Varga Gréta nevéhez újabb országos csúcs fűződik

2020. augusztus 19. 16:05 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
Az SVSE által szervezett versenysorozat keddi, negyedik állomásán is hangos volt a veszprémi Városi Stadion a versenyzőktől, szurkolóktól.

A nyári időszak vége is tartogatott meglepetéseket, hiszen a veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) egyéni csúcsok versenysorozatának negyedik állomása sem volt mentes az országos rekordok, illetve az egyéni legjobb eredmények javításától.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Pár héttel korábban Varga Gréta Barbara csupán tizennyolc századdal maradt el a korosztályos csúcstól 3000 méter síkfutásban. A keddi versenyen - a szurkolóknak köszönhetően - óriási lelkesítéssel futhatta végig a versenytávot és végül 9:19,18-cal beállította az új U18-as országos csúcsot is.

„Nagyon elfáradtam, de boldog vagyok!” - mondta levegő után kapkodva Tóthné Stupián Anikó fiatal tanítványa.

Az SVSE atlétái közül a felnőttek mezőnyében állt rajthoz 100 m-en Dabosi Marcell (11,49) és Korpádi Márk (12,58), mindkettőjük egyéni legjobb eredményt ért el. Marcell 200 méter síkfutásban is versenyzett és 23,41-gyel végzett. Ugyanezt a távot futották klubtársai is, Kubasi János és Horváth Andtás, akik saját rekordjukat sikerrel megdöntötték (János 23,52-t, András 24,51-et futott).

Ebben a versenyszámban, de a női mezőnyben Kovács Noémi, Kerékgyártó Dóra és Mező Zsófia Márta szálltak szembe az időmérővel. Komolyan vették ők is a verseny nevét, célját, hiszen egyéni legjobb eredményt szereztek. Noémi 27,06-tal, Dóra 27,19-cel és Zsófia 27,53-mal ért célba.

A női és a fiú 600 méter síkfutásban is SVSE-győzelem született. Bartha-Kéri Bianka rajt-cél győzelemmel, 1:28,49-cel utasította maga mögé a mezőnyt. A fiúknál Várpalotai Huba állt azonnal az élre és zárt végül 1:44,08-cal. Biankának és Hubának is egyéni csúcsot jelentett az elért eredményük ezen a versenytávon.

A verseny legnépesebb mezőnye a lány és a fiú 300 méteres síkfutásnál akadt. A veszprémi SVSE futói közül Besenyődi Petra (43,80), Földesi Léda (46,66, egyéni csúcs), Gedra Bettina (48,95, egyéni csúcs), Kozma Nikolett (49,68, egyéni csúcs), Segesdi Zoé (51,41, egyéni csúcs), Sárdi Kíra (52,51) és Segesdi Zina (57,19) álltak a rajtvonal mögé.

A fiúk mezőnyében pedig Felber Farkas Ákos (39,34, egyéni csúcs), Korpádi Márk (40,63, egyéni csúcs), Oláh Sebestyén (43,96, egyéni csúcs) és Pandur Soma (48,83, egyéni csúcs) mérte össze gyorsaságát az ellenfelekkel.

Középtávon, 800 méter síkfutásban Gedra Szabina és Mesics Borbála ért el egyéni legjobb eredményt. Szabina 2:18,39-et, Borbála 2:28,25-öt futott. Szezonbeli legjobbját futották klubtársaik is, Göncz Anna (2:21,36) és Birnbauer Dalma (2:35,82). A férfiaknál Horváth András versenyzett ezen a távon, aki 2:00,71-gyel zárt.

A síkfutás mellett a veszprémi kiválóságoknak az akadályokkal is meg kellett küzdeniük. A fiatalabbaknál 1000 m-en Felber Kata Zselyke - rögtön élre állva és végig vezetve a mezőnyt - óriási hajrában második helyen ért célba 3:19,47-tel, egyéni legjobb idővel. Míg Kerékgyártó Zsófia 3:34,05-tel zárt negyedikként. A fiúknál Kovács Botond 3:16,35-tel szintén egyéni csúccsal végzett.

A nagyobbaknál Szirbek Albert 1500 m akadályfutásban a rajtpisztoly eldördülése után megszerezte a vezető pozíciót és folyamatosan növelve előnyét a mezőnytől, 4:46,46-tal (egyéni rekord) győztesként haladt át a célvonalon.

Az este leghosszabb versenyszámában, 5000 méter síkfutásban Nick Márton 15:40,44-gyel a középmezőnyben végzett.

A veszprémi zöldpólósok csapatának huszonhárom egyéni csúcsdöntése magáért beszél.