. A Fradi elleni ütközet – melyet az M4 Sort élőben közvetít – ráadásul külön pikantériával bír.

A tabella ötödik helyén álló, a felsőházi rájátszásért küzdő zöld-fehéreket december óta ugyanis az a Madarász János irányítja, aki 2013 és 2019 hat sikeres évet töltött a királynék városában.

Biztos vagyok benne, hogy Madi is különleges érzésekkel várja a mérkőzést. Számomra ugyanolyan lesz ez a meccs is, mint a többi: ezúttal is szeretném itthon tartani a pontokat. A csapatom számára azonban biztosan különös összecsapás következik, ezért a mentális felkészítésre külön oda kell figyelnünk. Bízom benne, hogy a fiúk úgy fognak küzdeni, ahogy a korábbi csapatom, az Aramis játékosai harcoltak ellenünk. Nagyon nehéz a Ferencváros ellen futsalozni, mert minőségi játékosok alkotják a keretét, akik egyénlieg is képesek eldönteni egy mérkőzést. A sokszoros válogatott Tóth Gyula jóvoltából kiváló kapusteljesítményre képesek. Abban bízom ugyanakkor, hogy szervezettségben, fegyelmezettségben feléjük kerekedhetünk

– fogalmazott Frank Tamás, aki a bokafájdalmakkal küszködő Bognár Péter játékára vélhetően már számíthat kedden. A részleges bokaszalag-szakadást szenvedő Komáromi Péter szereplése ugyanakkor még kérdéses.

Így folytatódik a bajnokság

Az már korábban eldőlt, hogy a jelenleg nyolcadik helyen álló Veszprém idén az alsóházi rájátszásban fog szerepelni. Ezen a pozíción már nem javíthat, csak ronthat az alakulat.

Szeretnénk megőrizni a nyolcadik helyünket az alapszakaszban, ehhez a következő két meccsen egy győzelemre van szükségünk. A rájátszásra pedig úgy készülünk, hogy ne is legyen kérdés a bennmaradásunk, noha ez egyáltalán nem lesz könnyű. Úgy vélem egyébként, hogy az alsóház izgalmasabb lesz, mint a felső. Előbbiből ugyanis kiemelkedik a Berettyó és a Haladás, e két gárda hatalmas eséllyel pályázik a fináléra. Alul viszont teljesen kiszámíthatatlannak tűnnek az erőviszonyok, bárki bárkit legyőzhet. A jelenleg seregajtó Kecskemét például szerb és ukrán légióssal erősített a közelmúltban

– figyelmeztetett a bakonyiak trénere.

Az NB I tizennyolc fordulós alapszakasza után az 1-5. helyezett csapatok a felső-, a 6-10. helyezettek pedig az alsóházban játszanak tovább. A 6. helyezett hat, a 7. négy, a 8. két, a 9. egy pontot visz magával, a 10. viszont nem kap pontot. Az alsóház küzdelmei körmérkőzéses, odavisszavágós rendszerben zajlanak majd, fordulónként egy-egy szabadnapos alakulattal.

Fiatal magyar tehetséggel erősödik a gárda

Mint azt Frank Tamástól megtudtuk, a két brazil és a szerb légiós után egy Szombathelyről érkező fiatal magyar utánpótlás-válogatott tehetséggel bővülhet a közeljövőben a gárda kerete. A szakember elárulta, több szempontból is jött tett az együttesnek az újoncok érkezése.

A légiósok érkezésével bővült a repertoárunk. Ráadásul megkavarták a csapaton belüli hierarchiát, minden játékosom elkezdett iparkodni. Úgy vélem ugyanis, hogy a gárda a tavalyi harmadik bajnoki bronzéremmel jóllakott. Ilyen tekintetben is pozitív hatása van tehát az újoncok érkezésének, akik kifejezetten profin állnak a munkához, szeretnének tanulni. Most látszik igazán, hogy eddig nagyon „vékony” volt a keretünk. Mostantól viszont a keretbe kerülésért is nagy harcra számíthatok.

Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BERETTYÓÚJFALU 18 16 2 0 88 47 41 50
2. HALADÁS 18 15 1 2 87 32 55 46
3. NYÍRGYULAJ 18 9 2 7 59 54 5 29
4. FTC 18 8 2 8 68 64 4 26
5. ARAMIS 18 8 1 9 58 67 -9 25
6. DUNAFERR 18 7 4 7 54 50 4 25
7. DEAC 18 6 2 10 46 62 -16 20
8. 1. FC Veszprém 18 4 4 10 43 59 -16 16
9. RUBEOLA Csömör 18 3 3 12 36 63 -27 11
10. KECSKEMÉT 18 3 1 14 30 71 -41 10
Utolsó módosítás: 2020. február 17. 22:08
Férfi futsal NB I alsóház, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. DUNAFERR 1 0 1 0 3 3 0 7
2. 1. FC VESZPRÉM 2 1 0 1 4 7 -3 5
3. RUBeola csömör 2 1 1 0 8 4 4 5
4. DEAC 1 0 1 0 2 2 0 5
5. Kecskemét 2 0 1 1 4 5 -1 1
Utolsó módosítás: 2020. március 9. 21:15
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 2. 2020. március 9. 19:00 Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Kecskemét 1. FC Veszprém 1-2
futsal férfi futsal NB I alsóház, 2019/2020 1. 2020. március 2. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Rubeola Csömör 2-6
futsal Magyar Kupa elődöntő 2020. február 22. 15:30 Szombathely, Aréna Savaria 1. FC Veszprém Haladás VSE 0-4
Zatkalik Dávid

További cikkek

Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
A Magyar Labdarúgó-szövetség infrastrukturális fejlesztésének köszönhetően közel 200 milliós pályaberuházás valósulhat meg a megyében őszig. A tervezett pályákból négy Veszprémben, szintén négy a környező településeken lelhet otthonra. A szövetség városunk élvonalbeli futsalcsapatával, illetve a szakképzési centrummal is együttműködik majd szakmai partnerként.
Nem elégszik meg a jóval, a legjobb szeretne lenni
Nem elégszik meg a jóval, a legjobb szeretne lenni
Fehér Zsolt személye, erős keret, biztos anyagi háttér; no meg a szurkolók, akik sokan vannak és tudnak is szurkolni – e tényezők miatt választotta az 1. Futsal Club Veszprém együttesét a fiatal, gólerős, a magyar válogatottban is meghatározó szerepet betöltő Pál Patrik.
Fiatal, gólerős, magyar válogatott játékost igazolt az FCV
Fiatal, gólerős, magyar válogatott játékost igazolt az FCV
A Dunaújvárostól érkező Pál Patrik a 2020/2021-es idénytől az 1. Futsal Club Veszprém együttesében folytatja pályafutását – adta hírül péntek délután az NB I-es bakonyi klub.
Két év alatt az NB I legjobb kapusa lett, ősztől a veszprémi várat védi
Két év alatt az NB I legjobb kapusa lett, ősztől a veszprémi várat védi
Ha kell, ezer fokon ég és a társakat is tüzeli, ha pedig úgy kívánja a helyzet, nyugalmat sugároz feléjük az élvonalbeli 1. Futsal Club Veszprém újonnan igazolt válogatott kapusa, Sásdi Bálint.
Kötődnek hozzá, akár az édesanyjukhoz
Kötődnek hozzá, akár az édesanyjukhoz
Az óvodások nemcsak a labdarúgást választják, hanem a személyt is, aki mellett biztonságban érezhetik magukat. Fontos számukra, hogy ki az, aki szeretettel bánik velük, aki mellett a pályán is otthonra lelnek – vélekedett a Szilágyi Erzsébet Általános Iskola testnevelője, Varga Tünde, akit kiemelkedő egyesületi és intézményi tevékenységéért a Magyar Labdarúgó Szövetéség is díjazott.
2020. július 10. // Amália névnap