2021. április 15.
//
Tas, Anasztázia névnap

Könnyed Telekom-siker a városi rangadón

A címvédő Telekom Veszprém tizenhat góllal verte az újonc Veszprémi KKFT-t a férfi kézilabda élvonal péntek esti összecsapásán. Székely Márton ötvenegy százalékos hatékonysággal védett, a túloldalon Fazekas Gergő kilenc gólt lőtt.

Második alkalommal rendeztek veszprémi rangadót a férfi kézilabda élvonal történetében. A szeptember 9-ei derbin a Telekom 37-21-re nyert a Veszprémi KKFT ellen, a péntek esti ütközet azonban – a közelmúlt eredményeit figyelembe véve – ennél kiegyenlítettebnek ígérkezett.

A rekordbajnok ugyanis szerdán gyenge produkciót nyújtva vereséget szenvedett (30-32) a dán bajnok Aalborg vendéglátójaként a Bajnokok Ligájában. A VKKFT viszont két bravúros győzelemmel a tarsolyában várta a derbit, miután múlt héten kilenc góllal kiütötte a vendég Ferencvárost (33-24), majd a hét közepén Gyöngyösről is elhozta mindkét pontot (24-27).

Davis Davis keretébe az utánpótláscsapat két tehetsége, az irányító Lukács Péter és a jobbszélső Dörnyei Borisz is bekerült. Továbbra is hiányzott azonban a sérült Manuel Strlek, Dejan Manaszkov és Danyiil Siskarjov, illetve a pozitív koronavírustesztet produkáló Lékai Máté, Rodrigo Corrales és Jorge Maqueda. A másik oldalon Tombor Csaba vezetőedző az egyaránt maródi Szakály Benedek, Somogyi Bálint, Bartha Bence és Éles Benedek játékát kényszerült nélkülözni.

Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huFotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Nilsson jegyezte a zárt kapus összecsapás első gólját, amelyre Hári válaszolt, Marguc duplájával aztán ellépett a címvédő (3. perc: 3-1). Fazekas és Tóth Attila bombájával zárkózott az újonc, vendéglátója azonban sorra vezethette gyors ellentámadásait, amelyeket a balszélsőként rohamozó Mahé rendre gólra is váltott (11. perc: 7-3).

Kristóf szép átlövésével zárkózott a „kis Veszprém”, a másik térfélen pedig Marguc villogott. Ahogyan Székely is, aki előbb Hári, majd Seregi büntetőjét is hárította. Harmadjára Fazekas próbálkozott vele szemben, aki már sikerrel járt (15. perc: 10-6).

Tombor Csaba időt kért, de tovább nyílt az olló: Lauge után Jahia is betalált. Székely bravúrral védte Szeitl ziccerét, a túloldalon pedig Borbély járt túl Jahia eszén. Óriási magassági és súlyfölényét kihasználva kiválóan védekezett a Telekom, a „vendégek” nyolcperces gólcsendjét Seregi törte meg egy gyors kontra végén (23. perc: 12-7).

Lauge és Tóth Márton pengeváltása után tovább nőtt a különbség: a hajrához érve mér hét volt közte. Fazekas hetesből, Seregi pedig kettős hátrányban szépített, de a végén Mahé is betalált, így a szünetre is maradt a hétgólos differencia (17-10).

Jahia-bombával és újabb Székely-védésekkel kezdődött a második játékrész, majd Mahé növelte góljai számát. Ezt követően láthattuk a mérkőzés egyik legszebb jelenetét, amikor is Kristóf légpasszát Fazekas vágta be. A tizenhét esztendős szupertehetség – aki végül kilenc találatig jutott – továbbra nagyszerűen kézilabdázott, vezetésével a VKKFT a 42. minutumban is tartotta a szünetben kialakult különbséget (24-17).

Keményebb védekezéssel és koncentráltabb támadójátékkal rukkolt elő a Davis-csapat, amely zsinórban hatot vágott. Oroszlánrészt vállalt ebben Székely, aki kiváló formában védett. Kristóf hét perc gólszünet után talált be ismét, amire újabb két találattal felelt a BL-ezüstérmes. Az 53. percben, 32-18-as állásnál Tombor Csaba harmadjára is időt kért.

A több taktikai elemet is kipróbáló KKFT a hajrában hét a hat elleni támadásvezetéssel is próbálkozott, de az ötvenegy százalékos hatékonysággal tizenkilenc védésig jutó Székely eszén így is nehéz volt túljárni. A Telekomnál – amely győzelmével továbbra is hibátlan az NB I-ben – Mahé mellett Lauge és Jahia is megszórta magát a végjátékban, a 36-20-as végeredményt utóbbi állította be.

Az Építők jövő szerdán a német Kiel vendéglátójaként folytatja a BL-ben, Éles József klubja pedig legközelebb (december 6-án a Mol-Pick Szegedet fogadja.

Férfi kézilabda NB I, a 15. fordulóból előrehozott mérkőzés:
Telekom Veszprém–Veszprémi KKFT 36-20 (17-10)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Rontó, Szanyi
Telekom: Székely – Nenadics 1, Jahia 8, Moraes 1, Borozan, Nilsson 4, Mahé 7
Csere: Marguc 7 (1), Lauge 6, Blagotinsek, Tönnesen 1, Ligetvári, Markussen 1, Dörnyei, Lukács
Vezetőedző: David Davis
VKKFT: Borbély – Tóth P., Tóth A. 2, Kristóf 3, Vajda 1, Fazekas 9 (3), Hári 1
Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Tóth M. 1, Seregi 2, Szeitl L. 1, Füleki, Szmetán

Utolsó módosítás: tegnap 21:07
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 21. 2021. április 21. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Orosháza
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 18. 2021. április 17. 17:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 20. holnap 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Veszprémi KKFT
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. tegnap 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 28-39
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 döntő 2021. április 12. 19:45 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 28-26
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 bronzmeccs 2021. április 12. 17:30 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Balatonfüredi KSE Veszprémi KKFT 28-27